Książki o tematyce treningu kolarstwa szosowego - Aktualne

Chciałem się co nie co podszkolić, w czasie gdy mam przymusową pauzę i uznałem że będzie to dobry czas,gdy mam własnie więcej wolnego czasu :smiley: do edukować się w tematyce treningu na szosie . Niech będzie mimo wszystko jednak dostępna w języku Polskim i jak najbardziej aktualna że tak powiem, tyle z mych wymagań , zatem na jaki tytuł polecicie dobrze wydać pieniądze , z doświadczenia a może i słyszenia czekam na propozycję, linki, komentarze :slight_smile:

no nie załamujcie że nikt nic nie wie bo w to nie uwierzę, już dziś bonusowo wole tarczycy wystarczą mi … więc dobra księga chociaż by odciągnąć się ;d

W zasadach/metodyce treningu kolarskiego niewiele co się zmieniło. Motorykę szkoli się określonymi ćwiczeniami realizowanymi w stosownej kolejności, objętości i intensywności.
Zmieniły się trochę, z racji coraz nowocześniejszych metod i urządzeń monitorowanie efektów treningu.

Zatem, skoro szukasz wiedzy dot. trenowania kolarstwa, polecam klasykę, autorstwa Karola Madaja (trenera najsłynniejszych polskich kolarzy) opisaną w “Kolarstwo. Trening, technika, taktyka”.

Ponadto pragnę zwrócić Twoją uwagę na fakt, iż na forum do tej pory, w różnych wątkach, zostało wymienionych sporo książek traktujących o treningu kolarza.