Kilka pytań dot. rozwoju strony

Witam.
Mam kilka pytań odnośnie strony i forum.

  1. Czy wróci możliwość komentowania artykułów na stronie głównej? Szkoda, że nie ma teraz tej opcji.
    Ciężko pewnie będzie rozwiązać kwestię użytkowników. Problemem jest scalenie bazy phpBB2 z WP. Trzeba byłoby zrobić migrację na phpBB3 + wtyczka do WP - dużo kombinacji, ale się da. :wink:
    Więc może wystarczyłoby włączyć zwykłe komentarze WP albo zainstalować Disqusa? Drugie rozwiązanie jest dużo prostsze, wymaga tylko dodatkowej rejestracji komentujących użytkowników (mam tu na myśli użytkowników forum).

  2. Czy są planowane jakieś prace związane z forum? Mam tu na myśli choćby wspomnianą wcześniej migrację na phpBB3. Dlaczego? Choćby takie udogodnienia, jak Tapatalk (aplikacja do czytania forum na smartphonie), ocenianie postów i wiele, wiele więcej. Obiło mi się o uszy, że moderatorzy nie mogą teraz wydzielać postów - też zostałoby to wówczas poprawione :wink:
    Jeżeli nie - to czy można się spodziewać pola szybkiej odpowiedzi w tematach?

  3. Czy Wasza strona główna korzysta z jakiejś wtyczki do WP typu WP Super Cache? Pytam, ponieważ często zdarza mi się otworzyć jakiś news,
    a tam zamiast niego dalej jest strona główna. Link oczywiście prowadzi do artykułu, ale wygląda to tak, jakby strona wczytywała się z cache. Pomaga oczywiście w tym wypadku Ctrl+F5. Dodam, że zdarza mi się to tylko na Waszym portalu

To by było chyba na tyle :wink:

Aktualnie jestem już po testach (wstępnych) kilku rozwiązań. Na koniec roku planujemy sporo zmian, m.in. migrację forum (albo na nowszy silnik albo integracja z aktualną stroną) i komentowanie. Ale fakt, to dużo pracy. Choć akurat migracja do phpbb3 nie jest konieczna - napisałem skrypty modyfikujące aktualne forum do formatu zgodnego z phpbb3…

Tego forum, z wielu powodów, staramy się już nie dotykać. Na koniec sezonu, ten czy inny engine zastąpi tego staruszka…

OK, to ciekawe, ale nie miałem podobnych raportów. Napisz do mnie maila (naczelny (at) rowery[dot]org), postaram się sprawdzić o co chodzi…

Czy planowane zmiany uwzględniają wprowadzenie shoutbox’a. Forum w ostatnim czasie bardzo się rozwinęło, przez co w czasie trwania etapów, w tematach poszczególnych wyścigów tworzy się właściwie relacja live. Wprowadzenie shoutbox’a:

  • wyeliminowałoby problem odświeżania strony co kilka chwil, żeby odczytać bardzo szybko pojawiające się posty + szybszy dostęp do takich treści
  • “oczyściłoby” wątki z postów z postów niewiele wnoszących do tematu. Chodzi mi tu o to, że wchodząc wieczorem na forum w czasie TdF trzeba przebić się przez dziesiątki postów w stylu “Dawaj Kwiato!” “Brawo”, itd., aby odnaleźć te zawierające jakieś ciekawe spostrzeżenia, opinie czy analiza. Oczywiście nie mam nic przeciwko wymienionym przeze mnie przykładowym postom, ale uważam, że takie miejsce w którym moglibyśmy na szybko, pod wpływem emocji komentować bieżące wydarzenia byłoby korzystne dla rozwoju forum.

Tak, shoutbox albo coś w tym rodzaju jest w planach…

Jest i nowe forum, więc można trochę ponarzekać. Jako, że nie są to typowe błędy, nie zgłaszam ich na trackera. :smiley:
Pasek po prawej stronie forum według mnie jest całkowicie zbędny. Nie przedstawia on żadnych istotnych informacji.
Ciężko jest odróżnić tematy przeczytane od nieprzeczytanych (zwłaszcza przy wielu wątkach oznaczonych jako popularne). Widać to zwłaszcza w dziale Wyścigi. Proponuję pozostawienie dwóch wersji - przeczytanie i nieprzeczytane
Rozumiem, że forum ma być również na tablety, ale te przesadnie wielkie, pomarańczowe belki wyglądają tragicznie.
Nie znalazłem także na stronie głównej linku do oznaczenia całego forum jako przeczytanego - nie zgłaszam jako błąd, bo nie wiem czy to działanie celowe, czy nie :slight_smile:
I o co chodzi z przyciskiem “Usuń ciasteczka”? Po co ktoś miałby je usuwać? :slight_smile:
Na koniec pytanie całkowicie subiektywne. Czemu kolor forum jest taki blado pomarańczowy? Według mnie lepiej prezentowałoby się coś w ten deseń:


PS. Dziękuję za pozostawienie wyboru standardowej skórki phpBB, bo do mnie nie przemawia flat design nowego forum.

Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale forum mi się bardziej zacina niż na starym silniku ( mam na myśli komputer ). :confused: Znakomicie sprawdza się na smartfona i tu ogromny plus, bo poprzednie wcielenie było bardzo niekomfortowe dla korzystających z tego rodzaju sprzętu.

Będzie chat albo shoutbox ?

Zawsze jak wracam na forum muszę się zalogować ponownie, niezależnie od “Zapamiętaj mnie”.

Potwierdzam. Opera 24, cookies czyszczone - bez zmian.

Brakuje mi odnośnika do głównej strony portalu, po kliknięciu na logo “rowery.org”.

Windows 7, Firefox w moim przypadku. I wszystko czyszczone.

Powinno już być poprawione - z tym miałem trochę problemów, jak i z paroma innymi rzeczami. Stabilizacja tego silnika zajmie kilka dni… niestety :frowning:

A mógłbyś podać trochę więcej szczegółów? Co to znaczy “zacina się”? Bo w statystykach to forum jest mniej więcej dwukrotnie szybsze niż poprzednie…

Będzie. A w zasadzie już jest, tylko jeszcze nie publiczne…

Naczelny

Chodzi mi o przewijanie forum góra-dół tuż po załadowaniu się strony.

Na Google Chrome działa. Na IE po wejściu ze strony na zakładkę forum pojawia się zdjęcie z komunikatem o przerwie technicznej. To samo jest po wpisaniu adresu forum w pasek.

Tak, teraz działa. :slight_smile:

To nie jest problem IE, ale cache DNS - Twoja przeglądarka “pamięta” stary URL ze starym adresem IP.

Jeszcze jedna sprawa: widząc ostatni wpis w danym dziale, z poziomu strony głównej, nie ma informacji do jakiego tematu jest to wpis. Dawniej tak było - i było to bardzo wygodne.

Ja spróbuję się najpierw przyzwyczaić. Ciekawe jak Forum będzie wyglądało na telefonie…

Będzie możliwość ignorowania danego tematu?

Muszę zerknąć, czy jest dostępna. Jeśli jest, to podłączę do skórki.