Komentatorzy

Mnie u Probosza niezmiennie wkurza czytanie pozdrowień z fb i zajmowanie się innymi tego typu głupstwami.

3 Likes

No Probosz i to jego dzisiejsze zmniejszenie przewagi było boskie. Każdy widział 3.20 straty peletonu a Probosz uporczywie poniżej minuty (!!). O dziwo jego partnerka, której fajnie się słuchało mu wtórowała.

Kilka razy już mówili o tym jak siatkarze Słowenii wystąpili ze zdjęciami Roglica i Pogacara. Ma ktoś pod ręką te obrazki?

Brawo Jaronski, bardzo dobrze powiedziane.
Ustalmy, UCI I wszystkie inne organizacje sportowe w d…e mają sportowców i kibiców. Ważne żeby jak najwięcej kasy wyssać z lokalnych organizatorów i sponsorów, a reszta? Who cares…

Jaronski właśnie stwierdził, że obok Trentina czy GVA szanse na tytuł z ccc ma Wisniowski…
Czy ten gość nie rozumie, że takimi tekstami tylko robi krecia robotę kolarstwu polskiemu? Rozumiem ze powiedziane było to żartobliwie no ale…
Oglądam ze znajomym, który nie interesuje się kolarstwem i mówi ze skoro komentator, któremu notabene płaca i to nie małe pieniądze, opowiada, że nasz ma szanse na koszul mś i stawia go w jednym rzędzie obok GVA czy Trentina tzn że powalczy napewno.
Tymczasem chyba każdy z nas wie jakie są szanse Łukasza nawet na pierwsza 10…
Tak samo zrobili gwiazdę z Poljanskiego.
Nadmierne wychwalanie za nic Polaków ( wystarczy ze któryś wyjdzie na czoło peletonu i wrzeszczą ze wielki wyścig w ich wykonaniu, albo jak Poljański dowiózł bidony na vuelcie to krzyczeli ze wielka pomoc )potem zawsze się źle kończy. Szkoda mi Łukasza czy Pawła bo potem ludzie maja do nich pretensje a to wina komentatorów ze robią z nich wielkich zawodników.

1 Like

Myślę czy też mam nadzieję że to było powiedziane na zasadzie czysto hipotetycznie…

Wiem. Sam tak to odebrałem. Ale musza sobie panowie zdawać sprawę z tego ze wielu widzów bierze to co mówią na poważnie.

A Probosz ciągle się dziwi, o co chodzi z tą 13:15, że przecież 14:15 już była ale nie widzi albo nie wie, że podają tam czas GMT czyli +2h do nas a Wlk Brytania jest GMT+1

Probosz przeczytał gdzieś że między nami a UK są 2. godziny (a wczoraj jakoś była jedna) więc gada te głupoty na antenie. Co my zrobiliśmy że w święto Kolarstwa trzeba słuchać Probosza? Powoli TVP staje się lepszą opcją.

Edit. Moje prośby zostały wysłuchane i dali Darka.

Zamiast narzekać na polski ES, odpalcie transmisję na Sporzy.
Można znaleźć w hd stream w internecie. Nie będziecie nic rozumieć, ale przynajmniej będzie przyjemnie. Polecam.

Ha ależ pstryczek Jaronskiemu zrobił Pedersen. Ha 10 km do mety Jaronski już opowiadał o tym jakie piękne zdjęcia będą w ccc z koszulka mistrza świata. To jest dopiero nieprofesjonalne. Niestety ale nie dało się go dzisiaj słuchać.

