Koronawirus SARS-CoV-19

A czemu Ty się popisujesz ignorancją? :slight_smile: Co Stalin, czyli nowotwór i totalne wypaczenie idei czy analiz (bardzo sensownych) natury społeczeństwa, jakich dokonali Marks i Engels, ma wspólnego z dobrobytem społecznym, jaki ma miejsce w takich krajach jak Norwegia czy Szwecja, a jest jakoś łudząco podobny do modelowego socjalizmu?
Stalin to totalny zamordyzm i centralnie planowana gospodarka bez racjonalnego kierowania się ideą dobra jednostki.
Marks z Engelsem krytykowali wypaczenia kapitalizmu - nawet jak się mylili w jakichś aspektach, to to nie było groźne. Natomiast Stalin to jest całkowite przekreślenie tego społeczeństwa dobrobytu, obywatelskiego społeczeństwa, społeczeństwa równych szans, które raczej widzę w rozważaniach outofitmemana :wink:

3 Likes

O przepraszam, jeżeli kogoś uraziłem. To była delikatna ironia. Jednak czytając posty kolegi, to jest to komunizm w czystej postaci. Proszę nie broń Marksa i Engelsa, bo wiadomo, że Ci filozofowie nikogo nie zamordowali, ale Lenin czy Stalin byli uczniami ich teorii. Tak samo nikt nie oskarży profesorów z Sorbony, którzy mocno sympatyzowali z bolszewizmem, a którzy wykształcili i ukształtowali np. Pol Pota. Jednak oni wszyscy ponoszą jakaś moralną winę wobec wymordowanych ludzi.

Marks i Engels wyrośli w pewnej XIXw. rzeczywistości agresywnego kapitalizmu. Nie wnikając w ich intencje prawdą jest że różowo wtedy nie było i powstawały różne koncepcje ideowe, których zamierzeniem była budowa nowego ładu społecznego.
Ta historia jest naprawdę zakręcona i ciekawa, ostatecznie jednak idee Marksa i Engelsa stały się kolejnym narzędziem raczej niż realizacją. Można wręcz dojść do wniosku że ówcześni ludzie władzy dostrzegli że lepiej Marksa zaadaptować niż niepotrzebnie kreować napięcia społeczne, mieć ciągle na karku problem buntów i anarchii. Dlatego w istocie te idee zaczęli wdrażać. Tak jednak by nic nie utracić z kontroli, władzy, stanu posiadania. Przeciwnie. Na wszystkim tym zyskiwali.
Przykładowo. Wprowadzili demokrację. Tak swoją zabawna sprawa, ale taka jest rzeczywistość - skąd się wzięła demokracja? Lud ją wywalczył czy jak? Oczywiście że nie! Demokrację wprowadzili ci sami ludzie, którzy wydawałoby się będą na niej stratni. Nie zrobili tego jednak na łapu capu. Stopniowo. Najpierw przykładowo był ustroje bardziej republikańskie, gdzie pieniądz i tak dominował. Z czasem rozszerzano prawa wyborcze. Także na kobiety. Jednocześnie dopracowywano techniki kontroli tłumu. Media były tu kluczowe. Także, choć ludzie się z tego śmieją, nie mając pojęcia jak to działało - stowarzyszenia masońskie. Masoneria w XIXw. oraz I poł. XXw. odgrywała ogromną rolę. Będąc przede wszystkim kuźnią politycznych kadr. Dzięki czemu na wysokie polityczne stołki w republikańsko-demokratycznych instytucjach trafiali znów wybrani przez rzeczywistą władzę - posiadaczy pieniądza itp.
Nie będzie przesadą stwierdzić że przykładowo Polska Piłsudskiego i Sanacji to Polska Masonerii. Znam nawet ciekawy przypadek ze swojego regionu, lokalnego ziemianina, naprawdę sporego obszarnika z zapleczem, któremu ciągle nie szło. Biznesy padały. Aż chłopak udał się po rozum do głowy i dostał odpowiednią propozycję. Której jednak po namyśle nie przyjął i pogodził się z biedowaniem.
Jest tak swoją drogą świetny filmik pokazujący jak działała Masoneria. Zwie się Ukryte Siły i chyba jest na youtube. Warto obejrzeć by zobaczyć że te wszystkie rytuały odgrywały całkiem drugorzędną rolę. Liczył się przede wszystkim dostęp do kliki i możliwość załatwiania często zupełnie banalnych spraw typu załatw mi posadkę dla córusi.
Ostatecznie były Media, Masoneria i inne sposoby by ludzie mogli smakować coraz więcej tej równości. Pominę tutaj Stalina itp przechodząc do stanu dzisiejszego.
Kiedy zabawne jest że największymi krzewicielami równości są … najbardziej nadziani bankierzy. Tacy jak Soros czy Sanders. Paradoks? Nie! To zawsze tak działało. I ciągle działa.
Ludzie ciągle tęsknią za tym komunizmem, równością i … nie jest to jakieś dziwnie ani nawet specjalnie złe. Problem leży gdzie indziej. Problem leży w tym że szukając swojego wymarzonego rozwiązania jedyne co robią to chwytają podsuwane im opracowane w zaciszu gabinetów alternatywy.
Ludzie tęsknią za państwem, które im coś da. Patrz PiS. Ale już nie pomyślą że państwo nic nie ma i żeby dało to właśnie oni muszą to najpierw wypracować.
Ludzie widzą nierówności, ciągle ten „wyzysk” i w gabinetach już wymyślono dla nich nowych kułaków czyli drobnych i średnich przedsiębiorców, których wirus właśnie dobija. Choć przez ostatnie 5 lat wielką robotę zrobił w tej działce PiS.
Jest w ludziach takie podświadome pragnienie równości ale takiego równania w dół: słynne polskie: mi zdechły krowy - to i niech tobie zdechną. To jest właśnie baza PiSu: oparcie się na tych ludziach, zwykle bez inicjatywy, emerytach, korposzczurach. Nikt z nich nie będzie się przejmował że kułacy dostaną po dupie. Przeciwnie! Dobrze im tak!

