Kraje Mistrzostwa 2013

Chwilę myślałem nad tym, jak by tu pierwszego posta skomponować, ale nic wielkiego nie wymyśliłem :stuck_out_tongue:

Trasy na własne potrzeby najlepiej chyba ogarniać przez tę stronę. .

Belgowie mają dość trudną rundę. Ponad dwukilometrowy podjazd na początku każdego okrążenia (nachylenie trochę ponad 6%). gdzieś się spotkałem z opinią, że van den Broeck jest faworytem, ale myślę, że jednak Gilbert czy van Avermaet.

A Meersman?

A ja mam pytanie, czy w innych krajach też jest tak, że krajowe drużyny sobie mogą wystawiać po kilkunastu zawodników? Przecież to jest chore, powinien być limit, że maksymalnie ośmiu albo nawet składy sześcioosobowe.

też tak uważam swego czasu Niemcy Luksemburg i którys jeszcze kraj robił jeden peleton na swych mistrzosdtwach zawodowców

Tompoz

Czechy i Słowacja robią jeden wspólny wyścig dla obu nacji.

Profil Mistrzostw Włoch ze startu wspólnego.

Profil rundy Mistrzostw Holandii ze startu wspólnego. Rok temu na tej trasie wygrał Niki Terpstra

pewnie też.
nie będę się jednak specjalnie bawił w obstawianie, bo pamiętam, że tak dosyć na szybko ogarniałem tę rundę i był taki fragment, co nie byłem pewien czy jest dojazdem czy jadą go każdorazowo.

oni chyba tak co roku.
Litwini, Łotysze i Estończycy też mieli swego czasu jeden wyścig, nie wiem jak obecnie.

A z drugiej strony, każdy zawodnik powinien mieć możliwość startu.

We Włoszech rekord był chyba w 1996 r., kiedy Cipollini wygrał w drużynie Saeco. Pamiętam, ale chyba pamiętam źle, 23 albo więcej zawodników tej drużyny startowało wtedy.

[size=75][ Dodano: Wto 11 Cze, 2013 17:49 ][/size]

W praktyce to znany wyścig Trofeo Melinda, tylko że będzie jedno dodatkowe okrążenie. Trasa dość trudna, nawet jak nie ma tam podjazdów z górskich etapów Giro.

Lista zwycięzców pokazuje, że często wygrywa mocny kolarz.

Lista startowa w mistrzostwach Holandii b:[/b] http://www.knwu-nktijdrijden.nl/index.php/startlijst-mannen

W ostatnich latach wraz z Czechami i Słowakami startowali Węgrzy, a raz nawet widziałem kolarzy z jednego z państw arabskich.

Mógłby ktoś podrzucić terminarz najważniejszych Mistrzostw Krajowych (Belgia, Hiszpania, Włochy, itd.)?

np. na cq masz wszystko

Profil rundy Mistrzostw Belgii ze startu wspólnego

Parametry pierwszego podjazdu :
Długość : 2,76 km
Wysokość : 394 m.n.p.m
Przewyższenie : 174 metry
Średnie nachylenie : 6,1 %
Maksymalne nachylenie : 13,7 %

Wszystkie (bynajmniej) informacje dot. mistrzostw Szwajcarii na oficjalnej stronie: http://www.satigny2013.ch/cs/

Najprawdopodobniej pojawi się Mathias Frank (BMC Racing Team) - lider Tour de Suisse 2013

aumiler
Chciałeś chyba napisać ‘przynajmniej’.

A wyszło bynajmniej :smiley:

Jak by chciał to by napisał. :stuck_out_tongue:

Tu jest to fajnie wytłumaczone: portalwiedzy.onet.pl/140089,b … haslo.html

Sorry za OT.

Nie wiem czy Włochy to wyjątek, ale tam MŚ jazdy wspólnej to w sobotę a nie w niedzielę.

(Czasówka za to w niedzielę i z tego powodu mało kolarzy uczestniczy w obu wyścigach. A zresztą nikogo nie interesuje czasówka we Włoszech, oprócz specjalistów jak Pinotti lub Malori)

Westra mistrzem Holandi na czas.

Terpstra chyba szedł na dublet? :slight_smile: