Komentarze do Newsów


#1399

Dumoulin zaatakuje jednak Giro D Italia


#1400

Cóż… Mistrz Świata też olewa TdF :smile:


#1401

Bo mistrz świata doskonale wie, że na zwycięstwo, a nawet podium w TdF nie ma szans.


#1402

W Giro chyba też nie. Myślę że Valverde będzie raczej szukać etapów, jest do tego stworzony. Mimo to wybrał Giro. Choć nie mam w pamięci tras obu wyścigów. Może we Włoszech faktycznie miałby więcej etapowych szans.


#1403

A moim zdaniem chodzi o sekstet druida!:grinning: Hiszpanowi brakuje już tylko różowej koszulki chociażby na jeden dzień :blush:


#1404

Vuelta Vueltą, ale za to jaka trasa się naszykowała w Emiratach!! Ja nawet nie wiem, czy nie ciekawsza niż na turdepoloniu…


#1405

Ten podjazd na Jebel Jais konkretny i pomimo że wjadą na 1458 m npm. a podjazd jest do 1782 m npm. to i tak mamy prawie 20 km podjazdu, choć oczywiście to taka górska autostrada (o wiele szersza niż te amerykańskie drogi w Kalifornii). Profil (minus te ostatnie 4 km):


#1406

No i zarżnięto Plouey. Bardzo smutna informacja. Wyścig staczał się z sezonu na sezon, jednakże zawsze stanowił ważny punkt kolarskiej jesieni.


#1407

Nie zauważyłem tematu o przełajach, więc tu piszę.
Dość osobliwe są wyniki MŚ elity.
W pierwszej 11 jest 8 Belgów. Trochę pogorszyli statystyki Holendrom, bo tych było 7 w czołowej 20. Co oznacza, że w gronie najlepszych tylko 5 kolarzy było innych narodowości. Dość daleko posunięta specjalizacja, rzekłbym.
W tym kontekście zabawnym wydaje mi się twierdzenie, że Mathieu van der Poel ze swoją dominacją zabija tę dyscyplinę. Problem leży gdzie indziej :wink:


#1408

Pokazał swoją moc.:stuck_out_tongue:


#1409

Dla mnie to nie specjalizacja co słabość przełajów.
Tak naprawde MŚ są mistrzostwami Beneluxu czy też Belgii i Holandii. Reszta świata walczy co najwyżej o dalsze miejsce w dychu.
Tak jak tor jest moim zdaniem w mocnym undergroundzie, tak przełaje poza tymi deoma państwami to już underground level hard


#1410

A jednak nie. Plouay się obędzie. Zrobiło się trochę szumu i telewizja publiczna od razu cofnęła decyzję o zaprzestaniu transmisji live z wyścigu. No i fajnie


#1411

Też jestem tego zdania. Pozytywna decyzja.


#1412

No nie wiem. W zasadzie jeśli van der Poel jest na starcie jakiegoś wyścigu to w ciemno można stawiać, że wygra.


#1413

A jednak przez trzy ostatnie sezony zawsze ten najważniejszy wyścig przegrywał.


#1414

Ale w tym sezonie jest nie do pokonania.


#1415

Zastanawiam się co jeszcze MVP miałby osiągnąć w przełajach. Wygrał w tym sezonie niemal wszystko, został mistrzem świata… Oczywiście można tak co roku, ale wydaje mi się, że w pewnym momencie motywacja spadnie i zacznie szukać nowych wyzwań (tak, wiem, że umie w MTB). Tym bardziej, że jego główny rywal przesiada się powoli na szosę. Myślę, że tegoroczny romans MVP z szosą to z jednej strony sprawdzian a z drugiej wystawienie się na listę transferową :slight_smile: jeśli udowodni, że potrafi przełożyć 1:1 swoje umiejętności z przełajów na szosę to będzie kolejka chętnych do jego zatrudnienia. Zresztą już przed rokiem to udowodnił na MK i ME. To kolarz wokół którego można zbudować cały zespół, do tego jest młody i pochodzi z kraju, gdzie kolarstwo jest mega popularne. Chyba najbardziej łakomy kąsek jaki można sobie tylko wymarzyć. Na miejscu Katiuszy (Canyon) zrobiłbym wszystko, żeby go zatrudnić, ale innych chętnych z pewnością nie zabraknie. Pasowałby nawet do CCC jako następca GVA :slight_smile:

Jako ortodoksyjny kibic szosowy chciałbym, żeby skupił się na tej specjalności a nie marnował więcej czasu w błocie :wink:


#1416

Jego rychłe przejście na szosę jest nieuniknione. Choćby i z powodów czysto finansowych. Zresztą z tego co widzę to ma jechać na wiosnę Flandrię, Brabancką Strzałę i Amstel.


#1417

On już od dawna planuje całkowite skupienie się na szosie po igrzyskach, gdzie chce sobie wygrać w kolarstwie górskim. I cały czas powtarza, że nie wydarzy się to wcześniej.

Być może jakieś świetne wyniki w tym roku skłoniłyby go do ponownego przemyślenia sprawy, choć ja w to wątpię. Przecież on już na pewno wie, że jest mocny i w kolarstwie szosowym też byłby gwiazdą. Dla mnie to w tym momencie największy faworyt do zwycięstwa w tegorocznym Amstel Gold Race.


#1418

ode mnie duże NIE na ten pomysł z Glasgow za trasę ME, która kompletnie nie zdała egzaminu, zarówno od strony warunków bezpiecznego ścigania, jak i profilu rundy.