Kiendyś zwycięzcą 2. etapu Tour Nord Isere


#1

Tomasz Kiendyś (Knauf Team) zotał zwycięzcą 2. etapu Tour Nord Isère (kat. 2.2), prowadzącego z Harvieu Chavagneux do St Quentin Fallavier Ville Nouvelle (155.8 km).

Polak najszybciej finiszował z 8-osobowej grupy.


#2

Tour Nord Isère - 2.2

Etap 1 - April 13: La Verpilliere - Charvieu Chavagneux, 141.4 km
Etap 2 - April 14: Harvieu Chavagneux - St Quentin Fallavier Ville Nouvelle, 155.8 km
Etap 3 - April 15: St Maurice L’exil - St Maurice L’exil, 183.5 km
Etap 4 - April 16: St Quentin Fallavier Ville Nouvelle - La Verpilliere, 170.5 km

1 Etap:
1 Matej Marin (Slo) Perutnina Ptuj 3.20.24
2 Michael Reihs (Den) Team Designa Kokken
3 Edval Boasson Hagen (Nor) Team Maxbo Bianchi
4 Benoit Geoffroy (Fra) SCO Dijon
5 Loic Vandel (Fra) VC Lyon Vaulx en Velin
6 Eduardo Gonzalo (Spa) Agritubel
7 Matija Kvasina (Cro) Perutnina Ptuj
8 Maxime Vantomme (Bel) Wielergroep-Beveren-Quick Step 0.11
9 Romain Mary (Fra) SCO Dijon
10 Lenaic Olivier (Fra) Agritubel

22 Adam Pierzga (Pol) VC La Pomme Marseille

29 Artur Detko (Pol) Knauf Team

32 Piotr Barczyk (Pol) Knauf Team

38 Tomasz Smolen (Pol) CC Etupes

68 Tomasz Lisowicz (Pol) Knauf Team
69 Tomasz Kiendys (Pol) Knauf Team

72 Jarostaw Rebiewski (Pol) Knauf Team

DNS Piotr Zaradny (Pol) Knauf Team

2 Etap:
[color=red]1 Tomasz Kiendys (Pol) Knauf Team 3.38.16
2 Bostjan Mervar (Slo) Perutnina Ptuj
3 Bart Oegema (Ned) AVC Aix En Provence
4 Alexandre Aulas (Fra) Chambery Cyclisme Formation
5 Remi Cusin (Fra) VC Lyon Vaulx en Velin
6 Manuel Calvente (Spa) Agritubel
7 Tomislav Danculovic (Cro) Perutnina Ptuj 0.05
8 Michael Muck (Ger) German National Team
9 Maxime Vantomme (Bel) Wielergroep-Beveren-Quick Step 1.48
10 Lenaic Olivier (Fra) Agritubel

13 Tomasz Smolen (Pol) CC Etupes

22 Adam Pierzga (Pol) VC La Pomme Marseille

73 Tomasz Lisowicz (Pol) Knauf Team

82 Jarostaw Rebiewski (Pol) Knauf Team

DNF Piotr Barczyk (Pol) Knauf Team
DNF Artur Detko (Pol) Knauf Team

3 Etap:
1 Eduardo Gonzalo (Spa) Agritubel
2 Gabriel Rasch (Nor) Team Maxbo Bianchi
3 Matija Kvasina (Cro) Perutnina Ptuj
4 Christophe Laurent (Fra) Agritubel
5 Tomislav Danculovic (Cro) Perutnina Ptuj
6 Olivier Grammaire (Fra) SCO Dijon
7 Ludovic Martin (Fra) Lyon Vaulx en Velin
8 Edval Boasson Hagen (Nor) Team Maxbo Bianchi
9 Loic Herbreteau (Fra) CR4C Roanne
10 Benoit Luminet (Fra) CR4C Roanne

16 Tomasz Kiendys (Pol) Knauff Team

57 Adam Pierzga (Pol) VC La Pomme Marseille

104 Tomasz Lisowicz (Pol) Knauff Team
105 Jarostaw Rebiewski (Pol) Knauff Team
106 Tomasz Smolen (Pol) CC Etupes

4 Etap:
1 Edval Boasson Hagen (Nor) Team Maxbo Bianchi 4.12.15
2 Maxime Vantomme (Bel) Wielergroep-Beveren-Quick Step 0.05
3 Lenaic Olivier (Fra) Agritubel
4 Alexandre Aulas (Fra) Chambery Cyclisme Formation

5 Tomasz Kiendys (Pol) Knauf Team

6 Andrew Vancollie (Bel) Profel Ziegler Cycling Team
7 Jérémie Derangere (Fra) SCO Dijon
8 Loic Herbreteau (Fra) CR4C Roanne
9 Damien Cigolotti (Fra) VC Lyon Vaulx en Velin
10 Adriaan Helmantel (Ned) Cyclingteam Jo Piels

28 Adam Pierzga (Pol) VC La Pomme Marseille

Klasyfikacja generalna wyścigu:

1 Tomislav Danculovic (Cro) Perutnina Ptuj 16.03.59
2 Eduardo Gonzalo (Spa) Agritubel 1.20
3 Matija Kvasina (Cro) Perutnina Ptuj 1.25
4 Gabriel Rasch (Nor) Team Maxbo Bianchi 1.36
5 Christophe Laurent (Fra) Agritubel 1.39
6 Olivier Grammaire (Fra) SCO Dijon 3.13
7 Ludovic Martin (Fra) VC Lyon Vaulx en Velin 4.47
8 Edval Boasson Hagen (Nor) Team Maxbo Bianchi 6.39
9 Benoit Salmon (Fra) Agritubel 7.14
10 Loic Herbreteau (Fra) CR4C Roanne 7.20
11 Dominik Roels (Ger) German National Team
12 Matti Helminen (Fin) Profel Ziegler Cycling Team
13 Daniel Bennett (Aus) CC Charvieu Chavagneux
14 Benoit Luminet (Fra) CR4C Roanne
15 Matej Stare (Slo) Perutnina Ptuj 7.27
16 Bostjan Mervar (Slo) Perutnina Ptuj 7.38
[color=red]17 Tomasz Kiendys (Pol) Knauf Team 7.39
18 Manuel Calvente (Spa) Agritubel 7.48
19 Michael Reihs (Den) Team Designa Kokken 9.27
20 Andrey Mizurov (Kaz) Cycling Team Capec 9.37
21 Rene Jorgensen (Den) Team Designa Kokken
22 Sebastien Gredy (Fra) CC Etupes
23 Michi Van Aelbroeck (Bel) Wielergroep-Beveren-Quick Step 12.21
24 Stefan Ravaleu (Fra) VC Rouen 76
25 Michael Muck (Ger) German National Team 14.28
26 Jérémie Derangere (Fra) SCO Dijon 16.10
27 Olivier Martinez (Fra) AVC Aix En Provence
28 Nico Keinath (Ger) German National Team 16.13
29 Benoit Ebrard (Fra) Chambery Cyclisme Formation
30 Christoph Pfingsten (Ger) German National Team
31 Allan Oras (Est) CC Charvieu Chavagneux
32 Rafaa Chtioui (Tun) Chambery Cyclisme Formation
33 Juan Miguel Mercado (Spa) Agritubel
34 Gilles Cirone (Fra) AVC Aix En Provence
35 Bart Oegema (Ned) AVC Aix En Provence 17.57
36 Julien Fourrier (Fra) SCO Dijon 19.41
37 Matej Marin (Slo) Perutnina Ptuj 19.43
38 Loic Vandel (Fra) VC Lyon Vaulx en Velin 19.46
39 Kevin Seeldraeyers (Bel) Wielergroep-Beveren-Quick Step
40 Markku Ainsalu (Est) EC St Etienne Loire 19.49
41 Blaise Sonnery (Fra) Knauf Team
42 Alexandr Dyachenko (Kaz) Cycling Team Capec 20.15
43 Alexandre Aulas (Fra) Chambery Cyclisme Formation 26.29
44 Remi Cusin (Fra) VC Lyon Vaulx en Velin
45 Benoit Geoffroy (Fra) SCO Dijon 28.03
46 Maxime Vantomme (Bel) Wielergroep-Beveren-Quick Step 28.11
47 Andrew Vancollie (Bel) Profel Ziegler Cycling Team 28.12
48 Lenaic Olivier (Fra) Agritubel 28.13
[color=red]49 Adam Pierzga (Pol) VC La Pomme Marseille
50 Sebastien Ivars (Fra) CC Charvieu Chavagneux 28.16
51 Jasper Melis (Bel) Wielergroep-Beveren-Quick Step
52 Adriaan Helmantel (Ned) Cyclingteam Jo Piels 28.17
53 Damien Cigolotti (Fra) VC Lyon Vaulx en Velin
54 Alexei Kolessov (Kaz) VC La Pomme Marseille
55 Alexandr Dymovskikh (Kaz) Cycling Team Capec
56 Nico Van Dijk (Ned) Cyclingteam Jo Piels
57 Thierry David (Fra) VC La Pomme Marseille
58 Sebastian Hans (Ger) German National Team
59 Martial Locatelli (Fra) SCO Dijon
60 Lars Pette Nordhaug (Nor) Team Maxbo Bianchi
61 Guillaume Lejeune (Fra) CC Charvieu Chavagneux
62 Nicolas Reynaud (Fra) AVC Aix En Provence
63 Franck Champeymont (Fra) AVC Aix En Provence
64 Jan Van Velzen (Ned) Cyclingteam Jo Piels
65 Fabrice Billard (Fra) EC St Etienne Loire
66 Dimitri Geens (Bel) Profel Ziegler Cycling Team
67 Tony Goossens (Bel) Wielergroep-Beveren-Quick Step
68 Oignata Konovalovas (Ltu) VC La Pomme Marseille 29.03
69 David Smith (GBr) VC Lyon Vaulx en Velin 29.13
70 J Baptiste Cornolti (Fra) CC Etupes 31.40
71 Ken Van Der Schueren (Bel) Profel Ziegler Cycling Team 34.54
72 Frederik Wilmann (Nor) Team Maxbo Bianchi 38.15
73 Thomas Terrettaz (Fra) CR4C Roanne 38.54
74 Jenning Huizenga (Ned) Cyclingteam Jo Piels 41.55
75 Stsin Neirynck (Bel) Wielergroep-Beveren-Quick Step
76 Stephane Couge (Fra) VC Rouen 76 42.00
77 Christ Beddegenoodts (Bel) Profel Ziegler Cycling Team 43.04
78 David Pagnier (Fra) CC Charvieu Chavagneux 44.32
79 Stian Sommerseth (Nor) Team Maxbo Bianchi 48.26

Points classification
1 Edval Boasson Hagen (Nor) Team Maxbo Bianchi 50 pts
2 Eduardo Gonzalo (Spa) Agritubel 37
3 Tomasz Kiendys (Pol) Knauf Team 37

Sprints classification
1 Andrew Vancollie (Bel) Profel Ziegler Cycling Team 10 pts
2 Benoit Salmon (Fra) Agritubel 9
3 Matej Stare (Slo) Perutnina Ptuj 6
4 Bostjan Mervar (Slo) Perutnina Ptuj 6
5 Adam Pierzga (Pol) VC La Pomme Marseille 6
[/b]