Korby Shimano

Witam, wigilijna przejażdżka skończyła sie dla mnie ukreceniem gwintu w lewej korbie no i siłą rzeczy zamiast kombinować co by tu dołożyć, zespawać związać sznurkiem :wink: pomyślałem że czas na zmianę. Mam w tej chwili napęd na łapach i przerzutkach 8-kowego Dura-Ace, chodzi idealnie, wiec nie chce nic zmieniac w kwestii liczby biegow.
Widzialem na Allegro korby RPM karbonowe, ktoś ma jakieś doświadczenia? ew. widziałem tez zupełnie fajne 105-ki na Octalink (suport tez nowy bedzie musial byc), moze jakies inne opcje? Widzialem, Bontragera, Ritcheya, az w glowie sie kreci, ma być konkretnie, 175 i do 500 PLN… oczywiscie na 2 blaty.
No i czy teoretycznie 9-kowe zebatki beda graly z 8kowym łańcuchem?

ze świątecznym pozdrowieniem

kokesh

korby RPM karbonowe są OK, bardzo lekkie i sztywne. Kup z wkładem Dura Ace Octalink lub Ultegry i będziesz miał elegancki napęd.
Łańcuch dedykowany do 8s będzie za szeroki do kasety 9 rzędowej - zatem kolejny wydatek

do kasety za szeroki, ale do korby bedzie/powinien pasowac.

Spokojnie pasuje 8 biegowy łańcuch do 9 biegowych zębatek w korbach. Ja się przesiadłem z 8-biegowej 105 na 9-biegową Ultegrę i wszystko chodzi idealnie, trzeba tylko podregulować przednią przerzutkę.

dzięki za rady, w sumie ja tez kiedyś zmieniłem z 8kina 9ke i chodzilo, ale nie jestem pewien czy na odwrot da rade, bo tam łańcuch cienszy i moze odleglosci miedzy zebatkami inne? no nie wiem chyba tak czy siak kupie na 9ke a potem bede kombinowac

Dla uściślenia: ja jeżdżę teraz na zestawie: korby z zębatkami na 9-tke, łańcuch i kaseta 8-kowe. W ten sposób wszystko gra. Pzdr