Komentarze do Newsów

jezeli chodzi o sprzet to tylko na plus, pewnie w 99 roku nie było karbonu, a wiadomo taka rama tłumi drgania. Ogólnie pomysł mi się podoba chetnie widział bym np Cancellare czy np Fleche który wygląda jak zawodowiec w eurosporcie mimo ze skonczył karierę, Cipollini tez jezdzi na wysokim poziomie

Dla mnie to tylko pompowanie balonika i fajna autopromocja Tafiego. Na pewno kamery się na nim skoncentrują a komentatorzy będą mieli jeden extra temat. Niemożliwym wydaje mi się aby zanotował jakiś sensowny wynik (top20) a ewentualne dalekie miejsce lub DNF będzie czym? Powodem do drwin? Nie wiem.
Na pewno jest to dość ciekawe, tym bardziej w listopadzie gdy nic innego się nie dzieje :wink: ale wątpię żeby skończyło się na czymś więcej niż tylko osobliwej ciekawostce

Pewnie w ramach promocji może pójdzie w ucieczkę. Na PR niekoniecznie musi to oznaczać zjedzenie 100km przed meta i dnf, może się dowieźć do mety w top50 a i w grupce łatwiej przeżyć niż szalonym peletonie w Arenbergu.

Tylko w tempie ucieczki to przejedzie moze 5 km, po kolejnych 5 minie go peleton

Bez przesady, sam wypowiadał się, że mimo ukończenia kariery nadal trzyma dyscyplinę i jeździ rocznie rowerem po 15-20 tyś km oraz dba o dietę, także nie sądzę by z takim przebiegiem + doświadczeniem i większymi możliwościami sprzętowymi, dzieliła go aż taka przepaść. Ciekawe jak z tym paszportem biologicznym — jaka jest procedura. Robią badania i z dnia na dzień jest już w systemie ? Sam jednak nie mam pojęcia, na co go tak naprawdę stać, jeśli siły pozwolą, to najrozsądniejsza byłaby ucieczka, trzeba byłoby poszukać gdzie i z jakimi wynikami się ściga,może Leo coś wyszpera na włoskich forach :wink:

Na włoskich forach tylko skeptycyzm: “trzeba wspierać młodych kolarzy, nie zabrać od nich miejsca startowego”.

Z czego zrozumiałem on trzyma się w formie, ale nie ściga się. Raz ścigał się we Węgrzech w wyścigu amatorskim - jakiś Visegrad V4? Szkoda, że nie w Sobótce :wink: - i wynik był nie najlepszy. Tam właśnie ktoś mu wrzucił pomysł, żeby wystartować w Roubaix. W ostatnich latach on prowadził grupy amatorów na wiosenne klasyki, więc pewnie ciągle trzymał jakiś kontakt z brukiem.

Na pewno będzie dokument na temat jego przygotowań i jego wyścigu: jeśli nie w wyścigu zawodowców, to dzień wcześniej jako amator. On jest przekonany, że gdyby trenował 5 miesięcy ostro i z planem byłby w stanie ukończyć wyścig dobrze, ale oczywiście nie będzie w walce o wysokie lokaty.

KAZDE ukonczenie Roubaix , jest dobrym ukonczeniem wyscigu :wink:

Do pierwszych bruków może i dojedzie w peletonie, kto wie.

Nie no w peletonie do pierwszych bruków to chyba większość amatorów-“zawodowców” by się utrzymała

Według Gazzetty to Dimension Data jest najbardziej zainteresowaną Tafim drużyną, w celach marketingowych i charytatywnych. A serwis sporza.be ma taką ankietę: https://sporza.be/nl/2018/11/08/ploeg-tafi-parijs-roubaix/

i o to chyba w tej całej akcji chodziło- nieważne czy on wogóle wystartuje a jeśli nawet wystartuje, to czy dojedzie do mety czy nie.
od paru tygodni media wałkują temat…

Nie podoba mi się ten pomysł. Pierwszy krok w kierunku freak fightów jak w MMA. Zaraz ktoś wymyśli, żeby Vino pojechał w Astanie w TTT, potem Cipo pościga się w Hammer series a na końcu Eddy wjedzie z peletonem na jakąś znaną górkę w 50 lat po swoim zwycięstwie. Zostawmy takie eventy na płatne kryteria a zawodowy peleton niech pozostanie zawodowym.

A ja wolę taką akcję - w wyścigu gdzie i tak niektóre drużyny i zawodnicy startują tylko dlatego, że muszą - niż jakieś Hammer Series. To dopiero zło!

Ciekawe, jak mu pójdzie bez EPO.

chyba nie jak idzie gaz na początku kiedy są ataki i jedzie sie koło 50/60 km/h peleton jest naciągnięty to myślę ze ciężko było by się lepszemu amatorowi utrzymać mimo wszystko trzeba prezentować wysoki poziom nawet na płaskim terenie

Mi się to kojarzy z popularnymi w ostatnich latach w F1 tzw. pay driverami :slight_smile:

“To Gaviria jest jednak gwarancją na to, że będziemy finiszować po zwycięstwa, a nie czwarte, czy piąte lokaty.”

no ładnie mu, za przeproszeniem, przysrał

Na takim poziomie wypisywanie takich rzeczy, oby ten norweg pokazał na co go stać

Temat “doping” został zamknięty, więc ja tu jeszcze o A.Cardoso.

Dla przypomnienia artykuł:

Teraz z kolei czytam, że wynik tej próbki B, którą rzekomo tak długo analizowali brzmiał: nietypowy, wątpliwy, ale nierozstrzygający.

Za co więc te 4 lata?
Takie są teraz przepisy co do EPO?

Skumulowali mu za Froome’a :smiley: