Kross EVADO 2.0, a przerzutki

Witam. Przymierzam sie do zakupu tego roweru. Tylko martwi mnie, ze ten rower ma 21 biegow. Pozwoli to na mocne rozpedzenie roweru? Chodzi mi tylko o to, czy nie bedzie brakowalo ciezszego przelozenia. Mam mozliwosc kupic nowy za 1400 zl, wersje z 2013 i mysle ze warto.
P.S Sory za bledy, ale nie mam polskiej klawiatury.

Nie od ilości biegów zależy jaką rozwiniesz Vmax, ale od tego ile zębów jest na najwyższym przełożeniu. Korba-jak najwięcej, kaseta-jak najmniej :slight_smile: Dla przykładu…pewnie większość z użytkowników tego forum w swoich szosówkach maja 20 biegów (2x10) a jeżdżą szybciej niż niejeden z 30 biegami w crossie :wink: A najważniejsza jest przede wszystkim noga! :slight_smile: Z jakimi prędkościami chcesz jeździć? Bo może warto zainwestować w szosę…? :wink:

mam Evado 2.0 zakupionego w styczniu, też rocznik '13 i daje się rozpędzić do dużych prędkości, no ale noga jest ;d

No to mnie przekonaliście do tego roweru wystarczająco. Jestem na niego zdecydowany. Teraz mam jeszcze jedno pytanie. Zamawiając rower przez internet, wysyłany jest w całości, czy w jaki sposób? I jaką ramę polecicie do wzrostu 180cm? Ze stony krossa wynika, że rama powinna mieć 18 cali. Będzie ok? Ile to jest w przełożeniu na rozmiary, M czy L?

Rower pakują w całości w wielkie pudło. Kierownice najczęściej przekręcają tak, żeby była równolegle do rur ramy a nie w prostopadle-jak to ma miejsce w przypadku “roweru do jazdy od zaraz”. Rower to nie koszula-nie patrz na rozmiary S,M,L czy nawet XXXL bo nie jest miarodajne. Każdy producent może ustalić sobie własne oznaczenia. Najlepiej gdybyś się przymierzył do tego sprzętu i kawałek na nim przejechał.

a skad jestes? poszukaj najblizszego dealera i zobacz czy masz daleko, na rozmiar nie patrz, to nie wspomniana juz koszula ; )