Kolarz sezonu - początek roku

Kiedyś rozpoczynałem zabawę w typowanie kolarza miesiąca. Ale po dwóch, czy trzech miesiącach zawiesiłem swoją działalność na forum. Myslę, że można spróbowac ponownie.

Kolarz poczatku sezonu - a więc zbiorczo styczeń i luty.

  • Daryl Impey
  • Elia Viviani
  • Julian Alaphilippe
  • Winner Anacona
  • Alexiej Łucenko
  • ktoś inny (kto w komentarzach)

0 głosujących

Na początku roku działo się trochę w Australii, trochę na półwyspie arabskim i trochę w Ameryce Południowej.

W sumie to nie za bardzo z kogo wybierać.
Sam się narzuca:
zwycięzca Tour Down Under - Impey (+ zwycięstwo na 4 etapie)
tryumfator - Cadel Evans Race - Viviani (+ zwycięstwo etapowe w TDU)
zdobywca dwóch etapów Vuelta San Juan (+2 miejsce w kl gen) oraz tryumfator na etapie w Kolumbii Alaphilippe
Najlepszy zawodnik San Juan - Anacona
i jeszcze Łucenko - pierwszy w tour of Oman w kl gen, w kl punktowej i tryumfator na trzech etapach.
A może kogos mocno nie doceniam?
Ktoś inny?

UWAGA
Tour UEA skończył się w marcu, więc jego bohaterowie będą rozpatrywani w kategorii najlepszy kolarz marca

A dlaczego jest Anacona i Alaphilippe a nie ma Supermana?

Mój głos idzie na Impeya.
TdU jako najbardziej prestiżowa etapówka tego okresu + mistrzostwo RPA po rozprawieniu się z całą DDD.

1 polubienie

Fajny pomysł, tylko szkoda, że tak późno bo teraz to dużo ludzi będzie głosować na Alaphilippe przez pryzmat ostatnich sukcesów, niestety ale tak to działa :stuck_out_tongue:

Na początku faktycznie to Alaphilippe był pierwszy ale teraz go Lutsenko wyprzedził, więc jest ok dla mnie, bo też go dałem, gdyż w marcu wygra według mnie Alaphilippe.

Też mi brakuje Lopeza. Jednak pokonanie Kolumbijczyków z drużyn WT jest większym osiągnięciem niż wygrana w Argentynie czy nawet w Omanie (chociaż tutaj styl imponuje). A na Alaphilippa szkoda oddawać głosu bo i tak w marcu go docenimy. I wtedy pewnie z nim przegra Lopez. Jakaś nagroda pocieszenia chociaż się należy.

Lopez i dlaczego go nie ma…
Najprostsza i najuczciwsza odpowiedź - bo układałem tę ankietę ja i w kwietniu, zamias na początku marca. A pamięć niestaty ułomna.
Na dziś myślę sobie, że pewnie ten okres, że tak powiem, przedsezonowy zamknąłbym też uwzgględniając UAE Tour, mimo iż kończy się w marcu.
Ponieważ zdaję sobię sprawę z tego, że pamięć ułomna (myśląc o skucesach Włochów na TdF potrafiłem zapomnieć o Pantanim!) jest w ankiecie opcja ktoś inny z zaznaczonym komentarzem, że mogłem kogoś niedocenić i prośbą, by dopisać w komentarzach kogo. Z racji tego, że przewija się tylko Lopez, to wszystkie głosy oddane na “ktoś inny” zaliczę właśnie jemu.
Edit
Ankietę zamknę pewnie jakoś 16 kwietnia rano.
Wkrótce ankieta marcowa.

Kolarzem początku sezonu zostaje mistrz Kazachstanu Aleksiej Lutsenko.

Ten temat został automatycznie zamknięty 183 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.