Klamkomanetki

Witam
Do kieszenie wpadło trochę kaski w związku z tym chce sobie trochę ulepszyć rowerek…. Typowy mieniak wiem wiem :mrgreen: cykloza zaawansowana… no ale co zrobić :mrgreen: :mrgreen: . Dobra przejdę do rzeczy . Mam zamiar kupiec klamkomanetki tylko jest mały problem , a mianowicie posiadam wolnibieg 7 rzędowy przerzutka tylnia sora (ale ona chyba jest 8 rzędowa to chyba nie problem) . Da się może zintegrować klamkomanetki 8 z wolnobiegiem 7 ? czy może lepiej kupić teraz piaste i kaste 8 a za jakiś czas dopiero klamkomanetki 8… do tego czasu bym jeździł na kasecie.

Możesz również kupić 8-rzędowy wolnobieg, pod warunkiem że piasta ma odpowiednią długość osi.

Hm tam raczej 8 nie wejdzie , ale wolnobieg 8 ?. Czekam na inne odpowiedzi .

kiedyś stałem przed tym samym problemem. miałem kasete 7s i kupiłem klamkomanetki na 8s próbowałem po prostu zblokować tak przerzutke srubkami by nie dało się wrzucić na najwyższą koronkę. zabieg zblokowania sie udał ale cały zestaw nie chodził jak należy. Po prostu odległości między koronkami sa rózne. z własnego doświadczenia powiem Ci że lepiej od razu zainwestować w 9 biegowy napęd (np tiagra) albo nawet 10 (105 czy campa xenon(to mój typ:) najlepsza jakość w stosunku do ceny.(kup piaste, kaste i klamki i śmigasz na 10s:)

Hm no tak tylko że nie mam teraz tyle kasy żeby kupić piastę , kasetę i klamkomanetki , wiec albo klamkomanetki albo piasta i kaseta . Ale co do 9 czy 10 to nie wiem czy to nie będzie za dużo . Znajomy posiada 10 ale używa tylko 4,5,6 więc… może jednak 8 wystarczy ? . A co do CAMPAGNOLO… to one chyba nie będą dobrze działały z shimano wiec nie wiem czy to jest dobry pomyśl . No wiec piasta i kaseta 8 czy klamkomanetki 8 ? co rodzicie . Ale te CAMPAGNOLO 9 rzędowe fajne są :/

Hmm zależy ile masz kasy przeznaczonej na te upgrady. Jakl bardzo chcesz takie klamki 8s i pisate oraz kasete do tego to miałbym taki zestaw na sprzedanie. kalmkomanetki sachs (na pewno lepsze niz sora) piasta na 36 otworow miche i kaseta miche.

Może napisz ile chcesz za ten zestaw… dla znajomego z forum…

a tak przy okazji zaptytam , bo moze wkoncu wymienie swoja tylnia sore na cos lepszego:)
Tylnia przerzutka 10 dura ace , bedzie dzialac z 9 biegowym napedem i klamkami tiagra 9 ?
Mysle ze powinna bo wazny jest skok linki a o tym decyduje klamka.

Będzie działać bezproblemowo.

hmm moge sprzedać za 400zł komplet.

te klamkomanetki sachsa są naprawde dobre, sporo lepsze jak xenon i mirage

Gdzieś na forum znalazłem posta w którym chciałeś za cały rower 600 , a teraz chcesz 400 za klamkomanetki piastę i kasetę… hm nie dzięki .

obejrzyj dokładnie ten rower. najlepsze w nim to właśnie klamki i napęd:) on oryginalnie nie był tak wyposażony cały napęd wymieniłem na nowy. jak zdejme klamki i rozbiore tylne koło to całego rowera juz nie sprzedam stąd ta cena…

Orientuje się ktoś czy klamkomanetki Sachs będą działały z kaseta i przerzutkami shimano ? czy może z campa ? a jak nie to z czym w takim razie.

Sachs na pewno z campą, a z shimano kolega jeździł to też działało

czyli SH z campa nie dziala
campa z SH tez nie
ale sachs dziala z jednym i drugim ?