Komentarze do Newsów


#1170

Miałem identyczną sytuacją, też kierowca skręcał w lewo, niewyspany po nocce. Ja w dół prosto, on praktycznie stanął na środku drogi i nie dał mi żadnego pola do manewru. Patrząc na zdjęcia z wypadku Scarpy, aż dziw bierze, że się to tak tragicznie skończyło, bo uszkodzenia auta niewielkie. W moim przypadku skasowałem gościowi przednią szybą, maskę i lusterko, choć oczywiście siła wypadkowa w moim wypadku była pewnie dużo większa (waga 100 kg), a z obrażeń tylko złamany obojczyk plus ogólne potłuczenia (na szczęście bez wewnętrznych). Cholera, dopiero takie wypadki uświadamiają człowiekowi, że jakieś szczegóły decydują, że jesteś te parę metrów lub sekund od tej drugiej strony.


#1171

Na cyclingnews piszą, że kierowca Iveco to znajomy ojca Scarponiego. Masakra.


#1172

Sam nie jestem wielkim znawcą kolarstwa ale czytało się o Scarponinm, ogladało ostanie Giro. Niech nawet jego przyjaciel papuga gdzie nie trzeba komentarza. :567: Całą tąsytuację aż się smutek zbiera. :frowning:


#1173

Sympatyczna ta trasa Grodów, może jak ta Srebrna Góra wypali to TdP się zakręci w okolicy? Nawet nie trzeba by Karkonoszy, Sobótka niedaleko, dałoby się coś poskładać po zachodniej stronie Polski.


#1174

A odświeżę temat, bo dzisiaj leciałem sobie w grupce wzdłuż jeziora i kolo przede mną miał tarczówki. Było jakieś zwężenie z powodu remontu chodnika i mimo, ze gość pokazał, że jest przeszkoda i trzeba zwolnić, to jak nacisnął na klamki to stanął o wiele szybciej niż moje Swiss Stopy były w stanie zwolnić mnie. Różnica jest naprawdę potężna, szczególnie w grupce i w nagłych sytuacjach, gdzie nie myśli się o różnicach w hamowaniu.

I nadal boli mnie widok Colnago na tarczówkach, serce mi krwawi.


#1175

Coquard powinien mierzyć siły na zamiary. Moim zdaniem decyzja o odejściu z Direct Energie jest bezsensowna sportowo, jedynym uzasadnieniem są pewnie pieniądze.
W swojej drużynie Francuz jest zdecydowanym liderem, co roku Tour de France, gdyby chciał to i w Vuelcie mógłby walczyć o etapy, bo jego team co roku dostaje tam zaproszenie. Wszystkie klasyki do których ze swoją budową się nadaje również jezdzi.
W nowej, zapewne World Tourowej drużynie nie będzie tak niekwestionowanym przodownikiem jak teraz. Tym bardziej, biorąc pod uwagę to, że Bryan wciąż nie ma żadnego zwycięstwa na poziomie World Tour.
Bouhanni przeszedł do Cofidisu i nie narzeka, bo ma w tej drużynie wszystko czego potrzebuje. Starty w najwazniejszych wyścigach, ekipę jemu podporządkowaną, no i już kłótni w zespole nie ma.
Coquard chyba jedynie do Cannondale by się wpasował, przynajmniej by zwycięstwa im nabił :wink:


#1176

Czyli jak, Sagana wywalono nawet nie przejrzawszy video?
To może jednak TdP nie jest taki zaściankowy jak go malują.


#1177

Przecież tym zajmuje się UCI a nie organizator wyścigu.


#1178

Ci dzisiejsi kolarze to faktycznie jacyś krusi zdają się być. Może zrzucają masę odchudzając kości czy jak?


#1179

Szczerze trochę racji w tym jest z tym salary cap, popatrzmy na to SKY jak oni psują emocje w kolarstwie przez swoją potęgę przykład w tym roku Dumouline przez kłopoty gastryczne ( dwójka :confused: ) nie miał drużyny aby dojść, były emocje były straty lidera, walka do końca i pokazanie ze można. Postawmy w tej samej sytuacj Frooma na tym etapie wyscigu co był Holender spokojnie było by przy nim 5 pomocników to on by sobie na spokojnie zrobił jedynkę, dwójkę i poczytał by gazetę po czym na spokojnie dojechał by do grupki liderów, no chyba odpowiedz jest jasna ze w pewnym sensie potęga Sky wpływa na emocję na trasie a co za tym idzie na atrakcyjność Grand tourów. Rzadko staram się narzucać swoje zdanie komuś ale jak ktoś tego nie dostrzega to musi być kompletnym ignorantem, według mnie coś trzeba z tym zrobić bo kibic odejdzie od telewizora patrząc stale na ten sam wariant jak SKY dowozi swojego lidera do ostatniego kilometra i jest walka o sekundy. Jakieś rozwiązanie trzeba wprowadzić


#1180

Z jednej strony jestem zdecydowanym zwolennikiem zmian, bo uważam, że trzeba ograniczać wpływ pieniędzy na wyniki sportowe, ale z drugiej nie jestem przekonany, czy w kolarstwie salary cap się sprawdzi. Obawiam się, że może się to odbić niekorzystnie na najsłabiej wynagradzanych kolarzach w ekipach WT (a przypominam, że minimalna płaca dla kolarzy WT jest stosunkowo niska, bo wynosi nieco ponad €3000 miesięcznie - jak na polskie warunki wydaje się to być dużo, ale po uwzględnieniu, że jest to praca, którą wykonywać można tylko przez 10-15 lat, to już tak różowo nie jest) . Po pierwsze może dojść do zmniejszania ilości kolarzy w drużynach, więc kilkudziesięciu zawodników może zostać bez drużyny (chyba że wprowadzenie salary cap zachęciłoby “mniejsze” firmy do inwestowania w kolarstwo i zakładania nowych drużyn - możliwe że tak by się stało, ale trudno to w tej chwili ocenić). A po drugie, gdyby faktycznie zawodowe teamy zmniejszyły ilość zatrudnianych zawodników, to zapewne zmniejszyłyby się również pensje dla tych nieco słabszych kolarzy.


