kolarstwo kolumbijskie

El Gato Cárdenas wygrał po finiszu pod górę trzeci etap i został ponownie liderem wyścigu. W czołówce zameldowali się wszyscy faworyci, warto odnotować trzecie miejsce Johana Estebana Chaveza, zwycięzcy zeszłorocznego Tour de l’Avenir. Video: youtube.com/watch?v=w1PzfsPQ … re=g-all-u

Dzisiaj jeden z kluczowych etapów z podjazdem pod Puerto de la Linea:

Co prawda ze szczytu do mety jest jeszcze kilkadziesiąt kilometrów do mety, ale to nie Tour de France, więc ataki i to głównych faworytów na pewno będą. Bardzo istotne będą również zjazdy.

no i nie ma Anacony w składzie Lampre na Grande Boucle…

e: i Sarmiento w Liqui

Cardenas z kolei w między czasie wygrał Vueltę, i to całkiem na luzie - jak się wydaje.

cyclinginquisition.com/2012/ … w-epo.html Fajny tekst.

muszę przyznać, że jazda Urana i Henao w tym roku przechodzi moje oczekiwania.

Henao - pierwszy sezon, “10” Giro poprzedzona b.dobrym kwietnie, walka w TdP na całego, udany Londyn, walka w Burgos i jeszcze teraz tak znakomicie pracuje na Froome’a. Czy stac go na więcej w 2013 i pozniej?

Uran - to tak naprawdę pierwszy sezon, w którym mozna o nim mowic “goral z prawdziwego zdarzenia”, choc w pewnym momencie myslalem, że bardziej przestawi się na klasyki. Dzisiaj pomimo kapitalnej pracy dla lidera przyjechał w tym samym czasie co Contador i sam wciąż jest wysoko w KG. Frajersko przegrane złoto w Londynie, ale przed wyścigiem srebro brałby w ciemno. Warto tez podkreslic prace dla Henao na Tour de Pologne. Czy po Vuelcie będzie w stanie jeszcze powalczyć w Lombardii czy Valkenburgu?

Warto zaznaczyc, ze w koncu pokazuje się Anacona i jest jeszcze ten młody Chaves.

Atapuma ściga się w Portugalii, ale do najlepszych mu tam trochę brakuje (12. miejsce).

Myślę, że w górach zobaczymy też Quintanę, którego liderzy na razie oszczędzają, by zachował siły na decydujące etapy.

oszczędzają :smiley: ?

we wtorek ganiał po płaskim na wiatrach, a wczoraj w 60% zlikwidował de Gendta (w większym stopniu niż całe Saxo).

e:

Atapuma dzisiaj trzeci na Torre, 8. w KG - ale pewnie spadnie po czasówce.

e2:

Vuelta Vueltą (Uran dzisiaj spuchł, teraz całkowicie poświęci się dla Froome’a), ale Juan Pablo Valencia drugi za Oscarem Gatto w wyścigu Giro del Veneto - Coppa Placci. Trzeci Sella.

Wie ktos, ktorzy kolumbijczycy nie jezdzacy jeszcze w czolowych ekipach maja najwieksze szanse na transfer do elity? Atapuma? Chaves? A moze powrot Duarte do Europy?

Swoja droga kolarstwo kolumbijskie z roku na rok coraz mocniejsze i mnie osobiscie bardzo taki obrot spraw cieszy. Uran i Henao robia mala furore, Quintana na Vuelcie jedzie swietnie, no i jeszcze ten tajemniczy Anacona.

W obwodzie jeszcze sa Betancur czy Sarmiento, ktory jednak mnie na Vuelcie zawiodl, spodziewalem sie po nim wiecej.

Poza tym fajnie by bylo, jakby w przyszlym roku Colombia - Coldeportes otrzymalo zaproszenie na Giro badz Vuelte.

Teraz dopiero zauważyłem, że Chamorro nie przeszedł do Colombia Coldeportes.
Szkoda, bo na Giro każdy rokujący mile widziany.

A Anacona znowu nie zaczął jeszcze sezonu :smiley:

Argiro Ospina też nie :wink:
Ekipa Chamorro ma się zjawić w Europie na tradycyjne tournee po hiszpańskich wyścigach, zobaczymy co chłopaki pokażą. Na razie Coldeportes robią sobie podobny wstyd jak przed rokiem.

podobno wraca do Europy w maju. rehabilitacja po upadku przebiega dobrze, wznowił już treningi.

oo, nic nie wiedziałem o upadku.

to było gdzieś na początku roku, zderzył się z psem i miał uszkodzoną kostkę.

tymczasem Rujano znajduje się na liście startowej wyścigu dookoła kraju basków czyli jak na razie kierownictwo zespołu go nie zawiesiło za spekulacje dopingowe pod jego adresem…

To jest temat o kolarstwie kolumbijskim a Rujano jest Wenezuelczykiem.

no tak wiem ale te same rewiry

zaszczepiliśmy Rujano do tego tematu, kiedy jako pierwszy od lat kolarz spoza Kolumbii brylował na trasie Vuelta a Colombia, więc niech będzie :slight_smile:

e:
ktoś wie dlaczego Atapuma nie przyjechał na Trentino?

generalnie przed Giro na razie nędza.

inrng.com/2013/04/colombia-cycli … more-14363

Fajny artykuł o kolumbijskim kolarstwie i predyspozycjach zawodników z tego kraju.

Ciekawe jak na Giro spisze się Team Columbia . Jak narazie ich wynik są bardzo słabe. Chyba dość mocno szykują się na Giro. Np.Bardiani jest ekipą bardzo widoczną w tym sezonie i wstydu w włoskim wyścigu raczej nie przyniosą.

Atapuma w ramach przygotowań do Giro pojedzie Tour of Turkey.

wyniki mistrzostw Kolumbii w ITT:

procyclingstats.com/race.php?id=127627