Komentatorzy kolarscy

To wymawianie HODEG dokładnie tak jak się pisze to aż w uszy kuje.

Nie wymawiają wcale tak

W TVP Sport na starcie etapu dziś zarówno ten redaktor który przeprowadzał wywiady jak i drugi który przygotował i omawiał materiał o dzisiejszym etapie dokładnie tak wymawiali.

Nieprawda, sam oglądałem i słyszałęm że wymawiali samo Odeg

1 polubienie

Tak,mówili Odeg. Raz nawet któryś z redaktorów powiedział Hodż,
tak jak w Eurosporcie. A jak jest poprawnie? Odeg czy Hodż?

Nic, trzeba się wybrać do laryngologa :no_mouth:
A co do tego Hodż to może się wzięło stąd, że kiedyś to był Hodge a nie Hodeg.

Poziom analfabetyzmu (a może dysleksja to ich cecha narodowa?) w kolumbijskich urzędach sięga zenitu. Tam co drugie (wiem, pojechałem ostro) nazwisko jest zapisane z błędem i najwyraźniej już nic potem się z tym nie da zrobić.
Alvarito ma korzenie szkockie - dziadek Hodge zasiedlił wspaniałe tereny przy ujściu Magdaleny (albo gdzie indziej), dając początek wieloletniej sadze.
Dlatego - Hodż (czy jakoś tak, @Anderis będzie wiedział lepiej :wink: ).

1 polubienie

Boziu co to za matoły w sportowym wieczorze w TVP sport? Pletą takie głupoty że głowa mała. Najpierw selekcja zgonów na trasie i ich przyczyn przeprowadzoną z gracją wielbłąda, przez teorie na temat dopingu a zakończone stwierdzeniem, że w przyszłorocznym TdF znaleziono remedium na Bernala (wiecie, Kolumbia wysokie góry to ma genetycznie łatwiej, serio) poprzez trasę przez niższe góry gdzie nie będzie już miał tej swojej wrodzonej przewagi.
Jprdl…
A już miałem pisać jak TVP utrzymało dziś poziom po wczorajszym ale ograniczę to stwierdzenie do komentatorów na i po etapie. Nic dziwnego ze po takiej dawce wiedzy pełno Januszy znających się na kolarstwie i jego bezpieczeństwie.

3 polubienia

Powinieneś zostać prezesem tych “Januszy”.

Ja może czegoś nie zrozumiałem i w ogóle na biwaku jestem, ale czy na pewno przyp… się do właściwego człowieka?

Tym razem “nie muszę czyścić uszu”, w TVP chyba ze 3 razy powiedzieli, że po wycofaniu Ackermanna Majka ma mniej ludzi do pomocy i to podkreślali… teoretycznie to prawda no ale… serio?

Głupota, ale większa głupota była wczoraj w serwisie sport.pl, zwłaszcza w tytule: http://www.sport.pl/kolarstwo/7,64993,25070504,lider-tour-de-pologne-wycofal-sie-z-wyscigu-dobra-wiadomosc.html

1 polubienie

Jeden plus, dla mnie, transmisji w TVP: jak teraz kolarze przejeżdżą przez metę, słuchać za komentatorami motory i śmigłowiec (dźwięki, które zawsze kojarzą mi się z wielkimi emocjami, np. na trasie Giro d’Italia).

Ogólnie to podczas relacji (nie tylko na TVP bo na Eurosport to samo bo biorą sygnał od nich) cały czas słychać tak zwany ambient czyli otoczenie, nie wiem czy to celowe działanie czy tak ma być. No i drugi plus - brak przerw reklamowych.

A poza tym komentatorzy mogliby sobie wyciszyć komputery bo słychać w tle powiadomienia o nowym wpisie z relacji live z innego portalu kolarskiego…

Ja już parę razy sprawdziłem, czy nie dostałem sms-a…

Ciekawe, myślałem, że to ten sam obraz ale jednak… na TVP 72km do mety a na Eurosport 6,4 :ok_man:

Muszę przyznać że bardzo dobrze słucha mi się Pauliny Bentkowskiej. Bardzo dobry głos, taki radiowy i sensowny, rzetelny komentarz. Muszę przyznać że przebija wiele męskich komentarzy na ES o TVP nie wspominając. :+1::+1::+1:

Duże emocje, pasja w głosie, bardzo fajnie też przekazuje takie wiadomości zakulisowe i nie trzeba wiele od niej wyciągać. Mogę się troszkę przyczepić do dbałości o wymowę. “Cz” zamiast “trz” w takich słowach jak “mistrz” czy “trzeci” jest mocno słyszalne. Podobnie zamiast “ą” jest “om”. Niemniej jednak wolę komentatora ciekawego, popełniającego drobne błędy, niż językowego perfekcjonistę nie mającego pojęcia o dyscyplinie.

Hehe dokładnie, też wychwycilem to cz ale już nie chciałem się czepiać.
Z chęcią słuchałbym jej komentarza częściej, nie tylko w wyścigach kobiet

Może pani Paulina pochodzi ze Śląska? Moja żona dokładnie tak samo mówi. Oni tam tak maja.