#1181

Tylko że i tak liczba kolarzy w drużynach WT może spaść o 2 czy 3 także ze względu na planowane zmiany o ograniczeniu liczby kolarzy w Grand Tourach z 9 do 8, wprowadzenie tych dwóch “nowinek” w podobnym terminie byłoby więc zmianą idealną, chociaż domyślam się, że salary cap nie jest do wprowadzenia od zaraz, a minimum za 2-3 lata.
Czytając o salary cap w różnych ligach, podoba mi się ten z angielskiej ligi rugby, w którym poza limitem wydatków może znaleźć się m.in. gracz, który w swoim klubie rozegrał już 2 pełne sezony (preferowanie dłuższych kontraktów). Sądzę również, że dobrym pomysłem byłoby wyłączanie z limitu zawodników neo-pro, zwiększających skład zespołu (czyli na dzisiejsze 29 i 30 zawodnik teamu) lecz znowu z pewnymi ograniczeniami np. 2 - krotność płacy minimalnej, a wszystko ponad do limitu, tak by takie zespoły jak Sky nie były tu znowu hegemonami.
Salary Cap to bardzo ogólny pomysł i nie jest ważne czy ono będzie, tylko raczej w jaki sposób zostanie wykonane, bo różny sposób wykonania może kolarstwo uzdrowić lub jeszcze bardziej pogrążyć. Sposób funkcjonowania drużyn kolarskich nie jest jednak zbyt odległy od zawodowych lig sportów zespołowych w USA, by w jakiś sensowny sposób tego nie przeforsować. Znacznie łatwiej dogadać się bowiem w gronie 18 ekip działających na wspólnym rynku zawodów, niż wśród setek drużyn piłkarskich działających na różnych, często odmiennych rynkach. A nie chciałbym by w kolarstwie doprowadzono do takiej sytuacji, jaka tego lata ma miejsce na piłkarskim rynku transferowym :wink:


#1182

“Sułtański etap”. Nie wiem, czy to Ty, Baldwin, to wymyśliłeś, ale to jest bomba :slight_smile:


#1183

Froome jedzie Giro, a tu cisza :open_mouth:


#1184

Dzięki, Baldwin, za uporządkowanie tej farsy. Dobra robota.


#1185

To kto tam pracuje, skoro bezpośrednio po kraksie, mając dostęp do prawdopodobnie jeszcze mniejszej liczby ujęć, większość rozsądnie myślących kibiców od razu wiedziała, że winy Słowaka tam nie było? A oni potrzebują do tego specjalistów od analizy wideo… Kolejne synekury będą.


#1186

na wyścigach kolarskich to nie są żadne synekury, raczej zatrudniani są eksperci ad hoc. i oczywiście nie są to duże pieniądze, nawet w przypadku ASO. bardzo też możliwe, że ASO wymogło na UCI takie rozwiązanie, bo jednak na aferze z Saganem (przy całej jej medialności) sporo stracili.

większość rozsądnych kibiców może i potrafiła poprawnie ocenić zdarzenie, ale, jak wiadomo, duża odpowiedzialność zmienia perspektywę, zasiewa wątpliwości i zaćmiewa spojrzenie. przed telewizorem zawsze jest wygodniej, ale ci ludzie, którzy oceniają to nie są pierwsi lepsi amatorzy. i przy okazji czasem zdarzają im się błędy.


#1187

Nie obdarowanie zespołów Wanty i TopSportu dzikimi kartami na tegoroczne Roubaix to moim zdaniem zły wybór.
Jestem przekonany, że zawodnicy z Wanty tacy jak Offredo, Van Keirsbulck, Vanspeybrouck czy Frederik Backeart to znacznie lepszy wybór i szansa na miejsca w czołowej grupie niż cała ekipa Delko, która w zeszłym roku nie dojechała żadnym kolarzem do mety, czy Fortuneo, które nie ma żadnego wyróżniajacego się kolarza na bruki. W TopSporcie jezdzi natomiast 17 w zeszłym roku Piet Allegaert, który być może w tym roku zaprezentowałby się jeszcze lepiej.
Jak już musieli dać te dzikie karty na francuskie ekipy, to nie rozumiem skąd dziką kartę ma Veranclassic, przecież tam jedynymi kolarzami którzy mogą się pokazac są Jules i Kirsch.


#1188

Przy całej mojej sympatii dla Delko również uważam, że ta ekipa pasuje do P-R, jak pięść do nosa. Nie wiem, może Wanty w ogóle nie chcieli jechać P-R, albo ASO chciało zrekompensować Delko fakt, że nie mają szans na Tour? Zresztą, jest gdzieś jakaś oficjalna lista ekip, które aktywnie ubiegały się o te dzikie karty? Bo to jest często informacja, której brakuje.


#1189

Kasperkiewicz bywał 11. i 12. w młodzieżowym Roubaix. Daj chłopakowi szansę :slight_smile: