Koronawirus SARS-CoV-19

O, to jest ciekawa analiza statystyczna!

Ja odniosłem przeciwne wrażenie. Pan Tegnell jest całkiem zadowolony. Jedyne co zaznaczył to, że dali ciała z domami starców. Ale twierdzi, że to nie wynik kalkulacji i ich to także zaskoczyło. Ciekawe czy też mają tam służbę zdrowia na czterech etatach? Bo nie trzeba wybitnego analityka by stwierdzić, że pielęgniarka rano w szpitalu jednoimennym, popołudniu w szpitalu na onkologii a wieczorem w domu starców to nie jest najlepszy pomysł.
A 70-80 % zaufania do działań rządu lub agencji rządowej to podejrzewam, że wynik top 10 w skali demokratycznego świata. No i ciekawe czy w innych krajach jednak takie działanie nie doprowadziłoby do załamania systemu opieki zdrowotnej. Pytanie ile mają łóżek/lekarzy na jednego mieszkańca i jak się to ma do reszty świata.

To jest tak kolosalny problem, że aż przykro o tym pisać. Mam sporo znajomych lekarzy, którzy naprawdę mają dość - i to nie tak “a, co tam, jest jak jest” tylko “zaraz stąd sobie pójdę”. Im młodsi, tym gorsze nastroje. A pielęgniarki są już tak wk…, że zaraz naprawdę pójdą na emerytury w diabła.

Co do Szwecji - nie jest tam tak dobrze, ale i tak - jak pisałem - ich model mi bardziej odpowiada. Dodałbym do niego wiele drobnych poprawek i zmian, ale IMO lepiej na tym wychodzą i wyjdą.

Zobaczymy za jakiś czas, historia ich oceni…

Ja wychodze w kazdym razie ZAJEBISCIE ! Dawno nie mialem tyle pracy jak teraz . Tak duzo , ze mniej przez to jezdze na rowerze :disappointed_relieved:

Tegnell jest naprawde OK ! Zadnej sciemy , zawsze mowi jak jest naprawde …

2 Likes

A jaka masz firmę?

(NIE)Fajna pierwsza strona…

Jak myślicie czy Gowin i jego ludzie przejdą na drugą stronę w liczbie przynajmniej 6? :joy:

Obstawiam, że chyba jednak tak. Inaczej nie byłoby dziś tego całego tanga…

A tak poza tym:

I jeszcze raz szwedzkie spojrzenie na problem : https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,171710,25921824,szwedzki-epidemiolog-kraje-ktore-wprowadzaja-tzw-lockdown.html#s=BoxOpImg3

2 Likes

Trochę optymizmu z Krakowa.

U wszystkich piłkarzy obu klubów, u których wykryto przeciwciała, a było ich ponad 30, nie stwierdzono obecności koronowirusa. Czyli innymi słowy - ich organizmy sobie poradziły z zagrożeniem.

Ciekawe jakie wyniki dałoby przebadanie większej grupy społeczeństwa, pozornie bezobjawowej.

O, to ciekawe - nie pomyślałem o zastosowaniu art. 417 KC. Nie wiem, trochę naciągane, ale może się udać…

A ten artykuł serio radzę przeczytać:

A propos standardów szwedzkich i żeby nie było że tylko PiS taki zły, to akurat Neumann występuje w TVN 24 i ciekaw jestem czy w Szwecji nadal mógłby być politykiem po tym nagraniu, gdzie mówił że byle nie zdradzać platformy to sądami nie trzeba się przejmować :grin:

Przeciez chyba nigdy nikt nie pisal , ze TYLKO PIS jest zly :wink:

1 Like

No wiem, to było tylko takie rozpoczęcie, bardziej o sobie samym bo ja najczęściej ostatnio pisałem o pisie ;p

I znowu - testy, testy, testy…

https://next.gazeta.pl/next/7,173953,25922923,odwroc-tabele-polska-na-czele-w-tatystyce-testow-wlasnie-przeskoczyla.html

Breakibg news: gowin złamany

Gowin powinien prowadzic kursy w wychodzeniu “Z TWARZA” z niemozliwych sytuacji :joy:

Jarosław Gowin oświadczył na konferencji prasowej, że “od początku Porozumienie wskazywało, że wybory 10 maja nie będą możliwe”. Podziękował partnerom z PiS, a w szczególności Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Jak to bylo ? KU…A , KU…E LBA NIE URWIE …

Niech sie Gowin nie ludzi , Jaroslaw Mniejszy Pierwszy mu tego upokorzenia nie zapomni :rofl:

2 Likes

Nie, to nie tak. To tak:
Kruk krukowi łba nie urwie :slight_smile: