Kolarstwo w wiadomościach telewizyjnych i gazetach !!!!

To co dzisiaj zobaczyłem to mnie już tak wkur… że szok. Nie widziałem 3 etapu giro i sobie myśle to powiedzą co i jak w sporcie po dzienniku. No i oczywiście przez 4 minuty gadali o tym że polscy piłkarze nie przyjechali na zgrupowanie ( nie wiem kogo to interesowało że się spóźnili pare godzin no ale cóż) potem było cały czas o piłce no i pod koniec w końcu kolarstwo :slight_smile: No to ja już zadowolony, a tu tekst : 3 etap wygrał Schumacher i że on liderem został. Trwało to ok 5-10sek max. Myślałem że mnie trafi, nawet finiszu nie pokazali a wczesniej pokazywali lustra gdzie piłkarze byli we wronkach a dzisiaj się spóźnili na zgrupowanie i te lustro z 20 sek pokazywali. JEJU KTO TYM STERUJE ? Ta piłka w tej Polsce to jakaś obsesja jest tylko nie wiem dlaczego ? Grają jak… no liga podwórkowa i jeszcze komentują o tym że tego noga bolała i na trening nie przyszedł ale np to jak idzie naszym polakom w giro to już NIC. SZKODA SŁÓW !!! WIELKI MINUS DLA TVP 1, POLSAT,TVN !!! Tam piłka jest czymś wielkim a gdzie reszta.

W jednej gazecie co czytałem 2 tygodnie temu na ok 40 stron ( gazeta sportowa juz nie pamieam tytułu) było ok 10cm x10cm o kolarstwie. 33strony o piłce nożnej !!! LUDZIE KOGO TO INTERESUJE ??? WSTYD!!! PORAŻKA !!! A wtedy byłem ciekawey Pari-Robeux jak wyniki i co o tym piszą . No ale zobaczyłem tylko fragment 10x10cm i tyle było. PARANOJA

*Guru, nie unoś się! Tak u nas już jest, podobnie traktuje się także inne dyscypliny (z wyjątkiem takich, które są ulubione przez różnych prominentów). Przypominam sobie sytuację z ostatnich halowych MŚ w lekkieja., kiedy urwali relację z konkursu tyczki kobiet, bo musieli puścić 10 min reklam a potem durny program (bynajmniej nie na żywo) Kamela. Swoją drogą nie rozumiem, dlaczego z taką atencją traktuje się w naszym kraju piłkę. Gdybysmy chociaż mieli jakieś sukcesy?

Niestety, pozostaje mi sie z tym zgodzic. Jedna wielka tragedia!!

Ale już tak nie krytykujcie. To prawda, że kolarstwo jest notorycznie olewane w mediach, chociaż ostatnio i tak jest lepiej :wink: Zbliżają się MŚ w piłce nożnej i prawdę powiedziawszy spora część naszej społeczności już żyje tą imprezą, a w związku z tym ludzie chcą wiedzieć co u naszych Orłów słychać i tyle. Nie powiem, żebym ja był jakimś fanem piłki nożnej, ale u mnie w pracy ludzie wybierają się na mundial i tak jakoś mimo chodem też mnie to interesuje, chociaż jak słyszę słowa Liga Mistrzów to mnie skręca :frowning:

Tym bardziej, że całkiem niedaleko (w Niemczech) sa dobre wzory transmisji sportowych w telewizji publicznej. Tam jest miejsce na relacje live i z kolarstwa, ze skoków, lekkiej, biathlonu i innych popularnych dyscyplin.

Guru mam taki sam problem : nie widziałem wczoraj końcówki.Oprocz pseudo wiadomosci w TVP , tez Eurosport sie nie popisal bo wczoraj wcale nie bylo wiadomosci :cry: :cry: :cry:

no bo kilkadziesiąt lata temu na MŚ Orły Górskiego ble, ble, ble…

no a ja wczoraj usłyszałem na rmfie wzmianke o etapie Giro, aż się zdziwłem :open_mouth:

Akurat piłka nożna jest u nas najpopularniejszym sportem (znaczy, zaraz po skokach :wink: ) i nic dziwnego, że poświęca się jej najwięcej czasu. I tak dobrze, że nie było np. 15 s. o kolarstwie, 2 min o piłce i 5 min o chodzie sportowym :wink: .

A kolarstwa mogłoby być więcej :cry: .

