koła plus osprzet

witam
potrzebuje porady odnośnie wyboru kół oraz osprzętu. najlepiej jak by nowe były. do dyspozycji około 5 tysiaków. co do osprzętu to jestem w stanie zaakceptować wszystkie 3 firmy. a wiec drodzy Forumowicze czekam czekam na propozycje :mrgreen:

Ja standardowo radzę: osprzęt Dura-Ace 7800 (~3000 PLN) + koła Dura-Ace WH-7850-SL, scandium (1650-1750 PLN). Koła mają 3 lata gwarancji, więc lepiej kupić w sklepie współpracującym z Pawlakiem.

a ja bym dal campe centaura + kola skladane na obreczy open pro , szprychac cieniowanych (np. sapim laser, piastach recorda ) :slight_smile: Bedzie lzej , ale i finansowo tez sie chyba zmieścisz:)

Oczywiscie opcja doktora tez swietna:)

ja sie zastanawiam czy może lepiej kupić ultegre albo 105 i jakieś lepsze kołeczka. tylko pytanie jakie. modeli na rynku dużo a mi zależy żeby służyły one ładne kilka lat…

Co do kółek to może Fulcrum Racing 1 (Cena katalogowa 3150PLN), albo Campagnolo Eurus (3050PLN). Słyszałem dobre opinie o tych kołach, na Fulcrumach jeździ znajomy i bardzo sobie je ceni. Tylko czy w przedziale 5000PLN czy nie kosztują za dużo i czy nie za mało zostanie na osprzęt… Pozdrawiam…

a co o tym myslicie? allegro.pl/item351812390__ok … a_ace.html

Hmm… Skoro za 1650-1750 PLN można kupić tegoroczny, skądinąd bardzo dopracowany model (ewolucyjne rozwinięcie bardzo udanej, sprawdzonej konstrukcji, w 2009 także niskoprofilowe karbony mają mieć podobną budowe) z 3-letnią gwarancją, to wystawianie za 1800 PLN modelu z 2000 roku (dodajmy, że było to pierwsze podejście Shimano do budowy kół i że Shimano już dość dawno odeszło od tej konstrukcji) w dodatku bez jakiejkolwiek gwarancji świadczy o ogromnym optymizmnie sprzedawcy. Mniej więcej tak jakby wystawić 9-rzędową Ultegrę za 2500 PLN…

Trochę poza tematem: DuraAce z logo shimano!

Gdzie? Tylko sprzedawca pisze, że to są “koła Dura-Ace”. Te koła nazywają się po prostu WH-7701 – Shimano w żadnym dokumencie nie nazywa ich “kołami Dura-Ace”. Pierwszymi oficjalnymi “kołami Dura-Ace” były koła WH-7800.

Dzięki za poprawkę, sugerowałem się opisem z aukcji…

W opisie aukcji jest też napisane, że to OKAZJA :wink:

okazja dla ludzi którzy nie znają sie na sprzęcie i zobaczą dura ace w opisie i od razu chcą kupować bo to najwyższa klasa osprzętu :mrgreen: a dzięki Doktorowi ludzie którzy czasami przeglądają forum nie dadzą sie naciągnąć :stuck_out_tongue:

Gość pali głupa, te koła to najbardziej beznadziejny szmelc jaki shimano wypuściło na rynek pod nazwą whr540. Szprychy pękały same nawet kiedy rower stał w miejscu.

to na bank nie są whr540 :stuck_out_tongue: 540 miały zupełnie inne pisty… to są koła dedykowane do 9-rzedowej grupy DA 7700.

Pozdrawiam:P

Fucktycznie, nie zwróciłem uwagi na piasty, ale to nie zmienia faktu iż te koła są poprostu do d…y.

To są WH-7701 a nie WH-R540. Aż tak tragiczne nie były – znam jednego człowieka, który jeździ na nich do dziś (a jeździ “mocno”), niemniej był to pierwszy prototyp – nie sprawdził się i Shimano wycofało się całkowicie z tej konstrukcji dobre 5 lat temu. IMHO te koła, pedały SPD-R i wczesne łapy Ultegra/105 9s (wszystkie produkty z lat 1998-2001) to trzy najbardziej nieudane produkty szosowe Shimano w historii.

Do kolegi Adam007

Za tyle co podajesz (a nawet trochę mniej) to można już kupić Fulcrum Zero lub Campa Shamal Ultra. Fulcrum 1 i Eurusy mozna już nabyć za ok. 2400-2500 PLN. Cena katalogowa jest ceną teoretyczną, a w praktyce to konkurencja internetowych sklepów zagranicznych robi swoje.

A to przepraszam za wprowadzenie w błąd. Sam pod koniec sezonu planuję nabyć kółka, ale troszkę niższa grupa, bo i fundusze mniejsze. Kupię “Fulcrumki” 7. Pozdrawiam, przepraszam za błąd i życzę miłego kupowania.