Kolarz sezonu - początek roku

Kiedyś rozpoczynałem zabawę w typowanie kolarza miesiąca. Ale po dwóch, czy trzech miesiącach zawiesiłem swoją działalność na forum. Myslę, że można spróbowac ponownie.

Kolarz poczatku sezonu - a więc zbiorczo styczeń i luty.

• Daryl Impey
  • Elia Viviani
  • Julian Alaphilippe
  • Winner Anacona
  • Alexiej Łucenko
  • ktoś inny (kto w komentarzach)

0 głosujących

Na początku roku działo się trochę w Australii, trochę na półwyspie arabskim i trochę w Ameryce Południowej.

W sumie to nie za bardzo z kogo wybierać.
Sam się narzuca:
zwycięzca Tour Down Under - Impey (+ zwycięstwo na 4 etapie)
tryumfator - Cadel Evans Race - Viviani (+ zwycięstwo etapowe w TDU)
zdobywca dwóch etapów Vuelta San Juan (+2 miejsce w kl gen) oraz tryumfator na etapie w Kolumbii Alaphilippe
Najlepszy zawodnik San Juan - Anacona
i jeszcze Łucenko - pierwszy w tour of Oman w kl gen, w kl punktowej i tryumfator na trzech etapach.
A może kogos mocno nie doceniam?
Ktoś inny?

UWAGA
Tour UEA skończył się w marcu, więc jego bohaterowie będą rozpatrywani w kategorii najlepszy kolarz marca

0 Likes

A dlaczego jest Anacona i Alaphilippe a nie ma Supermana?

Mój głos idzie na Impeya.
TdU jako najbardziej prestiżowa etapówka tego okresu + mistrzostwo RPA po rozprawieniu się z całą DDD.

1 Like

Fajny pomysł, tylko szkoda, że tak późno bo teraz to dużo ludzi będzie głosować na Alaphilippe przez pryzmat ostatnich sukcesów, niestety ale tak to działa :stuck_out_tongue:

0 Likes

Na początku faktycznie to Alaphilippe był pierwszy ale teraz go Lutsenko wyprzedził, więc jest ok dla mnie, bo też go dałem, gdyż w marcu wygra według mnie Alaphilippe.

0 Likes

Też mi brakuje Lopeza. Jednak pokonanie Kolumbijczyków z drużyn WT jest większym osiągnięciem niż wygrana w Argentynie czy nawet w Omanie (chociaż tutaj styl imponuje). A na Alaphilippa szkoda oddawać głosu bo i tak w marcu go docenimy. I wtedy pewnie z nim przegra Lopez. Jakaś nagroda pocieszenia chociaż się należy.

0 Likes

Lopez i dlaczego go nie ma…
Najprostsza i najuczciwsza odpowiedź - bo układałem tę ankietę ja i w kwietniu, zamias na początku marca. A pamięć niestaty ułomna.
Na dziś myślę sobie, że pewnie ten okres, że tak powiem, przedsezonowy zamknąłbym też uwzgględniając UAE Tour, mimo iż kończy się w marcu.
Ponieważ zdaję sobię sprawę z tego, że pamięć ułomna (myśląc o skucesach Włochów na TdF potrafiłem zapomnieć o Pantanim!) jest w ankiecie opcja ktoś inny z zaznaczonym komentarzem, że mogłem kogoś niedocenić i prośbą, by dopisać w komentarzach kogo. Z racji tego, że przewija się tylko Lopez, to wszystkie głosy oddane na “ktoś inny” zaliczę właśnie jemu.
Edit
Ankietę zamknę pewnie jakoś 16 kwietnia rano.
Wkrótce ankieta marcowa.

0 Likes

Kolarzem początku sezonu zostaje mistrz Kazachstanu Aleksiej Lutsenko.

0 Likes