2 Likes

Dziś mieliśmy trzech Mistrzów Świata.
Kolejno MvdP, Trentin i Petersen :wink:

5 Likes

Niestety, ale wśród komentatorów sportowych panuje jakieś powszechne zaślepienie, że każdy scenariusz korzystny dla polskich sportowców, polskich drużyn itp. (szukanie “polskich akcentów” kiedy Polacy nie są na topie bywa czasem naszym sportem narodowym :slight_smile: ) wydaje im się niemalże formalnością, zaś myśl o potencjalnym, zwykłym, “szarym” niepowodzeniu jest wypierana aż do momentu, kiedy nie ma już najmniejszych wątpliwości.
Czasem trafiają się komentatorzy, którzy potrafią się opierać temu zaślepieniu i oceniać sytuację na chłodno, ale są w mniejszości i z jakichś powodów ten typ akurat nie należy do faworytów stacji telewizyjnych do obsady stanowisk komentatorskich. Widocznie ktoś uznaje, że są dużo ważniejsze cechy. :slight_smile:

Podobnie było z siatkarzami, dla których przeprawa ze Słowenią miała być spacerkiem. Dla mnie takie podejście nie tylko jest przejawem komentatorskiego czy innego dziennikarskiego skrzywienia lub chciejstwa ale raczej objawem niewiedzy i nieumiejętności realnej oceny. Ja przykładowo lubię siatkówkę i raczej znam się na rzeczy więc nie widziałem w naszej grze przed Słowenią czegoś oszałamiającego. Raczej nasz dość typowy poziom z nieco lepszym wykonaniem. Zdecydowanie nic w każdym razie by czuć się tak pewnie przed Słowenią. No i cóż, wyszło jak zwykle. Czego powodem są między innymi ci wszyscy dziennikarze, komentatorzy czy inni „eksperci”, dla których jest ok, jest dobrze lub bardzo dobrze więc po co szukać dziur, myśleć o tych błędach, które się ciągle robi itp. Potem zresztą i tak się nic nie zmienia, gdyż porażka według tych samych „ekspertów” jest wynikiem złego dnia lub innej równie głupiej wymówki. I koło się zamyka. Brak rzeczowej krytyki prowadzi do łatwych do przewidzenia wyników, kolejnych porażek w kluczowych momentach.

W sumie dobre było tez wymienianie Bodnara w gronie najszybszych kolarzy wczorajszej wczesnej ucieczki i sugerowanie, ze gdyby odjazd dojechał, to miałby spore szanse na medal.

hehehe też na to zwróciłem uwagę.
Myślę że za polski paszport jest +10 do każdej kolarskiej specjalizacji
Pewnie jakby tam i Majka jechał to by miał szanse w sprincie, bo to NASZ!

Pamiętajcie jednak, że komentatorzy to też “zwykli” pracownicy stacji o nazwie Eurosport, ich rolą jest również przyciąganie widza przed ekran, szczególnie tego niedzielnego, więc mówienie więcej i cieplej o Polakach wpisane jest w ich zadania. Myślę, że zarówno Jaroński jak i Baranowski zdawali sobie sprawę z szans naszych wczoraj, ale podkręcali komentarz, bo tego wymaga pracodawca.

5 Likes

Dokładnie, co więcej kibicowanie to przede wszystkim emocje, które jak wiadomo potrafią deformować postrzeganie, ale odzieranie sportu z emocji i zastępowanie tego czystym racjonalizmem moim zdaniem mija się z celem.

z tym się zgadzam w 100% i totalnie to rozumiem, ale oczywiście czasem jest to po prostu trochę śmieszne.
Ale rozumiem to i przyjmuję to na klatę.
tak samo jak unikanie zajęcia bardziej zdecydowanego stanowiska w bardziej kontrowersyjnych tematach, szczególnie dotyczących krajowego podwórka

1 Like

Tylko pytanie, czy w dłuższej perspektywie takie ogłupianie ludzi fałszywym, czasem wręcz buńczucznym optymizmem nie powoduje wrażenia, że nasi to jakieś “patałachy”, które prawie zawsze zawodzą i których nie warto nawet oglądać.

Nie widzę, żeby ktoś tutaj krytykował komentatorów za skupianie się na Polakach (co naturalne). Do emocjonowania się wydarzeniami sportowymi zaklinanie rzeczywistości na szeroką skalę też nie jest potrzebne, a, wbrew pozorom, racjonalizm nie musi stać w opozycji do emocji (emocje z natury nie zawsze muszą być nieuzasadnione i irracjonalne). :slight_smile: Poza tym to też inna sprawa walnąć jakąś gafę w emocjonującym momencie, a co innego pleść farmazony “na chłodno”.

3 Likes