I tak tą drogą krok po kroczku realizujemy tą doktrynę równości. Gdzie rząd będzie każdemu wydzielał jego nędzny przydział ale ludzie będą szczęśliwi że jest równo. I będzie równo bo jak żyje rzeczywista władza przecież media do niej należące nie pokażą.

Ludzie mogą traktować to jako jakiś wielki spisek czy coś. Ale tak naprawdę są to logiczne akcje i reakcje. Wielcy posiadacze chronią majątek. A skoro świetnym sposobem na to jest krzewienie doktryn socjalistycznych to te są realizowane. Dzięki czemu nie zmienia się nic ale jest spokój społeczny i przyzwolenie ludu na trwanie tego Układu.
Więcej! Działa to tak dobrze że gdy przychodzą tacy jak ja albo inni „spiskowcy” to ludzie są już odpowiednio zaprogramowani: „co ty pierdzielisz” „Masoneria? A może kosmici?” Itp, jak zresztą można było zobaczyć w tym wątku. Ludzie się śmieją ze mnie nie kojarząc że są jedynie produktem działania systemu, mającego długą historię i coraz lepiej dopracowanego. Systemu w którym nie ma nic nadzwyczajnego. Ot kontrola tłumu by nie narażał władzy na koszty, posłusznie pracował, wierząc w to co mu się przedstawi.
No i przede wszystkim by nie myślał. By nie kojarzył. By jedynie powtarzał. Temu tak swoją drogą zresztą służy system edukacji mający za zadanie wyplucie posłusznego robola. Zero rzetelnej wierzy. Prawdy. Faktów. Czy to będzie matematyka (po co to komu) czy historia - po co ta komu? Przecież Orwell to zwykły świr i gdy pisał „ Who controls the past controls the future who controls the present controls the past niczego nie rozumiał. Tak samo jak ja :wink:

1 Like

Hej a Może Ty jesteś Stanisław Krajski? ;D

Powinno Ci się spodobać Wahadło Foucaulta :smiley:

2 Likes

dramatyczne informacje od belgijskich lekarzy

Ciekawy filmik! Pokazujący zmniejszenie (z powodu restrykcji) emisji dwutlenku azotu.

Może za wszystkim stoi Greta? :wink:
Interesujące jest że wirus zaatakował Lombardię, która według mapki jest głównym emitentem dwutlenku azotu a teraz atakuje region Madrytu, który jak wynika z mapki jest drugim takim centrum.

Na wiki jest napisane że NO2 ma negatywny wpływ na człowieka, zwłaszcza na układ oddechowy.

Nie chciałbym Cię straszyć, ale każde zapalenie płuc jest niebezpieczne dla zdrowia, powoduje zwłóknienia w tkance płucnej oraz pozostawia po sobie u większości osób zbliznowienie. Po prostu nie jesteśmy do tego przyzwyczajeni, bo angina czy grypa rzadko kiedy doprowadzają do tego stadium choroby - mamy po prostu już opanowane leczenie objawowe lub wręcz prewencyjne tych chorób, a ten wirus jest nowy i dość łatwo się roznosi…

1 Like

Wiesz, wychodząc z Twojego toku rozumowania (abstrahując od jego słuszności) można by Jezusa (i Boga w ogóle) obwiniać za wszystkie ofiary krucjat Krzyżowców, Ad extripanda, Malleus Maleficarum, inkwizycję, Galileusza oraz za wszystkie ofiary dżumy przez brak postępu w nauce. Właściwie też za Hitlera, który dość zręcznie wykorzystywał konkordat oraz religię w lokalnej polityce oraz ideologii faszystowskiej (Gott mit uns).

Jeśli ktoś, w dobrej wierze, tworzy piękną - choć mocno utopijną - teorię, to nie można go oskarżać za wypaczenie tejże oraz inne jej przeinaczenia w imię interesów prywatnych czy grupy osób. Idea, nawet najpiękniejsza, może być wypaczona przez osobniki pozbawione moralności tylko dlatego, ze aktualnie pasuje do forsowanych przezeń idei czy rozwiązań. A podbudowywanie się ideami innych myślicieli czy religią do czynienia rzeczy całkowicie niemoralnych i po prostu złych jest tak stare, jak ludzkość…

3 Likes

To wszystko prawda, ale tego Marksa warto przeczytać, a nie tylko poznawać z ogólnych omówień. W końcu walki klas polegającej na fizycznej eksterminacji, z obozami pracy resocjalizacyjnej i całą resztą, nie wymyślili radzieccy, tylko właśnie ten sympatyczny klasyk z brodą. Niektórzy uczeni mówią, że to Engels dopisał przy redakcji, ale z grubsza na jedno wychodzi. Zgoda, brodaci nie budowali obozów i nie topili wroga klasowego w przeręblach, oni tylko stworzyli podstawy intelektualne. Równie dobrze można powiedzieć, że pan Hitler w życiu nie zabił Żyda, ani nawet nie organizował obozów, to ten wstrętny Himmler przeczytał teoretyczne i pełne słusznych obserwacji dzieło, a potem wszystko powypaczał w praktyce. :wink:

A tutaj mam akurat gotowe sprostowanie :wink:

Myślę, że to jedno z niewielu, czy nawet bardzo niewielu rzetelnych i niezależnych źródeł informacji.
Tak czy inaczej - i Chrystusowi zdarzyło się na pewno dupnąć niejednego fleka, więc czemu od tego wolnymi nie mieliby być niemający specjalnych możliwości sprawczych brodacze?

3 Likes

Haha, właśnie miałem przytoczyć Agnosiewicza oraz kilku innych badaczy, którzy prostują pewne - niestety - dość powszechne przekonania co do zawartości dzieł Marksa i Engelsa. Ja miałem przyjemność nie tylko przeczytać ich dzieła, ale także je przedyskutować - czy mi się to podobało czy nie. I o ile nie zgadzam się z większością ich tez, to warto je znać. I nie, nie są one idealne - utopijne to, de facto, dość przyjemne ich określenie…

3 Likes

Wiesz o tym, że nie ma niezależnych mediów, czy to prawicowych czy lewicowych, a oko.press jest tak niezależna jak gazeta wyborcza :wink:

@Kosa84 regularnie wyzywa mnie od komunistów - jest to maksimum jego możliwości intelektualnych i wyżej po prostu nie podskoczy. Nie chce mi się nawet do tego odnosić bo szkoda czasu i energii. Przecież nawet gdy dostaje na tacy rzetelną analizę z oko.press to nie potrafi odnieść się merytorycznie tylko od razu neguje nie będąc w stanie odróżnić faktów od opinii i kłamstw.

Karol Marks jest klasykiem filozofii, socjologii i ekonomii. Manifest komunistyczny jest na liście światowego dziedzictwa kulutyrw Unesco, w Berlinie ma swój pomnik, plac i aleje.
Wszystkie współczesne nauki społeczne bazują na Marksie. Marks zmarł w XIX wieku i nie mógł wiedzieć, że jego idee zostaną wypaczone i wykorzystane propagandowo przez totalitarny komunizm.

Tymczasem Hayek, guru neoliberalnego kapitalizmu bez skrępowania doradzał krwawemu kapitalistycznemu dyktatorowi Pinochetowi. Dlaczego więc gdy ktoś głosi poglądy wolnorynkowe i powołuje się na Hayeka nikt nie wypomina mu Pinocheta tak jak socjaldemokratom wypomina się ZSRR? Bo to po prostu głupie i intelektualnie nieuczciwe.

