Kółko przy napinaczu

Wie ktoś, jak naprawić ruszające się kółko przy napinaczu? Strasznie cyka w czasie jazdy i rusza się na boki

Ono się ma ruszać na boki :wink: To ułatwia zmianę przełożeń. A jak cyka to pewnie łożyska w nim padły i trzeba je wymienić. Kosztuje grosze, a wymiana trwa chwilę - trzeba oczywiście rozkręcić wózek przerzutki. Możesz ewentualnie spróbować zdjąć aluminiową osłonkę łożysk (nie potrzeba do tego narzędzi) i nasmarować. Ale to tylko pudrowanie trupa prawdopodobnie.

1 polubienie

Ach ma sie ruszać… a to drugie sie nie rusza, to normalne że tylko jedno?

Jeśli rusza się dolne to jak najbardziej ok - no ma mieć delikatny luz na boki. Górne się nie powinno ruszać. Sprawdzałem przed chwilą w ultegrze, rower kupiony jesienią zeszłego roku więc dopiero niecały sezon mam za sobą i tak, dolne się rusza :slight_smile:

Jak rozkręcisz wózek to tam są takie aluminiowe osłonki na łożyska i wystarczy puknąć z drugiej strony to same wyskoczą. Możesz przeczyścić łożyska benzyną i napakować gęstego smaru do łożysk (shimano zielony np) ale kółeczka kosztują grosze, a wymienisz je w 3 minuty. Szkoda zachodu.

Jak będziesz skręcał to z wyczuciem, zwróć uwagę przy rozkręcaniu jak daleko jest wkręcona śruba od dolnego kółeczka i skręć tak samo.

A każde kółeczka pasują?

Mam Tiagre z 2013 roku więc takie beda dobre:

czy trzeba liczyć ilość zębów?

Myślę, że będą dobre :wink: A jak w ogóle wyglądają zęby w Twoich kółeczkach? Jak w tych czy raczej bardziej szpiczaste?

Raczej tak samo, na górze mają około 3 milimetrowe spłaszczenie. A czym je odkręcić, jakimś bardzo małym imbusem?

tak wygląda

Tak, odkręcisz imbusem. Nie pamiętam jakim, zawsze po prostu przymierzam, który pasuje :slight_smile:
Ale już się nie dziwie, że Ci cyka skoro jest tam taki syf. Wypadałoby umyć łańcuch i cały napęd. Łańcuch rozpiąć i wypłukać w soiku z benzyną, kilka razy, resztę napędu, kółeczka, korbę, umyć ściereczką nasączoną benzyną.

Ale przecież to kółeczko nie ma związku z syfem… Myłem ostatnio benzyną i chyba za mocno potem nasmarowałem ;c

To parę godzin ponasmarowaniu łańcucha trzeba go dokładnie wytrzeć szmatką i to samo zrobić z kółeczkami, kasetą i korbą.

Łańcuch ma być nasmarowany w środku, a nie lepić się od zewnątrz.

1 polubienie

wiem właśnie, wycierałem, ale coś nic nie dało jak widać…

Ten temat został automatycznie zamknięty 15 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.