Koronawirus SARS-CoV-19

I to właśnie moim zdaniem jest jeden z większych problemów gatunku Homo Sapiens Sapiens na obecnym poziomie rozwoju społecznego i technologicznego.

Władzę zdobywają osoby, które najlepiej umieją prowadzić grę polityczną, a nie takie, które najlepiej umieją przeciwdziałać problemom społeczno-ekonomicznym.

2 Likes

Coś Ty, morawieckie dopiero niedawno wstąpił do PiSu i jest posłem pierwsza kadencję. Po Kaczyńskim są Lipiński, Brudziński, Kamiński i Sasin

Może i Morawiecki jest świeżak w partii, ale zapewnia jej wpływy, a to się liczy. Jego ambicje z pewnością sięgają wysoko.
Sasin i Brudziński - wiadomo, ale to po prostu pachołki Kaczyńskiego, bez wyrazu i bez większego wpływu na przyszłość partii.
Lipiński i Kamiński, prędzej.

Z punktu widzenia opozycji to dobrze, że wystawili Dudę bo jak by wystawili Morawieckiego to wydaje mi się, że na obecną chwilę byłby nie do pokonania.

Apropos pandemii to akurat mimo całej swojej antypatii do PiSu to w kontekście działań akurat nie mam zbytnio czegoś do zarzucenia, na tamten moment też nie było zbytnio mądrych na to co się wydarzy a i wszelkie prognozy i modele zapowiadały dużo groźniejszą sytuację u nas. Prędzej za złe można mieć to co się dzieje teraz, moim zdaniem część obostrzeń jest nieracjonalnie za wcześnie znoszone i konkretnie pod publiczkę jako ocieplanie nastrojów bo wybory tuż tuż a sondaże spadają.

Ale ja ich nie lubię za pandemię i jej efekty tylko za ostatnie 5 lat rządów :smiley:

2 Likes

Też mi się wydaje, że Morawiecki bez problemu wygrałby te wybory, ale Duda to z ich punktu widzenia “sprawdzony koń”, zaś Morawiecki jest im bardziej potrzebny jako premier.
(tak w ogóle to nie można wykluczyć dymisji Dudy w związku z tym konstytucjonalnym klinczem wyborczym, choć szanse na to oceniałbym póki co na 1% :wink: )

1 Like

A to nie jego żona? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, aby Andrzej Duda posługiwał się językiem niemieckim - tylko wzmianki o ponoć świetnym angielskim. Jego żona natomiast jest nauczycielką niemieckiego o ile mi wiadomo…

2 Likes

Remake legendarnego przeboju Kazika

Pamiętam, że była informacja, że rozmowa między Kanclerz Niemiec Angelą Markel, a naszym Prezydentem odbyła się bez tłumacza, gdyż płynnie posługuje się językiem niemieckim.
Niestety żadnego linka Ci nie podam, gdyż słyszałem to kilka lat temu w telewizji.

1 Like

Może tłumacz nie był potrzebny, bo żona tłumaczyła :laughing: Ale to chyba w W Uchu Prezesa było :wink:

1 Like

Nie no. Chyba jaja sobie robisz.
Trzaskowski to wschodząca gwiazda partii, którą Schetyna ze strachu o swoje przywództwo wysłał do samorządu. Mimo zaangażowania w lokalne sprawy nadal w hierarchii partyjnej bardzo istotna postać - lider lewgo skrzydła.
Prezydent stolicy. Z tej pozycji kandydował Lech Kaczyński.
To zupełnie inne miejsce niż bycie drugorzędnym w szeregach partiii europosłem - skąd startował Duda.

