Komentatorzy kolarscy

Jeśli ktoś mówi że Baranowski jest złym koentatorem to Radosz jest przypadkowym człowiekiem wziętym do TV (choć to jest bliskie prawdy)

Ja oglądałem dzisiaj na polskim przez 30 sekund.
Trafiłem na moment, gdy kamera pokazywała de Gendta z Lotto-Soudal i pojawił się komunikt, że Frankiny złapał gumę, na co redaktor Błachut: K.Frankiny na naszych ekranach.

Oglądałem w brytyjskim ES. Kirby może być momentami denerwujący, czasem czegoś nie dostrzeże, abo nie zrozumie, ale to jednak jest zupełnie inne komentowanie niż w polskim.
Kiedy odcięło transmisję i nie było obrazu, Kirby przeszedł na tryb radiowy, nie spuścił z tonu i emocjonował się jakby to wszystko miał przed oczyma. Może bywa nieco naiwny, ale u niego wyścig czy każdy poszczególny etap są pewną opowieścią - ze wstępem, rozwinięciem, budowaniem napięcia, punktem kulminacyjnym, a po drodze zbudowaniem kontekstu, dzięki któremu zaczyna się żyć tą historią i nie traktuje się tego etapu jak czegoś oderwanego od szerszej rzeczywistości.

Dla mnie pod tym względem facet jest najlepszy na rynku.

6 polubień

Błachut chyba jest dorzucany do tych transmisji bo skoków nie ma i nie ma czego komentować. Próbuje udawać że ogarnia cały światek kolarski, ale nie czuję kolarstwa.

Ktoś mi powie gdzie ES podział Pana Marszałka?
Mega górski etap, a oni dają dwóch przeciętniaków do komentowania.
Aż prosi się o choćby Baranowskiego, pomimo że setny raz wspomni, że miał zapiek na czasówce drużynowej.

Marszałek rzadko z doskoku większość czasu spędza na nowych trasach niż w studio. No ale dziś to aż się prosiło o jego słowo przy komentowaniu.

Za to Błachut zdecydowanie najlepiej ogarnia tłumaczenie wywiadów.

3 polubienia

Nie chcę nic mówić, ale te “wywiady” są powtarzalne do bólu, szczególnie u nieanglików i tłumaczenie tego wymaga tylko szczypty myślenia.

To racja, ja bym mógł te wywiady tłumaczyć zanim zostaną przeprowadzone. Prawie jak w Formule 1. :slight_smile:

Taka ciekawostka:
Dzisiejszy etap będzie komentować duet Krzysztof Wyrzykowski z Baranowskim.

3 polubienia

Zapewne red. Wyrzykowski wspomni o białym słodkim winie z Jurançon z odmian petit manseng i gros manseng. Łączy się je z foie gras na zimno.

4 polubienia

Wyrzykowski z Baranowskim nieźle się uzupełniają. Nie oglądałem transmisji z polskim komentarzem od kilkudziesięciu miesięcy i jestem zaskoczony, jak bardzo Ryba się rozwinął. Modulacja głosu, humor sytuacyny, na dzisiaj to zdecydowanie najlepszy polski komentator kolarski.

13 polubień

Fajnie posłuchać komentarza Krzysztofa Wyrzykowskiego znowu na etapie ES. To jednak nie to samo co jakieś Radio Praciaki na TdF i pomimo że red. Wyrzykowski nie ogarnia tak dobrze już tego co się dzieje na trasie, to jednak jego nieco surrealistyczne poczucie humoru i także obycie w komentowaniu (lekkość) to mi wynagradzają. Darek Baranowski też jak ma partnera z wysokiej półki to też wchodzi na wysokie obroty. Jak dla mnie duet Wyrzykowski Baranowski to spora konkurencja dla duetu Jaroński Baranowski.
Jeszcze dodam że spora ulga po tych eksperymentach z red. Błachutem, Radoszem.
Pomijam wiedzę ale red. Radosz czy Czykier dla mnie kompletnie się nie nadają na komentowanie kolarstwa w ES. Igora Błachuta lubię jako komentatora ale nie koniecznie w kolarstwie (no może po za Kalifornią), i tu jednak na odwrót czyli dobry głos ale brak wiedzy. Jeśli już to jak ostatnio w studio TdF jako prowadzący.

11 polubień

Wyścig kobiet, stała obecność pani Pauliny Brzeźna-bentkowskiej jest przydatna, bo ona najbardziej ogarnia kobiecy peleton.
Ale co tu robi Probosz? Zawsze z panią Pauliną komentował pan Brzósko, a teraz wtrącił się Probosz. Tworzyli miły duet i bardzo dobrze się ich słuchało, jak pani Paulina trochę błądziła, to Brzósko ją zawsze nakierował.
Nie podoba mi się taka polityka Eurosportu.

1 polubienie

Probosz ma mocną pozycję w ES!:wink:

Raczej chodzi o to, że nie każdy zawsze może i stąd różne rotacje osobowe. Szczególnie na weekendach są inne składy niż w tygodniu.

Takiego naginania rzeczywistości jak w naszym kolarstwie nie ma nawet podczas transmisji piłkarskiej Ekstraklasy. Nie ma polskiego kolarstwa. Jest Kwiato i Niewiadoma jeśli akurat są w formie i w miare regularny Majka na top5 GT

Tylko rzeczywistość ma to jakoś głęboko. Dzisiaj Probosz z tą Pauliną nawet narzekali na zegarek, że niby zepsuty. Jak dwie minuty, przecież to KASIA JEDZIE! Dopiero jak się zaczęły rundy dotarło do nich, że zegarek jest chyba dobry. Ale piękny występ, brawo!

Polityczna poprawność Probosza i jego komentatorska przykładność pompowania niewidzialnych baloników jest dla mnie coraz mniej strawna.

5 polubień

Co tam się działo? Oglądałem ale w holendenderskim ES więc nie wiem.
Az taka propaganda sukcesu że Kasia jedzie po medal czy coś innego?

Probosz myślał, że goniące Polki dogonią tą drugą grupkę i siłą własnej perswazji próbował zmniejszyć różnicę czasową między grupami, gadając co chwilę że ta różnica jest mniejsza, że się zjedzie itd.

2 polubienia