Kolarskie ME: Srebro Sary i Dąbrowskiej

tor

#1

Dwa srebrne medale wywalczyły w sobotę Polki w rozgrywanych w Atenach mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym.

Magdalena Sara była druga w sprincie na 500 m w kategorii do lat 23, a Renata Dąbrowska w keirinie juniorek.

“Liczyliśmy na Magdę Sarę i nie zawiedliśmy się, chociaż zdajemy sobie sprawę, że mogła i być może powinna wygrać. Trochę zabrakło sił w końcówce i ostatecznie zwyciężyła zawodniczka niemiecka. Natomiast srebro Renaty Dąbrowskiej to niespodzianka wielkiej klasy. Ona pierwszy rok trenuje keirin. Dzisiaj pokazała piękny styl i ambicję. Przed nią wielka przyszłość” - powiedział trener koordynator polskiej reprezentacji Edward Borysewicz.

Oprócz Dąbrowskiej w keirinie juniorek startowała Marta Janowiak, zajmując ósme miejsce. W wyścigu punktowym kobiet 14. była Karolina Janik. W scratchu mężczyzn Łukasz Bujko uplasował się około 10. pozycji.

Dotychczas w Atenach Polacy wywalczyli trzy medale. W czwartek srebro w konkurencji sprintu drużynowego juniorów zdobyli Paweł Sarnecki, Adrian Tekliński i Konrad Dąbkowski.