Tak naprawdę nie ma na świecie państw w 100% kapitalistycznych czy socjalistycznych, większość jest gdzieś pomiędzy, jedne stosują więcej wolnego rynku inne więcej socjalizmu. Z obecnego kryzysu lepiej wyjdą te drugie, zresztą nawet liberalne kraje takie jak Francja sięgają po czysto “komunistyczne” rozwiązania takie jak nacjonalizacja firm, Hiszpania znacjonalizowała prywatne placówki medyczne. Komunizm? Nie, normalne działanie państwa w kryzysie.

Proszę, nawet republikanie w USA sięgają po “komunistyczne rozdawnictwo” w kryzysie. PIEKŁO ZAMARZŁO

3 Likes

Ja przynajmniej nie obrażam nikogo, w porównaniu do Ciebie, a to, że masz poglądy, pochodzące prostu z ZSRR to nie moja wina. Wiesz, pomniki Lenina też stoją w wielu krajach😉 Co do Marksa ja mam swoje zdanie, Ty masz swoje i jest ok.

1 Like

Tak jak mówiłem, szkoda czasu na próbę poszerzenia Twoich wąskich horyzontów.

1 Like

Natomiast obserwuje sobie taki model statystyczny zrobiony przez znajomego i choć trzeba być ostrożnym to wygląda na to, że polityka ograniczenia kontaktów przynosi efekty. Przyrost zakażonych jest mniejszy niż zakłada prognoza. Prognoza powstała na podstawie danych z innych krajów i opiera się na modelu wykładniczym.

1 Like

w pewnych momentach okazuje sie że takie terminy lewica-prawica się mocno rozmywają i nie wszystko jest tak czarn-białe.
Dla lewizny PiS to prawica czy skrajna prawica. A ustalmy że mają najbardziej socjalny program ze wszystkich dużych partii w Polsce.
Jeśli ja będąc, trzymając się czarno-białych podziałów, prawakiem, no już chyba naziolem dosłownie, uważam ekologię za bardzo ważnych, popieram prawa kobiet, dbanie o naturę, czy czyni to ze mnie lewaka?
też kiedyś myślałem że trzeba wszystko sprywatyzować i wogóle Korwin was right hehehe a teraz mam go za skończonego debila i sam widzę że wielu rzeczy po prostu nie da się rozwiązać tak jakby się chciało to zrobić w IDEALNYCH warunkach
sory za mały OT

zdrówka dla wszystkich forumowiczów w tych ciężkich czasach!

9 Likes

Zdecydowanie wiara w słowa jakiegoś chińskiego dygnitarza to racjonalny wybór. Patrząc, że pisałem o stonce to sam sobie odpowiedziałeś ile taki argument jest warty. Wszyscy wirusolodzy piszą, że wirus nie został sztucznie stworzony, a zmieniał się w warunkach naturalnych. Nie można tego przyjąć za 100% pewnik(tak jak i prawie niczego), ale powielanie nieprawdziwych treści jest szkodliwe. Jeszcze pragnę nadmienić, że światowa polityka jest ogólnie głucha na wyniki wszelakich badań zarówno w sferze ekonomicznej jak i światopoglądowej. Pokazuje to ciągły kierunek do coraz większego rozwarstwienia w społeczeństwach, a także dyskryminacje osób nie wpisujących się w aktualnie pasujący trend.

Panie zulu

No i przede wszystkim by nie myślał. By nie kojarzył. By jedynie powtarzał. Temu tak swoją drogą zresztą służy system edukacji mający za zadanie wyplucie posłusznego robola. Zero rzetelnej wierzy. Prawdy. Faktów. Czy to będzie matematyka (po co to komu) czy historia - po co ta komu? Przecież Orwell to zwykły świr i gdy pisał „ Who controls the past controls the future who controls the present controls the past niczego nie rozumiał. Tak samo jak ja.

No nigdy nie widziałem większej kompromitacji, piszesz o faktach rzetelnej wiedzy powołując się wyłącznie na jakieś dowody anegdotyczne. Nie podajesz żadnych wiarygodnych źródeł, tylko “kolega” czy ktoś tam inny. Nie można takich ludzi traktować poważnie. Jesteś bardziej zindoktrynizowany niż ci się wydaje. Leci blokada bo takich głupot nie będę czytać.

4 Likes

Właśnie tak się zawsze kończy dyskusja z ludźmi opętanymi światowym socjalizmem😂

1 Like