Kolarz sezonu - marzec 2019

Marzec to już prawdziwy początek sezonu. Seria wyścigów jednodniowych, wyścig ku słońcu, wyścig dwóch mórz, Katalonia no i przede wszystkim monument!

Zapraszam do głosowania.
UAE tour zakończył się w marcu, więc zaliczyłem do marcowego głosowania. Chyba błąd, ale skoro już jest:…

Primoż Roglic - od początku do kończa lider UAE Tour, gdzie wygrał królewski etap
Tryumfator Tirreno-Adriatico, gdzie koszulkę odebrał Adamowi Yatesowi na ostatnim etapie.

Egan Bernal - zwycięzca PAryż NIcea + 3 w Katalonii

MIguel Angel Lopez - ten, który zwyciężył w Katalonii imponując agresywną jazdą i wygrał etap.

Adam Yates - drugi w TA, gdzie przegrał o sekundę, drugi w VaC, gdzie tryumfował na najbardziej górskim etapie.

Zdenek Stybar - najlepszy w Omloop, Najlepszy w E3. A jeszcze 4 w Strade Bianche

Julian Alaphilippe - zwycięzca Strade Bianche, tryumfator na dwóch etapach Tirreno Adriatico, gdzie dorzucił jeszcze 6 miejsce w kl gen. No i przede wszystkim - król pierwszego monumentu!

Dyaln Groenewegen - w ładnym stylu pokonał rywali na dwóch etapach Paryż NIcea,a w De Panne pokonał Vivianiego i Gavirię. Spośród czołówki sprinterów (Viviani, Gaviria, Ewan, Groenewegen - tak na dziś to widzę) w marcu Holender okazał się najlpeszy.

a ponieważ to ja układam ankietę:skorzystam z przywileju i dorzucę jeszcze jedno nazwisko
Bob Jungels - zwycięzca Kuurne - Bruksela - Kuurne, który jednak jeszcze bardziej mi zaimponował w E3, gdzie w dużej mierze dzięki jego tytanicznej pracy zatryumfować mógł Stybar. Dodatkowo 8 w kl.gen Paryż NIcea.

Ktoś inny? (komentarze porszę)

  • Primoz Roglic
  • Egan Bernal
  • Miguel Lopez
  • Adam Yates
  • Zdenek Stybar
  • Julian Alaphilippe
  • Dylan Groenewegen
  • Bob Jungels
  • altro ciclisto

0 głosujących

Zaskoczenia brak.
Kolarzem marca Alaphilippe

Ten temat został automatycznie zamknięty 183 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.