Kolarstwo w Wikipedii

W Wikipedii istnieje dział “Kolarstwo”.

Serio.

I jest tego całkiem sporo. Problemem jest brak ludzi, aktywnie robią coś 3 użytkownicy, strony nie zawsze są aktualizowane. Aby to zmienić mam propozycję.

W tym temacie wpisujcie hasła, których w polskiej Wikipedii nie ma, a są związane z kolarstwem i powinny zostać umieszczone. Nie musicie ich specjalnie szukać, jeśli natkniecie się na hasło niezaktualizowane, nieistniejące - dajcie znać.

Fajnie by było gdyby się okazało, że ktoś pisze sam. Cieszyłbym się również gdyby ktoś chciał np. podzielić się jakimś zagadnieniem, które opisał dla siebie/szosy i ma je dalej na kompie lub w innej formie. W takim przypadku dajcie znać na PW jakie hasło zrobiliście/zmieniliście, ponieważ jeżeli nie macie uprawnień redaktora/administratora to potrzebne jest zatwierdzenie.

Namawiam także chętnych do edytowania po zakończeniu etapu/wyścigu. Sam wszystkiego nie zrobię. To naprawdę nie jest trudne. Wystarczy wpisać pozycję każdego zawodnika z pierwszej trójki na etapie/w generalce w hasła o nim ( :arrow_right: sukcesy), a zwycięzcę w hasło wyścigu.

Wikipedia czeka na pomysły i propozycje :slight_smile:

Taa, edytowałem tam parę razy, a później jakiś moron to kasował, odechciało mi się, chyba trzeba mieć tam konto albo jakieś inne wymogi

po to założyłem ten temat :slight_smile: jak mi napiszesz co edytowałeś to ja to zatwierdzę, mam uprawnienia :wink:

ech, to miesiące temu było głównie uzupełnienia w temacie Giro, TdF i zakładek wielu kolarzy

eee tam mielismy swoją cyklopedie i naprawdę sporo tematów opisane, nierozumie do teraz dlaczego ona została zamknięta byscie mogli teraz swoje artykuły redagowac własnie na niej :slight_smile:

ja troche edytuje w osiagnieciach kolarzy.
Troche mnie wkurza jak w danym roku jakis kolarz zajal np. 23. miejsce w TdF i to podaja, ale tez byl np. 8. w Giro i tego juz nie piszą.

to zależy kto pisze. bo zasada jest taka, że wpisujemy pierwszą trójkę. Chyba że jest to monument lub GT to top10 można.

A Polakom każde miejsce w top10, na każdym wyścigu.
druid, jesteś redaktorem?

nie.
ale ja mowie o angielskiej.
tam chyba nie trzeba miec konta.

nie ma znaczenia w jakim języku. Nie musisz mieć konta. Dopóki nie masz konta lub nie jesteś redaktorem (konto + 150 edycji) to Twoje edycje nie są widoczne do czasu zatwierdzenia ich przez redaktora.

moje sa.
ale to glownie takie kosmetyczne. 2 etapy Vuelty przy “major wins” Tonkowa to moja sprawka. poprawialem tez Millara (z tego co pamietam) i sporo kolarzy hiszpanskich i włoskich z lat 50-tych, 60-tych i 70-tych.
np. en.wikipedia.org/wiki/Jos%C3%A9_Pesarrodona

przedtem mial wyszczególnione 29. i 34. miejsce w TdF, a nie mial 4. w Giro - chyba nie musze pisac jak to na mnie podziałało.

a masz konto? Na angielskiej Wikipedii jest dużo ludzi, Twoje zmiany są widoczne bo je zaraz ktoś zatwierdza. pisz na polskiej :wink:

mnie zdziwiło, że nie było np. hasła Phil Anderson w polskiej wiki. Brakuje sporo kolarzy, ale także wyścigów, np. Giro 2005 czy 2004.

Ja też czasami coś zmieniam jak mam chwilę wolnego czasu. Bo niektóre hasła rzeczywiście wyglądają bardzo biednie.

nie, nie mam konta.

Gdyby ktoś miał jakąś biografię Rogera van Vlaemincka (większą niż ta z ang wiki) i miał chęć jej udostępnienia, to prosiłbym o podesłanie :slight_smile:

pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adimir_Karpiec

o co chodzi z drugim czasem na IO w Sydney ?

co za koszmarnie zrobione hasło. zobacz na angielską, to nie na szosie miał takie wynik na IO.

przeciez wiem :smiley:
wkleiłem to prowokacyjnie, zebys interweniował :smiley:

I’m on it.