Kolarska turystyka

Jako że lubię geografię i podróże, pomyślałem o założeniu tematu, gdzie możnaby polecać ciekawe turystycznie miejsca związane z kolarstwem i złożyć z tego wspólną listę np według kraju czy też regionu.
Wiem że mozna szukać takich opisów w internecie ale myślę, że ciekawą opcją byłoby uporządkowanie tego w jednym wątku, z podanymi adresami, dojazdem, ewentualnie możliwością noclegu itp
Nie wiem co o tym sądzicie, ale może się przyjmie.

Chodzi mi o coś takiego (przykładowo):

POLSKA:
Sobótka (Dolnośląskie)- Aleja Sław Kolarstwa- Aleja Św. Anny przy Hotelu Sobotel- pomniki gwiazd polskiego kolarstwa

HOLANDIA:
Valkenburg aan den Geul (Limburgia)- Bar Amstel Gold Xperience- Plenkertstraat 50- bar związany z piwem Amstel i najsłynniejszym holenderskim klasykiem. Do tego w mieście pomniki związane z kolarstwem i MŚ odbytymi w Valkenburgu.

Rijpwetering (Zuid Holland)- pomnik Joopa Zoetemelka- przy restauracji Paerdeburgh, Oud Adeselaan1.

Boekel (Noord Brabant) - pomnik Leontien van Moorsel. Adres: St Agathaplein

SZWAJCARIA:
Mendrisio (przy granicy z Włochami, kanton Ticino)- outlet SMS Santini- via Angelo Maspoli 18. Sklep znajduje się w centrum handlowym Foxstore, w boxie 213. Spory wybór odzieży tej firmy, niezłe ceny. Poza tym w centrum np sklep z czekoladami Lindta.

Myślę, że to dobra inicjatywa. W przyszłym sezonie zamierzam pojechać po raz pierwszy rowerem na dłuższy wypad wakacyjny. Myślę, że na początek zaliczę Green Velo we wschodniej Polsce.