Kolarz Niemiec. Przemysław Niemiec. Polski kolarz!

Zmyłka Przemysława Niemca

  • Tak, uważam
  • Nie, nie uważam
  • Nie mam zdania

0 głosujących

Czy nie uważasz, że Przemysław Niemiec powinien jeździć przepasany biało-czerwoną szarfą, tak żeby nie było wątpliwości, że pomimo mylącego nazwiska jest to polski kolarz, jak dziedzic Pruski z Misia?
Uwaga: w ankiecie można zmieniać zdanie.

Na szczęście nikt za granicy nie wie, co to znaczy “Niemiec” po polsku.

Ja karałbym mandatem wszystkich tych zagranicznych reporterów, którzy piszą “Niemec”.

Przecież taki Onet jak wygrywał jakiś “prawdziwy” Niemiec to często dawał tytuły “Sukces Niemca na xxx etapie”. Jakieś czytania więcej na pewno generauje pod warunkiem że nasz Niemiec jedzie w tym samym wyścigu.

Autentyczna sytuacja:
W dzień zwycięstwa Przemka na Vuelcie nie mogłem oglądać tego w tv, a że byłem bardzo ciekawy wyników to śledziłem meldunki z trasy na smartfonie. W gronie kilku kibiców sportu (niekoniecznie kolarstwa) informowałem o sytuacji na trasie, i po zakończeniu etapu rozeszła się wieść o sukcesie Niemca :wink: Wracając do domu jechałem z jednym znajomym, który dopiero po usłyszeniu wiadomości sportowych w radiu “zaskoczył”, że etap wygrał polski Niemiec, a nie Niemiec Helmut, gość skwitował to mniej więcej tak:

  • słyszałem, że mówiliście coś o Niemcu, ale skoro interesujecie się tym sportem to pewnie mieliście na myśli jakiegoś zawodnika zza naszej zachodniej granicy :slight_smile:
    Oczywiście potem przypomnieliśmy sobie cytaty z “Misia” i było z tego kupa śmiechu.

Olaf Pollack też nie jeździł w szarfie o niemieckich barwach :smiley:

A we Włoszech powinni pisać “Intelligente Tedesco” :slight_smile:
Choć nie ukrywam, że z przełożeniem imienia mam spory problem :wink:

We Włoszech są byli bracia piłkarze Giovanni i Giacomo Tedesco, ale kolarzy nie znalazłem (wujek Google na “ciclista tedesco” proponuje Ullricha lub Martina).

Włoski wikipedia proponuje, przez łacińską formę Premislaus, włoski odpowiednik Premislao lub Premislavo. Nie pamiętam jak go nazywają we Włoszech, ale pewnie nie Premislavo! Może Premek? Nazwisko, bardzo często napisane Niemec, zwykle wymawia się ‘niemek’.