Kolarstwo w wiadomościach telewizyjnych i gazetach !!!!

szenker a co pokazali??

Z tego co pamietam to pokazali grupkę czołowych zawodników wspinającą się wspólnie na jeden z podjazdów, a później Ibana samotnie przekraczającego linie mety. Oczywiście ów skrót trwał chyba niespełna 10 sekund.

Dla mnie również było to ogromnym zaskoczeniem. Tym bardziej że jeszcze zaraz po obrazkach z Dauphine pokazali równie krótkie (ale jednak! :wink: ) urywki z wyścigu mtb wygranego bodajże przez Włoszczowską.

Dokładnie tak, a to z Włoszczowską to było Skoda MTB Langa, bodaj z Czarnkowa.

Święta prawda… gdyby nie Eurosport to zostały by nam tylko internetowe doniesienia z kolejnymi wynikami.
Przekonałem się o tym jak podczas tegorocznego Giro musialem jechać na 5 dni do Lublina - żeby wiedzieć co i jak we Włoszech, musiałem po prostu iść do kafejki internetowej - jakaś paranoja :/
Jeśli chodzi o piłkę to też lubię czasem obejrzeć, ale tylko dobre mecze, a w większości to co leci to jest poziom żenujący (nasza ekstraklasa - hehe)…
Chyba każdy tu sie ze mną zgodzi że o wiele przyjemniej ogląda się taki ładny etap pod Mont Ventoux (emocje i piękne krajobrazy).
I pomyśleć że w młodości nie mogłem zrozumieć jak ojciec może oglądać Tour de France :stuck_out_tongue:

Taaa, wiem coś na ten temat, ja podczas Giro byłem na pustyni w Afryce i mimo iż tubylcy zafundowali nam satke (większość “normalnych” programów zakodowana), na którym była TV Polonia, o tym kto wygrał wiedziałem, ale co z resztą to dopiero dowiedziałem się z smsów jak już wracając do kraju, złapałem zasięg. Najgorsze jest to, że podobna historia czeka mnie na TdF.

A wczoraj w sport telegramie mówili o wczorajszym etapie TdS, i nawet powiedzieli co nieco o Morabito! :smiley:

Czytam dziś na wp.pl sobie program Eurosportu na przyszły tydzień. No i pięknie mam zaznaczone że Tour de France 15. etap: Gap L’Alpe d’Huez o tej i o tej.
Dalej idąc mam opcje więcej. Myślę wow co oni mi góre opiszą czy co. Ktoś może się niechcący na kolarstwie w redakcji programu TV zna :slight_smile:. A co tam raz kozie śmierć, wciskam. A teraz cytacik.

15. z 21 etapów tegorocznej edycji Tour de France prowadzi z Lézat-sur-Leze do Saint-Lary Soulan (Pla d’Adet) i liczy 205 km. Kolarze będą mieli do pokonania 6 bardzo trudnych podjazdów: Col du Portet d’Aspet po 85 km, Col de Menté po 100, 5 km, Col du Portillon po 137, 5 km, Col de Peyresourde po 162 km, Col de Val Louron-Azet i Saint-Lary Soulan (Pla d’Adet). Faworytem pozostaje znakomity Amerykanin Lance Armstrong, który tryumfuje w tej imprezie nieprzerwanie od 1999 r.

:laughing: :laughing: :laughing:

No to tak jak ostatnio gdzies czytalem, ze Boonen bedzie mogl obronic koszulke lidera na tej ponad 50 km czasówce :slight_smile: W sumie “może” zawsze, ale w tamtym tekscie to smiesznie brzmialo, tak jakby mial na to duze szanse :slight_smile:

Przez 8 minionych dni miałem niesprawny komputer, a że jestem leniwy i nie chce mi się chodzić do kafejek netowych :wink: tak więc byłem zdany na Tour’owe informacje w telewizyjnych wiadomościach sportowych (w szeroko dostępnych stacjach telewizyjnych - bez satelity, bez rozszeżonego pakietu w kablówce, itp.). Oczywiście delikatnie mówiąc - dno. No ale o tym wiemy już wszyscy od dawna. A teraz bardziej szczegółowo: najgorzej pod tym względem wypadają informacje sportowe na Polsacie - ani słowa o TdF :] Tyle razy ile miałem okazję w minionym tygodniu ogladać jakieś info sportowe w tej TV to ani razu nawet nie wspomnieli o TdF. Dalej plasuje się TVN. Rzetelnie, sumiennie, codziennie informacja o zwycięscy etapu, niejednokrotnie w formie bonusu :wink: informacja o aktualnym właścicielu żółtego trykotu, no i oczywiście obrazek (zdjecie, grafika) nawiązująca do TdF w tle - wszelkich skrótów brak. No i wreszcie jest nasza kochana TVP. Oni przynajmniej pokazują skróty (a w zasadzie: skrótu skrótów :wink: ) z etapów :smiley: nielada gratka :wink: Raz nawet powiedzieli, że O. Pereiro awansował na pozycje lidera z 66 (!) pozycji :wink: W szeroko pojetej TVP szczególnie wyróżniają się Sport-telegram oraz wiadomosci sportowe w TVP3. Niestety w zasadzie nigdzie nie podają różnic czasowych (za wyjatkiem etapu, gdzie peleton przybył blisko 30 minut po ucieczce). Dodatkowo bolaczką (która też została już zauważona) jest sposób wymawiania nazwisk kolarzy. Doprawdy to jest kabaret! :laughing:
Pozdrawiam

P.S.
Serdeczne podziękowania dla TVP3 za transmisje z Klasyka Pomorskiego :slight_smile:
Jeszcze serdeczniejsze podziękowania dla producentów telewizorów za umożliwienie korzystania z opcji “mute” :wink:

Po prostu on jest rewelacyjny. Dzisiaj po wiadomościach w TVP przecierałem oczy ze zdumienia . Pokazali mianowicie upadek trzech kolarzy na 14 etapie do Gap a więc Canadę, Verbrugghego , których zabrało pogotowie i Kesslera , który SŁUCHAJCIE wg znającego się na rzeczy Wkurzajewskiego , cytuję wstał i nawet dogonił peleton SIC . Ręce i nogi się uginają selavi.

kessler jechał w ucieczce i przez tą krakse peleton go dogonił miał przewage koło 4 min przed kraksą

Jak podaje dziś stacja TVN24 zwyciężca TDF 2006 F. Landis wygrał w tym roku też wyścig dookoła Gruzji :mrgreen: :open_mouth:
Zenada!

Kto by w ogóle chciał się tam ścigać :mrgreen: Naprawdę, ta nasza polska telewizja jest beznadziejna… Nie odróżniają Gruzji od stanu Georgia… Całkowity brak rozeznania. Widać, że w Polsce w wiadomościach mówi się tylko o piłce nożnej :frowning:
Sobri, a ile sekund mówili o Tourze :question: :mrgreen:

Dzisiaj na ITVN pokazali jakies 1:20min o TDF , o Landisie i troche o Armstrongu. NIe no, Mnie to smieszy ze np puszczaja jakies mecze na 2jce zagranicznych druzyn (ligowe mecze ) A polskich kolarzy nie pokaza ;/ no coz ;/. Jak sie dyrektor TVP Nie interesuje Kolarstwem tylko pilka to po co to puszczac. Pewno na sile wciskaja info o kolarstwie zeby bylo…

SZKODA NERWOW. NO ALE TELEPIE MNIE Z TEGO POWODU !!!

Na Polsacie wczoraj dali całkiem spoko materiał o Landisie i TdF, i to na drugim miejscu w kolejności :smiley:.

nie pokazują kolarstwa w polskiel telewizji bo tak naprawdę mało ludzi interesuję się tym sportem też załuję że tak jest ale trzeba się z tym faktem pogodzi :frowning:

W czasie Tour’u dużo nawet w wyborczej pisali, czasem na pierwszej stronie. To tak ode mnie. :]

Tez mozna wnioskowac inaczej: NIE INTERESUJA SIE BO NIE MA W TELEWIZJI !!!

nie guru chyba się mylisz kolarstwo trzeba pokochac to nie to samo co piłka nożna że tak się utarło duzo ludzi lubi to ja też muszę to polubi(to coś w stylu piłka jest modna a kolarstwo nie) ale mam nadzieję że to się zmieni i kolarstwo stanie się popularnym sportem :slight_smile:

He, he, dzisiaj kolarstwo było bardzo popularnym sportem :smiley: . Zaraz po piłce noznej w każdych wiadomościach (ale tylko za piłką, inne dyscypliny - jak np. strzelectwo - były za rowerkami) :smiley: . Szkoda tylko, że dotyczyło to ewentualnego dopingu Landisa :frowning: .