Koniec Liberty Seguros

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Liberty Seguros zaprzestało ze skutkiem natychmiastowym sponsorować grupę kolarską. Nie wiadomo jak to wpłynie na dalszy udział grupy w Giro d’ Italia. Hiszpańska policja twierdzi, że dysponuje wykazem około 200 kolarzy z najwyższej półki zamieszanych w stosowanie niedozwolonego wspomagania / ponoć jedynie Valverde jest czysty /.
żródło PAP
Szkoda mi Vinokurova.

Chyba się pospieszyli :imp:
Ale Valverde nie jest aż taki “swięty” bo jest pod ochroną dr zło Czyli Ferrariego

podobno liberty ma giro dojechać do końca
szkoda Ryby że mu sie ekipa rozwala, ciekawe co zrobi Vino gdy afera będzie się dalej rozwijała ,chłopak chciał wygrać Tour a tu taki nie wypał no chyba ze też jest na liście 200 kolarzy, i grozić mu będą jakieś sankcje
:frowning:

Moze w tej sytuacji jakis Polak ma szanse na wygranie ktoregos Wielkiego Touru (oczywiscie jezeli nie znajduje się na liscie Wildsteina :laughing: )

Dzis 200 osob, wczoraj mowa byla o 200 pakietach z krwia do autotransfuzji i anabolikach. Pakiety byly podobno opisane, wiec moze wypadal 1 na lebka? :smiling_imp:
Nie chce mi sie wierzyc, ze sposrod tych wszystkich workow z krwia ani jeden nie byl przeznaczony dla Vino lub Baranowskiego, w koncu afera wiaze sie bezposrednio z grupa Liberty…

Valverde nie byl pod opieka tamtego lekarza, “tylko” samego dra Ferrari, wiec nie wiem czy stawia go to w lepszym swietle?
Prawda jest taka, ze praktycznie kazdy z kolarzy z tej najwyzszej polki ma lub mial kontakt i indywidualne programy treningowe (cokolwiek to znaczy) z ktoryms z nieslawnych lekarzy, ktorych nazwiska przewijaja sie przez afery dopingowe.

dawać mi tu listę. Nasłać Wildsteina to wyniesie i puści do neta! Ciekaw jestem czy Mayo też jest na tej liście (cudowna forma jednego sezonu)i co to za lista bo nie chce mi sie wierzyc że ktoś robił listę kolarzy którzy brali doping? Zupełne wariactwo

może by zmienic nazwę tematu na “koniec bajki - ostatni mistrzowie padają” :cry:
To już nie jest walka kolarzy tylko lekarzy Ferrari vs. Fuentes :imp:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jestem wielkim fanem kolarstwa, nie interesuję się piłką nożną, siatkówką itd. - wszystko poświęciłem kolarstwu. Można rzec, że jestem fanatykiem, ale raczej w dobrym tego słowa znaczeniu. Jest mi bardzo przykro, kiedy na jaw wychodzą takie afery. Jest mi przykro, kiedy po raz kolejny słyszę, że pół peletonu bierze. Podobne odczucia mam chyba nie tylko ja, ale również panowie redaktorzy z Eurosportu i rzesze fanów tego pięknego sportu. Chciałbym, żeby ta afera jak najszybciej się skończyła.

UCI i WADA mogłyby się wreszcie wziąć porządnie za doping, nie tylko w kolarstwie. Może kolejne restrykcje, dożywotnie dyskwalifikacje. Może zdecydowane działania tych dwóch organizacji spowodują, że kolarze przestaną jechać w cieniu - cieniu dopingu.

Tia… a wiesz ile można zarobić mamony mając takie infpormacje… można by powiedzieć:władzę :smiling_imp:

Mi też, ale nie tylko jego. Szkoda również Kaszeczkina, braci Osa, Contadora, Paulinho, Ryby :wink: i wielu innych :neutral_face:

Dzisiaj ktoregos z nich bardzo “pocieszal” Basso podczas etapu :wink:

A co do Herasa, to sprzedaje on swoj rower na ebayu :slight_smile: :
cgi.ebay.com/Roberto-Heras-BH-Gl … dZViewItem

Jezeli lubicie krwawe sceny, to tutaj sa zdjecia z nalotu na gabine doktorka: worki z krwia itp.
elmundo.es/albumes/2006/05/2 … index.html

Wyglada to troche… strasznie? :confused:

A gdzie “Blade”??? :mrgreen:

można powiedzie świeży towar z dnia 13 maja tego roku :exclamation: :open_mouth: :confused:

Horrrrrrrrrrrrror :exclamation:
Moj braciszek przejawia niezdrowy pociag do czegos co w przyszlosci bedzie mozna nazwac dumnie :question: kolarstwem. Zabrac mu rower :question: :exclamation:
A te zdjecia to zaden dowód! BUAHAHAHA
Czy ktos pamieta jeszcze niejakiego Jesusa Manzano :question:

P.S.: Ja tez kocham KOLARSTWO :exclamation: ale nie jestem tu jakims wyjatkiem.

Ta informacja nie jest według mnie ścisła. W doniesieniach na zagranicznych portalach jest mowa o 200 zakodowanych nazwiskach sportowców (athletes), nigdzie nie jest powiedziane że chodzi o 200 kolarzy.

PAP znów dezinformuje…

Boje sie ze takie wlasnie beda potem tlumaczenia. Bardzo pokretne jak zwykle :frowning:

Cecchini odcina sie od Fuentesa, jak rowniez od tego, ze jest trenerem Ullricha:
procycling.com/news.aspx?ID=2138

W jednej z wiadomości na ten napisano tak: “Część z tych kolarzy sfilmowano ukrytą kamerą, gdy wchodzili do pewnego mieszkania w Madrycie, by oddać krew. Według “El Pais”, krew była następnie nasycana tlenem i wstrzykiwana zawodnikom, którzy dzięki temu mogli osiągać lepsze wyniki. Znaleziono także ponad 200 próbek krwi.”

Mam pytanie, zadałem je w komentarzu do owej wiadomości (pozostało bez odpowiedzi), ale może teraz się uda? Zatem: w jaki sposób “krew była nasycana tlenem”? Może ktoś w “El Pais” o tym napisał? Chętnie bym się dowiedział jak to wyglądało. Bo do tej pory sądziłem, że utlenowanie krwi zachodzi w płucach, a nie w madryckim mieszkaniu…