Koronka 26 na campę pilnie potrzebna

Witam,
MP górskie za miesiąc, zgrupowanie pod Wałbrzychem za tydzień. Ku mojemu przerażeniu okazuje się, że w klubie nie mamy 25-tki na bębenek campy. Gdyby ktoś dysponował taką koronką i zechciał poratować młodego zawodnika (jun. młodszy) to proszę o odzew. Ponieważ wśród kolarzy jak w rodzinie prośba obejmuje również pożyczenie jej na ów start.
B.O.

www.bikom.pl
tam można kupic pojedyncze zębatki miche na bębenek campy za 19 zl o ile sie nie mylę. ja kupiłem całą kasete zrobiłem kilka tysięcy i jestem zadowolony.

Sorry za pudło w tytule. W treście jest dobrze - chodzi o 25. Dzięki za namiar na bikom. Już do nich napisałem.
Pozdro

Na gorskich 25 . To widze ze albo lubisz przepychac albo smigasz po gorach jak Arm. Wyddaje mi sie ze przyda ci sie 28. :slight_smile:

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z bikomem w kontekście ich braku reakcji na kontakt majlowy? Wczoraj wysłałem majla i zero reakcji.

jak zamawiałem wiosna zębatkę to wszystko szło szybko i sprawnie ale na maila czekałem chyba dłużej niz dzień

Ullefan a nie zgrzytają Tobie te zębatki ? Bo zapewne o Miche Primato piszesz. Jeden, czy dwa, ząbki są diametralnie inaczej ułożone od innych i łańcuch układając się na nich wydaje charakterystyczne dźwięki. Szczególnie da się to wyłapać jak cofasz rower. Łańcuch też miche.

Owszem ja mam, niestey niezbyt pochlebne. Na maile żadnej odpowiedzi, dopiero kiedy zadzwoniłem okazało się iż towar który zamawiałem jest niedostępny.

hmm na samym poczatku na 20-zębowej koronce troche mi łancuch miche halasował ale teraz jest już wszystko bardzo cichutkie.
widzieliście tą kasetę supertype cała z tytanu:) ma ktoś z was to?

20 mi właśnie też najbardziej daje się we znaki. Dobra, widze że to taka uroda tych zębatek. Nie mniej jednak nie do końca mi się to podoba. Warstwa niklu na tej 20 dość szybko zeszła w niektórych miejscach. Na pozostałych też pojawiają się miejscami odpryski. Napęd ma dopiero niecałe 2tyś km.

Nie mam zaufania do firmy miche. W środku poprzedniego sezonu kupiłem sobie koła (na piastach miche) i kasete miche. niestety piaste musialem rozkrecac juz po 2-3 miesiącach żeby ją przeczyścić i musze to robić co miesiąc, a po roku już nadaje się właściwie tylko do wyżucenia. Natomiast kasecie brakuje 1 ząbka i jest w opłakanym stanie (już ja wymieniłem), a to wszystko po przejechaniu jakiś max 5 tys km. Mój kolega z klubu także sobie kupił rower z kasetą miche i … “o dziwo” też mu odpadł 1 ząbek i musi ją wymienić.

Która grupa Miche ?
Mam piasty Miche Primato Syntesi i po 2 tyś km (2m-ce) nie sprawiają żadnych problemów. 2 razy złapał mnie deszcz więc się im dostało troszkę.
Kaseta niestety, to już co innego. Zobaczymy jak na niej łańcuch connex się osadzi.

Okej, następny problem. Rzeczywiście po paru konsultacjach wychodzi na to, że przydałaby się nawet 28 ale teraz pytanie czy taka koronka będzie chodzić z przerzutką record z krótkim wózkiem?

W dokumentacji campagnolo jest napisane, że zestaw koronek 13-29 odpada dla krótkiego wózka.

Faktycznie już doczytałem… powinno być 26 max. Gościu z bikomu mówi, że 27 jeszcze chodzi. Czy ktoś to może jeszcze potwierdzić?

Fakt, mam piasty miche team (najsłabsze, kiedy je kupowałem nie znałem się jeszcze na sprzęcie i nie wiedziałem, że za tyle kasy mnie kupie wmiare dobrych piast), ale uważam, że jak kupuje piasty to po 1: uszczelnienie nie powinno szorować o piastę (bardzo spowalnia to toczenie się kół, dlatego jakieś 2 miesiące temu uszczelki zdjełem). po 2: jak już są uszczelki, które chamują to powinny spełniać formę uszczelek i chronić przed dostaniem się wody i piachu do piasty, niestety tak nie jest. Dostało się mnustwo piachu, a jak ją wkońcu rozkręciłem w srodku wszystko było zardzewiałe.

Ps. Czy ktoś wie jakie będą podjazdy ma górskich mistrzostwach Polski? Też się tam prawdopodobnie wybieram (junior młodszy) i też rozważam lekką modyfikacje napędu, ale ja myślałem o zmianie małej tarczy w korbie na np. 33. Czy jest to konieczne? Nigdy nie byłem na rowerze w okolicy wałbrzycha i nie wiem jakie są tam górki? Długie i średnio strome? Czy krótkie, ale bardzo strome?

Tak z ciekawosci. Gdzie sa w Polsce gory , gdzie potrzebna jest zebatka 28, albo nawet 25?
Gdzie sa te Gorskie MP ? Chyba nie w Himalajach ? :slight_smile:

W takim miejscu, że w zeszłym roku jeden trener chodził do tyłu obrażony na organizatorów z powodu trasy. Jego zdaniem takie góry na GMP to była przesada. Nie pamiętam dokładnie ale z relacji ludzi ze zgrupowania jakiś podjazd lub podjazdy mają tam po kilkanascie kilometrów. Gdzieś w necie były zdjęcia z zeszłego roku z mistrzostw. Oj, widać było te góry. Swoją drogą himalajisto chciałbym Cię widzeć na tej trasie z 23 :wink: z drugiej strony mój chłopak z taką koronką pojechał bo bikom nie zdążył przesłać tej koronki. Na wyścig pewnie już będzie miał ale na zgrupowaniu będzie przepychał. Jak będę miał relacje jak mu się trenuje to napiszę. Gdzie to jest nie napiszę, kombinuj dalej.

Ja tez wybieram sie na GMP i doradzano mi rowniez zebatke 28. Mam w zwiazku z tym pytanie: czy do kasety 10-rzedowej ultegry (tegorocznej) 14-25 na kole ksyrium elite (tez tegoroczne) mozliwe jest zamontowanie takiej zebatki? Caly naped to zreszta ultegra.

GMP w ty roku odbędą się w Walimiu w Górach Sowich. Jedna runda liczy ok. 12,5 km i sa dwa ciężkie podjazdy. Pierwszy liczy około 3 km i srednia wychodzi koło 9%. Drugi podjazd ma około 2,5 km długości, a średnia wychodzi około 7% - 8%, końcówka tego podjazdu jest zabójcza. Są też dwa fajne zjazdy jeden ma około 3 km długości i jest kręty, a drugi ma około 4 km długości i nie jest zbyt kręty. Dodatkowo na tym pierwszym zjeździe trzeba przeskakiwać takie małe rynienki co są poustawiane co 50 m (na pierwszym podjeździe też są te rynienki). Są one dość płytkie, ale na zjazdach zalecam skakanie.

Ja wybieram się na górskie i mam w jednym kole koronke 25, a w drugim 26. I mi się wydaje, że to i tak za dużo.