Komentatorzy

Strasznie drętwy ten komentarz. Wolę oglądać bez.

3 Likes

Na pewno nie Czykier, na 99% Radosz.
Ogólnie lipa.

2 Likes

Masakra. Ja chyba przełączę specjalnie na Deutschland Tour na playerze.

1 Like

Myślę że mogliby ich przesunąć do komentowania szachów.
Szkoda że ES ostatnio w mocno rezerwowym składzie jeśli chodzi o komentatorów.
Jeśli ktoś krytykuje np Baranowskiego to teraz jasno widzi czy też słyszy że zawsze może być o wiele gorzej :wink:

6 Likes

No cóż na weekendzie z reguły trzeba szukać zastępstw :slight_smile: Tymbardziej, że Probosz i Baranowski dziś w Rybniku.

Lopez Spiderman :smile: :smiley:

8 Likes

ten gośc cały czas gada o Lopezie Spiderman… za pierwszym razem to było śmieszne ale teraz…

Recydywa krótko mówiąc.
Ogólnie poziom emocji w komentarzu na ES powoduje u mnie zwiększone spożycie espresso w dniu dzisiejszym

Jeśli ktoś mówi że Baranowski jest złym koentatorem to Radosz jest przypadkowym człowiekiem wziętym do TV (choć to jest bliskie prawdy)

Ja oglądałem dzisiaj na polskim przez 30 sekund.
Trafiłem na moment, gdy kamera pokazywała de Gendta z Lotto-Soudal i pojawił się komunikt, że Frankiny złapał gumę, na co redaktor Błachut: K.Frankiny na naszych ekranach.

Oglądałem w brytyjskim ES. Kirby może być momentami denerwujący, czasem czegoś nie dostrzeże, abo nie zrozumie, ale to jednak jest zupełnie inne komentowanie niż w polskim.
Kiedy odcięło transmisję i nie było obrazu, Kirby przeszedł na tryb radiowy, nie spuścił z tonu i emocjonował się jakby to wszystko miał przed oczyma. Może bywa nieco naiwny, ale u niego wyścig czy każdy poszczególny etap są pewną opowieścią - ze wstępem, rozwinięciem, budowaniem napięcia, punktem kulminacyjnym, a po drodze zbudowaniem kontekstu, dzięki któremu zaczyna się żyć tą historią i nie traktuje się tego etapu jak czegoś oderwanego od szerszej rzeczywistości.

Dla mnie pod tym względem facet jest najlepszy na rynku.

6 Likes

Błachut chyba jest dorzucany do tych transmisji bo skoków nie ma i nie ma czego komentować. Próbuje udawać że ogarnia cały światek kolarski, ale nie czuję kolarstwa.

Ktoś mi powie gdzie ES podział Pana Marszałka?
Mega górski etap, a oni dają dwóch przeciętniaków do komentowania.
Aż prosi się o choćby Baranowskiego, pomimo że setny raz wspomni, że miał zapiek na czasówce drużynowej.

Marszałek rzadko z doskoku większość czasu spędza na nowych trasach niż w studio. No ale dziś to aż się prosiło o jego słowo przy komentowaniu.

Za to Błachut zdecydowanie najlepiej ogarnia tłumaczenie wywiadów.

3 Likes

Nie chcę nic mówić, ale te “wywiady” są powtarzalne do bólu, szczególnie u nieanglików i tłumaczenie tego wymaga tylko szczypty myślenia.

To racja, ja bym mógł te wywiady tłumaczyć zanim zostaną przeprowadzone. Prawie jak w Formule 1. :slight_smile:

Taka ciekawostka:
Dzisiejszy etap będzie komentować duet Krzysztof Wyrzykowski z Baranowskim.

3 Likes

Zapewne red. Wyrzykowski wspomni o białym słodkim winie z Jurançon z odmian petit manseng i gros manseng. Łączy się je z foie gras na zimno.

4 Likes

Wyrzykowski z Baranowskim nieźle się uzupełniają. Nie oglądałem transmisji z polskim komentarzem od kilkudziesięciu miesięcy i jestem zaskoczony, jak bardzo Ryba się rozwinął. Modulacja głosu, humor sytuacyny, na dzisiaj to zdecydowanie najlepszy polski komentator kolarski.

14 Likes

Fajnie posłuchać komentarza Krzysztofa Wyrzykowskiego znowu na etapie ES. To jednak nie to samo co jakieś Radio Praciaki na TdF i pomimo że red. Wyrzykowski nie ogarnia tak dobrze już tego co się dzieje na trasie, to jednak jego nieco surrealistyczne poczucie humoru i także obycie w komentowaniu (lekkość) to mi wynagradzają. Darek Baranowski też jak ma partnera z wysokiej półki to też wchodzi na wysokie obroty. Jak dla mnie duet Wyrzykowski Baranowski to spora konkurencja dla duetu Jaroński Baranowski.
Jeszcze dodam że spora ulga po tych eksperymentach z red. Błachutem, Radoszem.
Pomijam wiedzę ale red. Radosz czy Czykier dla mnie kompletnie się nie nadają na komentowanie kolarstwa w ES. Igora Błachuta lubię jako komentatora ale nie koniecznie w kolarstwie (no może po za Kalifornią), i tu jednak na odwrót czyli dobry głos ale brak wiedzy. Jeśli już to jak ostatnio w studio TdF jako prowadzący.

12 Likes