Konkurs ze znajomości historii kolarstwa - polecam

Polecam bardzo dobry, i stojący na bardzo wysokim poziomie, konkurs - zabawę z historii kolarstwa. Pytania obejmują Wielkie Toury, klasyki, mistrzostwa świata, słynne momenty itd. Niestety nie ma Wyścigu Pokoju :wink:

Niestety, nad czym bardzo, bardzo ubolewam, wymagana jest znajomość języka angielskiego. Jest dość restrykcyjny limit czasowy i raczej nie ma szans na korzystanie z “pomocy naukowych” :wink: w postaci google, wikipedii, cq ranking i innych.

cyclingrevealed.com/trivia/triviaindex.htm

Na razie w tegorocznej edycji zajmuję 12. miejsce:

cyclingrevealed.com/trivia/C … s10_11.htm

ale mam nadzieje na progres bo w dzisiejszym zaliczyłem maksa.

Do udziału w grze wystarczy nadać sobie jakąś nazwę (ja mam tradycyjnie “Grzdylu”) i podać swojego maila, na który spłyną wyniki.

Polecam.

PS.

Przykład pytania:

Kruisberg jest najczęściej pokonywanym wzniesieniem w historii “Flandrii”. Jakie jest drugie wzniesienie pod tym względem?

  1. Oude Kwaremont
  2. Bosberg
  3. Kapelmuur
  4. Paterberg
  5. Koppenberg
    :wink:

10, 15, 4, 15

bez sensu, ze cala jedna czesc quizzu dotyczyla jednego wydarzenia, bo jak nic o tym nie wiesz, to lezysz (stad moje 4).
nie sciagalem. a jak czegos nie wiedzialem to strzelalem. jestem umiarkowanie zadowolony :wink:

Grzdylu, winszować wiedzy! :slight_smile:

z ostatniego tylko 8, a dziwnego, bo wszystkich odpowiedzi bylem w miare pewien :stuck_out_tongue:

Ja z quizu 5 miałem 12pkt. Aż się zdziwiłem że mi tak dobrze poszło.

caly grudzin przegapilem i myslalem, ze od nowego roku zaczne od 0… niestety sezon tu dziala na podobnych zasadach jak w PN.
styczen zaczalem od 15, dzisiaj 12.

ja słabiutko 6 i 9 :cry:

no to graty ja tak samo 12 i 15 :slight_smile:

Za styczen: 11, 9, 12, 7 - z klasykami u mnie cienko, z przydomkami zaczalem dobrze, ale jak doszlo do tych starszych to sie pogubilem.

Ale stronka fajna.

Grzdylu, nie grales w lutym ?

Zapomniałem, ale niedługo nadrobię :slight_smile:

właśnie zakończył się sezon 2010/2011 w cyclingrevealed.com/trivia/triviaindex.htm 37 miejsce u mnie nieźle biorąc pod uwagę że od listopada się bawiłem, graty dla Druida i Grzdyla (szkoda że dwa ostatnie miesiące odpuściłeś byłbyś pewnie w 10) i dla innych biorących udział. Trzeba pilnować żeby w następnym sezonie “nasi” gdzieś wyżej byli :wink:

w ramach przypomnienia cyclingrevealed.com/trivia/triviaindex.htm

Ciekawy konkurs. Dzięki za info. Pierwsze dwa quizy bardzo przyjemne: 11 i 15 :slight_smile:

Ja sobie dla przyjemności na szybkiego i miałem 11 i 13 :wink:

te dwa pierwsze są proste - 11 i 14.

1 testu nie zdążyłem zrobić w czasie,a w drugim wynik to 15 max(prościutki był ten test).

Poprawa:1 test 11 pkt.

Proste bo dopiero rozgrzewka jest, u mnie 2x komplet

11 i 14 całkiem niźle :slight_smile:

[size=75][ Dodano: Sob 19 Lis, 2011 20:34 ][/size]
11 i 14 całkiem nieźle :slight_smile:

W tamtym roku też na początku były chyba raczej proste quizy. Na razie 13 i 15 pkt.