Ja wiem?
Cholernie wyrazistym prezydentem był Lech Wałęsa, który nie meldował swojemu prezesowi wykonania zadania. (Absolutnie nie twierdzę, że jeden Lech był lepszy, czy gorszy od drugiego - wyrazistość oceniam)
Liderem swojej partii w momencie wyboru był Aleksander Kwaśniewski. A potrafił choć trochę ponad partyjne interesy się wznieść, dyspozycyjny nie był i z premierem swojej partii uprawiał “szorstką przyjaźń” (a z biskupem Głódziem litry Johny Walkera - tylko gdzie mu tam do wytrzymałości biskupa “flaszki”)
O Kwaśniewskim piszę, boś wcześniej wspominał o tym, jak się kandydat z żoną prezentuje. O ile pierwsze wybory Kwaśniewski wygrał może na fali sentymentu do PRL czy też rozczarowania nową rzeczywistością z ogromnym bezrobociem i wysoką przestępczością, o tyle reelekcja wygrana w pierwszej turze to także zasługa pierwszej damy. I tu słowo “dama” idealnie pasuje. Jolanta była wzorem elegancji dla milionów Polek i w zasadzie zdefiniowała rolę społeczną pierwszej damy, wykreowała oczekiwania ludzi co do zachowania małżonki prezydenta.
Podobnie swoją rolę zdawała się rozumieć ś.p. Maria Kaczyńska - też działała aktywnie, organizowała spotkania z różnymi środowiskami (za co niejaki Rydzyk doradzał jej by się eutanzaji poddała).

2 Likes

Niezły biznes wymyślił patrząc na zainteresowanue na FB

Wałęsa to jednak trochę inne czasy, inna Polska, inny system partyjny, ale “wyrazistości” rzeczywiście mu nie można odmówić :wink:

Kwaśniewski trochę nie miał wyjścia, skoro przez połowę jego panowania rządziła zupełnie inna opcja, a ostatnie 2 lata władza-trup.
Jeśli chodzi o pozycję w partii to Kwaśniewski był jednym z liderów, niekoniecznie postacią nr 1.

Otóż to.
Pamiętam, że sporo tym wygrał.
SLD też, dlatego nie wystawiali Cimoszewicza czy Borowskiego.

Ja nie wierzę w coś takiego jak “lewe skrzydło” w PO, tym bardziej w obecnych czasach, gdy narasta presja, by partie mówiły jednym głosem. Ale jeśli już to Arłukowicz bardziej pasuje do takiego miana, umówmy się, że Trzaskowski nie jest symbolem wrażliwości społecznej.

Może i porównanie do Dudy jest opinią krzywdzącą, może też jako prezydent (jeśli do tego dojdzie) się wyrobi, ale ja przez te wszystkie lata nie słyszałem Trzaskowskiego, który by powiedział coś sam z siebie, bardziej mówi rzeczy, które po prostu ludzie chcą usłyszeć.

Kaczyński jednak chyba zdążył więcej w tej Warszawie zrobić + zdążył sobie wyrobić naprawdę korzystny wizerunek jako minister sprawiedliwości. No i był współzałożycielem PiS.

1 Like

Ludzie teraz za lewicowość uznają popieranie zboczeń

Możesz wyjaśnić czym są te “zboczenia”?

No te różne ruchy lgbt, seks bez ślubu et cetera

Czyli, że ja? Za każdym razem?

Chciałem sparafrazować Smolenia i “6 dni z życia kolonisty” (pamieta ktoś?): “Wszystko to zaliczyłem oprocz tego ecetera”

Nie no. Był przewodniczącym SDRP. Przez 5 lat.
Najważniejszą postacią SLD.
To tak jakby uznać, że szef PiSu jest “jednym z liderów” Zjednoczonej Prawicy.
Cimoszewicz był przegranym z poprzednich wyborów, a Borowski raczej uważany za specjalistę, a nie lidera. Oleksy - cóż mało wyględny był.
.
Trzaskowski. - gbyby był politykiem w PO drugorzednym, to nie zostałby kandydatem na prezydenta Warszawy.
To jest najbardziej prestiżowe stanowisko, jakie było w zasięgu PO.

Pamiętam jak Kwaśniewskiemu pomału kończyła się druga kadencja i w TV pokazywali sondaż kogo by Polacy widzieli na stanowisku prezydenta.
Prowadziła Jolanta Kwaśniewska, a na drugim miejscu był Lepper. :stuck_out_tongue: Do wyborów w 2005 jednak sporo się pozmieniało.

1 Like

Seks bez ślubu jako zboczenie?
Czasem jak słucham znajomych, to mam wrażenie, że zboczenie to seks tylko ze ślubną… Tyle lat pod jednym dachem i jeszcze seks? To prawie jak kazirodztwo! :wink:

3 Likes