Kolarstwo w Wikipedii


#1

W Wikipedii istnieje dział “Kolarstwo”.

Serio.

I jest tego całkiem sporo. Problemem jest brak ludzi, aktywnie robią coś 3 użytkownicy, strony nie zawsze są aktualizowane. Aby to zmienić mam propozycję.

W tym temacie wpisujcie hasła, których w polskiej Wikipedii nie ma, a są związane z kolarstwem i powinny zostać umieszczone. Nie musicie ich specjalnie szukać, jeśli natkniecie się na hasło niezaktualizowane, nieistniejące - dajcie znać.

Fajnie by było gdyby się okazało, że ktoś pisze sam. Cieszyłbym się również gdyby ktoś chciał np. podzielić się jakimś zagadnieniem, które opisał dla siebie/szosy i ma je dalej na kompie lub w innej formie. W takim przypadku dajcie znać na PW jakie hasło zrobiliście/zmieniliście, ponieważ jeżeli nie macie uprawnień redaktora/administratora to potrzebne jest zatwierdzenie.

Namawiam także chętnych do edytowania po zakończeniu etapu/wyścigu. Sam wszystkiego nie zrobię. To naprawdę nie jest trudne. Wystarczy wpisać pozycję każdego zawodnika z pierwszej trójki na etapie/w generalce w hasła o nim ( :arrow_right: sukcesy), a zwycięzcę w hasło wyścigu.

Wikipedia czeka na pomysły i propozycje :slight_smile:


#2

Taa, edytowałem tam parę razy, a później jakiś moron to kasował, odechciało mi się, chyba trzeba mieć tam konto albo jakieś inne wymogi


#3

po to założyłem ten temat :slight_smile: jak mi napiszesz co edytowałeś to ja to zatwierdzę, mam uprawnienia :wink:


#4

ech, to miesiące temu było głównie uzupełnienia w temacie Giro, TdF i zakładek wielu kolarzy


#5

eee tam mielismy swoją cyklopedie i naprawdę sporo tematów opisane, nierozumie do teraz dlaczego ona została zamknięta byscie mogli teraz swoje artykuły redagowac własnie na niej :slight_smile:


#6

ja troche edytuje w osiagnieciach kolarzy.
Troche mnie wkurza jak w danym roku jakis kolarz zajal np. 23. miejsce w TdF i to podaja, ale tez byl np. 8. w Giro i tego juz nie piszą.


#7

to zależy kto pisze. bo zasada jest taka, że wpisujemy pierwszą trójkę. Chyba że jest to monument lub GT to top10 można.

A Polakom każde miejsce w top10, na każdym wyścigu.
druid, jesteś redaktorem?


#8

nie.
ale ja mowie o angielskiej.
tam chyba nie trzeba miec konta.


#9

nie ma znaczenia w jakim języku. Nie musisz mieć konta. Dopóki nie masz konta lub nie jesteś redaktorem (konto + 150 edycji) to Twoje edycje nie są widoczne do czasu zatwierdzenia ich przez redaktora.


#10

moje sa.
ale to glownie takie kosmetyczne. 2 etapy Vuelty przy “major wins” Tonkowa to moja sprawka. poprawialem tez Millara (z tego co pamietam) i sporo kolarzy hiszpanskich i włoskich z lat 50-tych, 60-tych i 70-tych.
np. en.wikipedia.org/wiki/Jos%C3%A9_Pesarrodona

przedtem mial wyszczególnione 29. i 34. miejsce w TdF, a nie mial 4. w Giro - chyba nie musze pisac jak to na mnie podziałało.


#11

a masz konto? Na angielskiej Wikipedii jest dużo ludzi, Twoje zmiany są widoczne bo je zaraz ktoś zatwierdza. pisz na polskiej :wink:

mnie zdziwiło, że nie było np. hasła Phil Anderson w polskiej wiki. Brakuje sporo kolarzy, ale także wyścigów, np. Giro 2005 czy 2004.


#12

Ja też czasami coś zmieniam jak mam chwilę wolnego czasu. Bo niektóre hasła rzeczywiście wyglądają bardzo biednie.


#13

nie, nie mam konta.


#14

Gdyby ktoś miał jakąś biografię Rogera van Vlaemincka (większą niż ta z ang wiki) i miał chęć jej udostępnienia, to prosiłbym o podesłanie :slight_smile:


#15

pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adimir_Karpiec

o co chodzi z drugim czasem na IO w Sydney ?


#16

co za koszmarnie zrobione hasło. zobacz na angielską, to nie na szosie miał takie wynik na IO.


#17

przeciez wiem :smiley:
wkleiłem to prowokacyjnie, zebys interweniował :smiley:


#18

I’m on it.