Koła

Witam. Mam zamiar zmienicć koła w swoim rowerze bo jeżdzę na dosyć szerokich Seiko. Mogę sobie pozwolić na obręcze za 50 zł za sztukę. Nie wiem tylko czy takie obręcze wytrzymają na naszym asfalcie. Czy warto je brać? Czy ktoś z was może coś na ten temat powiedzieć?

Swego czasu używałem kół złożonych na obręczach Rigida Sphinx - kosztowały w granicach 50-60 pln. Przejechałem na nich dosyć dużo (myslę, że ok. 3k km) i nie było żadnych problemów z tymi kołami.

hmm mialem napisac ze ja mialem remex alpina ale jedna z nich szybko sie rozleciala, ale tego nie napisze skoro uwazacie ze 3 tys to duzo:) Moja wytrzymala ok 6 wtedy troche sie rozeszlo przy laczeniu obreczy, ale nie na tyle zeby sie jedzic nie dalo. Bardzo lekka jak za taka kase , ael chyba juz nie robia:(

3 tys to duzo? Niektore kola sie rozkrecaja dopiero po tylu :smiley:

nie napisałem, że dużo - w znaczeniu “ile max. można przejechać na rowerze szosowym”, lecz w znaczeniu - “gdyby były kiepskie, to już powinno się to uwidocznić, biorąc pod uwagę stan naszych dróg i klasę kół”. Nie łapcie mnie za słowa…

A nie opłacałoby Ci się bardzie kupić całe koła? na przykład jakieś Shimano?

ten remerx wazy 450 czyli naprawde ok jak za malutka kase. Polecalbym je.

Za pełne koła, z tego co się orientuję, musiałbym dać conajmnej 300 zł. Takich pieniędzy niestety nie mam, ale myślałem o tym. Słyszałem, że koła Shimano, o których mówisz są naprawdę dobre. No ale niestety…

pelne koło :slight_smile:
to jakies 3000 :slight_smile:

Nie wątpie Gres :slight_smile:

mam 2000pln. kupic koła gotowe czy złożyć? mam airline3 piasty xt szprychy dt 2.0 sš sztywne ale swoje ważš. szukam czegoœ lżejszego i sztywnego. waże ok 80kg. jeżdże sporo po mieœcie,schody itp. ale lubie wypady w dzicz i nie szczędze sprzętu! Prosze o rade! piasty na łożyskach kulkowych czy na maszynowych? Obręcze pod v-ki. lepiej zwykłe czy z powłokš ceramicznš? myœlałem o piastach XTR, obręcze MAVIC i szprychy DT 2.0-1.8 DZIĘKI ZA POMOC!

Jak chcesz wydać dwa koła na koła, to kup jakieś mavici. Firma sprawdzona.

thork, obawiam się, że dużego odzewu nie będzie, bo tego co piszesz wynika, że chodzi Ci o koła mtb…

no tak, ale nie chciałem zakładać nowego wštku, żeby nie zaœmiecać forum…

Własnie założenie nowego tematu (najlepiej z krótkim opisem, np. “koła mtb” co by 10 tematów “koła” nie było) byłoby wskazane. Obecnie nie zasmiecasz co prawda forum, ale robisz bałagan założycielowi tego tematu :wink: .

oki;) dzięki za podpowiedŸ. pozdrawiam.