Komentatorzy

Kto wie, być może w języku polskim zachodzą obecnie jakieś zmiany głoskowe i za 100 lat wszyscy będziemy tak mówić. :wink:

Nazwisko tego komentatora z Kalifornii?

Mariusz Czykier.

Pisze fajne felietony i artykuły o kolarstwie!!! Jednak komentuje tragicznie!!!

Jestem na 90% pewien, że Robert Radosz.

A faktycznie, mój błąd. Nie oglądam relacji z Kalifornii ale przypomniałem sobie jak w niedzielę Jaroński wspominał, że Błachut z Radoszem będą komentować wyścig.

Szprint szprintem, ale ja lubię słuchać tego gaworzenia Roberta Radosza :D. Niby coś tam mamrocze, niby nie ma emocji, ale ja tego nie potrzebuję. Lubię po prostu, jak mi ktoś od kuchni opowiada, co się tam dzieje właśnie na szosie i dlaczego.

Na długie nocne transmisje jest nieszkodliwy. Coś tam gada, ja tego nie słucham, w porządku jest. Wszystko lepsze, niż histeryczne piski Probosza.

2 Likes

Ewan? Ulissi?

1 Like

Błachut, Czykier, Radosz, same smuty ostatnio w tym Eurosporcie.
Druga sprawa, podczas jednej z relacji r. Brzósko wspominał, że Darek Baranowski wybiera się na trase TdF jako wysłannik Eurosportu, zapewne w towarzystwie r. Probosza. Nasuwa się pytanie kto będzie towarzyszył r. Jarońskiemu w Warszawie? Czyżby szykował się powrót chociażby w jakimś zakresie r. Wyrzykowskiego? Jakie mamy inne opcję? Huzarski? No bo chyba nie panowie ,smuty’’, a być może ja po prostu coś źle zrozumiałem? :smiley:

1 Like

Ale bym sobie zobaczył Baranowskiego w roli Flechy który sprawdza najważniejsze podjazdy dla Eurosportu, przynajmniej Polskiego :slight_smile: .
Co do rzeczywistych oczekiwań to liczę na komentarz pana Wyrzykowskiego bo jednak on miał tą umiejętność zabijania nudy w trakcie długich etapów.

1 Like

Tylko Baranowski raczej nie utrzymał formy Flechy, już bardziej Huzar mógłby to robić

Wyrzykowski komentator dzis powiedzial ze Astana na Giro nie wygrala etapu jeszcze. Oglada wyscig a sam nie wie co oglada . Bilbao wygral 7 etap :slight_smile:

Słuchałem całego Giro w wersji polskiej i naszło mnie na napisanie paru zdań. Może mało ostatnio oglądałem i słuchałem po polsku Eurosportu, więc pewnie mogę mieć nieco mało świeże spostrzeżenia, ale wydaje mi się, że Dariusz Baranowski podążą w bardzo dobrym kierunku. Widać u niego inteligencję, i nie mówię tu o jakiejś specjalistycznej/kolarskiej inteligencji, ale o zwykłej inteligencji, która oznacza się szybkim chwytanie sytuacji na trasie, mądrymi spostrzeżeniami i żarcikami. Zauważyłem też, że pod tym względem pozostawia już w tyle Jarońskiego, który z wiekiem chyba ma coraz trudniej z wychwytaniem o co czasem chodzi Baranowskiemu - już w kilku sytuacjach ewidentnie nie wiedział “o co kaman” Darkowi, a ten albo mu to potem tłumaczył, albo i to po prostu przemilczał. Niemniej jednak uważam ten duet komentatorski za optymalny w obecnej chwili. Daniel Marszałek jako gość, ktoś z doskoku na zastępstwo czy jakieś ciekawe górskie etapy jest jak najbardziej na plus, ale uważam, że nie sprawdziłby się jeszcze w roli pełnoetatowego komentatora.

4 Likes

100 %poparcia. Baranowski naprawdę zrobił spory progres. Jaronski moim zdaniem na fali mocno opadającej ale razem dobrze się uzupełniają

No wreszcie ktoś to zauważył. :slight_smile: Tak, zwykła inteligencja to jest najbardziej deficytowy towar w redakcji i Darek błyszczy na tle. Jeszcze by potrzebował trochę asertywności, bo jednak za często zgadza się z przedmówcą, chociaż pracuje nad tym, co widać. Wczoraj na przykład nie powiedział, że Carapaz może przegrać wyścig z Rogliczem, chociaż Jaroński długo męczył, wreszcie dał spokój, a jeszcze trzy lata temu dla świętego spokoju pewnie by się zgodził, że to możliwe.

Ja tam Marszałka bardzo lubię słuchać. Ma podzielną uwagę, nie umykają mu żadne ważniejsze wydarzenia na trasie, trafnie ocenia sytuację w wyścigu (jest pod tym względem zdecydowanie najlepszy spośród wszystkich komentatorów IMO), rozpoznaje kolarzy i mówi ciekawie i “na temat”. Myślę, że spokojnie mógłbym go słuchać przez całe trzy tygodnie i nie zamieniłbym go raczej na nikogo innego. :wink:

Postęp Baranowskiego faktycznie niesamowity. Pamiętam, jak gdy zaczynał komentować, miał trudności z budowaniem poprawnych zdań, w sposób komiczny przekręcał nazwiska kolarzy itp. Nigdy bym wtedy nie pomyślał, że z czasem uda mu się brzmieć tak profesjonalnie, jak obecnie.

1 Like

W tym roku słuchałem komentatorów Giro z prawdziwą przyjemnością - między innymi dlatego, że nie było wśród nich Probosza. Może tego pana zawsze wysyłać na trasy wyścigów?.. :wink: Jeśli chodzi o Marszałka, to jego wiedza kolarska jest niesamowita, ale - jak dla mnie - komentuje trochę zbyt drętwo.

Może też to zauważyliście, Jaronski nie raz opowiada jakieś średnio śmieszne żarty i Baranowski na Giro prawie poszczał się ze śmiechu, niby robi progres w komentowaniu, ale takim zachowaniem mocno mnie zniechęcił.

1 Like

Ekspert jest teoretycznie od dopowiadania, a nie podgrzewania temperatury transmisji.
Co prawda Contador komentujący na stojąco Giro dla hiszpańskiej TV temu przeczy, ale ekspert to ekspert, a komentator to komentator.