Kolarska wiosna w RAI


#1

Wykaz programów str 4 sipra.it/data/listiniSport/i … ra2013.pdf

Wykaz nie obejmuje Strade Bianche , Raisport 2, 2.03. 13.00 oraz Roma Maxima w niedzielę o 13.00 w tej samej stacji.
Brak jest również Giro d’Italia, ale dopiero dzisiaj ostatecznie dogadano się w tej sprawie. Giro w RAI do 2016 r.


#2

W grę podobno wchodzi 12 mln euro.


#3

Szukając materiału na tekst co piszę, trafiłem na ciekawy artykuł: cicloweb.it.

Realizacja relacji wyścigu na żywo kosztuje ok. 60 000 euro. Największym wydatkiem jest wypożyczenie niezbędnej satelity. Natomiast realizacja relacji nie na żywo kosztuje “zaledwie” 12 000 euro. Włoski związek kolarstwa zawodowego pomaga z tylko 2 500 euro, niezależnie czy relacja będzie na żywo czy nie. Widocznie RAI uważa, że koszty wymienione wyżej często nie są warte dość słabej oglądalności.

Jednak oferta RAI w 2015 r. będzie dość podobna do tej z 2014 r. Kilka wyścigi zniknęły z kalendarza. Z tych, które jeszcze istnieją, Rai tego roku nie pokazało Lugano ani Kuurne-Bruksela-Kuurne. Nie do końca wiadomo, czy wraca na RAI Vuelta Espana, ale chyba ją oglądacie na Eurosporcie.

Najbardziej przerażająca dla mnie jest wiadomość, że niebawem (w sierpniu?) zniknie Raisport2! Zostaje tylko Raisport1 i Raisport1 HD. HD, jeśli będzie widoczne w Polsce, to oczywiście dobra wiadomość, ale obawiam się, że kolarstwo będzie często przegrywało w walce o transmisję w jedynym kanale sportowym Rai.

W artykule lista zapowiadanych wyścigów na żywo i nie na żywo.


#4

ogromna szkoda.
na RAISPORT było tak naprawdę niewiele kolarstwa, zanim stworzyli RAISPORT2 (10 lat temu?).


#5

Wątpię żeby Raisport1 HD był dostępny w Polsce, skoro RAI 1,2,3 HD są kodowane.
Oczywistym skutkiem wyłączenia Raisport 2 będzie ograniczenie transmisji kolarskich, ale o tym tak naprawdę przekonamy się w roku 2016. Liczę na to, że nadal będzie można oglądać kolarstwo również na kanale RAI 3.