Komunikat o adblocku na głównej

06 Pojawia mi się czasem komunikat o włączonym adblocku na głównej. Nie mam adblocka ani żadnego innego dodatku blokującego reklamy. Korzystam z Safari na macu, które ma wbudowaną blokadę reklam, ale dodałem rowery.org do wyjątków :slight_smile: Mam włączoną tylko blokade wyskakujących okien i automatycznego odtwarzania filmów z dźwiękiem. Może o to ostatnie chodzi?

O ile mi wiadomo nie publikujemy filmów na głównej stronie. Nie wiem, mam podejrzenie, że Apple w swej nieprzebytej mądrości znowu coś wymyślił?
Dodam, że sprawdziłem Safari u mnie (zwykle nie używam) i nie mam żadnych komunikatów…

Tak wiem że nie ma żadnych filmów i chyba nigdy nie było filmów które mają automatycznie odtwarzające się reklamy. Dodałem to tylko na marginesie.

OK, ale nie jestem w stanie sprawdzić bo nie byłem w stanie, póki co, odtworzyć tego zachowania. To może być wynik dowolnej innej wtyczki, etc.

Spróbuj odpalić rowery.org w trybie incognito, żeby to zweryfikować. Pisz na priva, postaram się pomóc bo i sam jestem ciekaw, co tam się podziało…

Nie no luz, to nie jest jakiś wielki kłopot bo po kliknięciu ten komunikat znika. Fakt nie jest to regularne, raz jest a raz nie ma. Odkąd Safari ma wbudowane blokady reklam takie anty adblocki wyskuają na wielu stronach. Nie wiem jak się takiego antyadblocka implementuje na stronie, ale jako że wyskakuje to nawet na stronach które mam dodane do wyjątków zakładam że jakoś nie uwzględnia Safari co mnie nie dziwi bo to nisza. Wyłączę jeszcze tę domyślną blokadę na autoodtwarzanie multimediów i zobaczę czy ten komunikat się jeszcze pojawi.

Wątpię, aby tu chodziło o autoplay dla filmów. Myślę, że to jest coś innego. Safari to wcale nie nisza, po prostu Apple i jego pomysły czasami potrafią zadziwić…

Ja przeglądam stronę przez Safari i tez mi wyskakuje że mam adblocka, a wiadome ze go nie mam

Dajcie wersję Safari i ustawienia blokowania.

U mnie Wersja 12.1.1 (14607.2.6.1.1), nie ma żadnych pop-upów

U mnie tez najnowsza wersja. Wersja 12.1.1 (14607.2.6.1.1) Teraz wyłączyłem wszystkie blokady w Safari na rowery.org 17

Podobną rzecz miałem z Operą pod Win7 - zainstalowane rozszerzenie Windscribe. Żadne wyjątki w Adblocku nic nie dawały, to było mocniejsze. Po wyrzuceniu Windscribe wszystko jest normalnie. Może coś w tym kierunku?

Nie mam żadnych rozszerzeń blokujących reklamy. Ale naprowadziłeś mnie na to, że to być może VPN z którego korzystam. Dzięki. Jeśli masz rację to nie ma nic wspólnego z Safari ani stroną.