[quote=“Jürgen”]
Akurat piłka nożna jest u nas najpopularniejszym sportem (znaczy, zaraz po skokach :wink: ) quote]

Po skokach ? Sądze że piłka jest na 1 miejscu. Transmitują jakieś mecze ligowe szkodzkie lub niemieckie no to paranoja. Okej jak już tak transmitują tą lige obcą to dlaczego nie transmitują np u nas jak gra 1 liga np. Wisła z Cracovią ?
Transmisja jest jakiś lig szkodzkich a światowego wyścigu nie pokażą nawet na 10 min w ciągu dnia PARANOJA.

Wkurzam się tak jak Ty Guru, niestety nic to nie daje.
Ludzie nie wiedzą, że istnieje coś poza, brzydko mówiąc, skórokopami.
Przyzwyczajenie lokalnych mediów i naszego otoczenia, że istnieje np. kolarstwo przełajowe, biathlon czy tyczkarstwo może drążyć skałę. A nóż widelec komuś uda się przebić z naszymi tematami. Nie będzie jak w Niemczech, ale próbować warto.

Póki co polecam “obce” wiadomości, nawet jeśli nie wszystko jest zrozumiałe warto je oglądać.

Giro oglądam na Rai Tre, mniej reklam niż na ES i jest dłuższe (około 30 min.). Wczoraj np. po dekoracji rozmawiali w studio z kolarzami, puścili klipa z trasy dzisiejszego etapu, którą “oblatywał” na rowerze jeden z komentatorów Giro. Całkiem przyzwoicie wdrapywał się pod 15% ściankę w takt jakiegoś romantycznego przeboju :laughing: .

Ma ktos moze krotki filmik ze zwyciestwa “Schumiego”???

[quote=“Evka”. Wczoraj np. po dekoracji rozmawiali w studio z kolarzami, puścili klipa z trasy dzisiejszego etapu, którą “oblatywał” na rowerze jeden z komentatorów Giro. Całkiem przyzwoicie wdrapywał się pod 15% ściankę w takt jakiegoś romantycznego przeboju :laughing: .[/quote]
Ten co się wdrapywał to znany niegdyś kolarz Davide Cassani. Obecnie jest komentatorem RAI.

Po skokach ? Sądze że piłka jest na 1 miejscu.

Oczywiście, nie zauważyłeś tej uśmiechniętej mordki :slight_smile: .

NO tak :slight_smile: i jeszcze cytat zwaliłem :slight_smile: heh pozdrawiam .

jezeli nie bedziecie mogli od dzisiaj obejrzec koncowki to walcie do mnie, ja od dzisiaj nagrywam jakies ostatnie 5-10 km wyscigu (w gorach najwazniejsze podjazdy) :wink: wrzuce na rapidshara i bedziecie mogli zobaczyc (niestety nie mam euro PL :/ )

A co to jest ‘’ rapidshara ‘’ ?

Viator “Ten co się wdrapywał to znany niegdyś kolarz Davide Cassani. Obecnie jest komentatorem RAI”.

Dzięki Viator :slight_smile: , liczyła, że ktoś zna tego pana.

davidecassani.it/

Cassani organizuje kursy szkoły kolarskiej Young Liquigas.
Tydzień profesjonalnych testów, ćwiczeń, nauki kolarstwa pod okiem trenerów, medyków, mechaników… Idea świetna, ale możliwa w kraju o takiej zamożności jak Włochy. W tydzień na pewno nie wyłowi się talentu, ale zawsze dobry początek i wakacje dla dzieciaków 9-14-letnich.

Organizuje też wypasione wyjazdy kolarskie na Gran Canarię, aż kręci się w głowie od gadżetów i atrakcji. 2300 euro za tydzień w luksusach. Mnie akurat to nie urzeka, ale na pewno jest wielu amatorów, którzy chętnie pojechaliby na takie wakacje.
Dobry ma facet pomysły na przyjemne zarabianie pieniędzy. Ciekawe kiedy u nas pojawią się tego typu działania.

www.rapidshare.de => serwer na ktory mozna wrzucac pliki :wink:

Ps. Juz od jutra bede nagrywal wazne momenty etapow i wrzuce wam linka do tych filmikow :wink:

[size=75][ Dodano: Czw 11 Maj, 2006 19:47 ][/size]
Jest jakis chetny to obejrzenia 20 minutowego skrotu z dzisiejszej TTT ? Jak tak to pisac, bo nie chce na darmo wrzucac 90 mb na serwer :wink:

Tak, ja jestem chętny :slight_smile: Wrzuć jutro rano ściągne :slight_smile: Dzięki z góry i pozdrawiam

rapidshare.de/files/20249546/Bez … 8.wmv.html

Zaznaczam, ze jakosc nie jest super i komentator jest niemiecki (ale dobre i to jak ktos nie ogladal czasówki)
Czas: 24 minuty