Które pedały lepsze ???-------> Proszę o pomoc.

Witam. To mój pierwszy post na tym forum, proszę o wyrozumiałość.
Miałem ok. 2 tyg temu dosyć poważną kolizję na rowerze. Skutkiem tego było zwichnięcie łokcia i poważne otarcia skóry (nie będę się rozpisywał na ten temat). Oczywiście nie piszę tego posta o tym co mi jest, tylko o tym co spotkało mój rower. Pomijając liczne otarcia, rysy, zerwaną linkę, lekkie wykrzywienie kierownicy, zdarcie siodełka z jednej strony itp, najważniejszym mankamentem jest złamanie prawego pedała :exclamation: (Shimano PD-R540 - czarne). Mnie tez to zdziwiło jak można złamać pedał w pół - a jednak. :cry:

Odrestaurowałem swój rower. Pozostało mi jeszcze kupić pedały, dlatego założyłem ten temat, gdyż mam upatrzone 3 modele i chciałbym abyście mi szczerze doradzili które lepsze. :wink:

Shimano 105 PD-5600 - cena ok. 160 PLN, waga ~ 330g.

Look KeO Classic - cena ok. 200 PLN, waga ~ 280g.

Shimano Ultegra PD-6610 - cena ok. 210 PLN, waga ~ 308 g.

Oczywiście wcześniej przejrzałem archiwa na tym forum o tematyce pedałów, ale interesuje mnie wasza opinia konkretnie dla tych 3 modeli. Nie zakładałem też specjanlnie ankiety, bo z tego co ostatnio szło zauważyć na forum to ankiety nie są mile widziane, a z resztą ja potrzebuje informacji/rady a nie pojedyńczego głosu :wink:

hmm co do look’a niemoge sie wypowiedziec powiem tak…105 i ultegra nieduzo sie roznia jakoscia konstrukcja identyczna z wykozystaniem minimalnie innych materiałów. Mam Sh 105 i jazda jest przyjemna a wpinanie i wypinanie bardzo ławe wrecz dziecinne nietrzeba nawet zerknac ani sie meczyc z celowaniem bo odrazu pieknie i szybko mozna wpiac(przynajmniej ja niemam najmniejszych problemow), z wypieciem to samo z czasem wystarczy bardzo delikatnie spokojnie bez szarpania wypiac(mi sie jakos udaje:P) i mozna sobie wyregulowac latwo naprezenie oraz dobrac bloki zółte z lekkim luzem (preferuje osobiscie) mozna sobie delikatne ruchy stopa wykonywac bez utraty przyczepnosci i bez obaw wypiecia i czerwone stałe bez luzow w jednostajnej pozycji. bloki odrazu sa w kaplecie ze srubami itp (nowe kosztuja 50 zeta) ale maja długa zywotnosc dłuzsza niz looka. moje doswiadczenia i na ich podstawie polecał bym 105 bo po co przepłacac za ultegre skoro to prawie(prawie NIE robi duzej roznicy) to samo;) i ja placilem o wiele mniej bo 130zł

jezdzilem najpierw na 105kach pozniej przesiadlem sie na time rxe, a od prawie tygodnia jezdze na keo classicach.
105ki sa ok nawet dobrze mi sie na nich jezdzilo. jedynymi minusami sa:

  • spora waga
  • wykonany z plastiku element, na ktorym opiera sie blok… po jakims czasie sie zuzywa, a dostac to graniczy niemal z cudem.

looki sa lekkie waza tyle co time rxe czyli 280g, bardzo dobrze trzymaja gire itd… jedyny ich minus to brak jakichkolwiek oslon itp na bloki. oczywiscie mozna dokupic za jakies 30 zl specjalne ochronne nakladki. :wink:

Ja całe życie jeżdżę na lookach i nigdy nie miałem z nimi problemów :slight_smile:

Dodam tylko, że w 2007 Shimano wprowadziło nowe pedały Dura i Ultegra (PD-7810 i PD-6620) :
probikes.pl/index.php?item=769
probikes.pl/index.php?item=770
o konstrukcji eliminującej wady modeli, które podajesz. Nowa, analogiczna wersja pedałów 105 znajdzie się w kolekcji 2008 (od września 2007)

Nowe pedały Ultegry 6620 są nie tylko ulepszone, ale także o wiele ładniejsze od 6610. Dzięki Doktor za przypomnienie, całkiem zapomniałem że ta wersja jest już dostępna. Kiedyś je oglądałem, (ale to była dopiero zapowiedź) i nie były jeszcze w sprzedaży. Moim zdaniem nie są też takie drogie ok. 240-250 PLN i waga ~ 308g. Malik - under napisał, że minusem przy pedałach Look jest brak jakichkolwiek osłon na bloki. A czy przy pedałach Shimano są w zestawie jakieś osłony/nakładki ? Ja moje stare PD-R540 kupiłem używane od kolegi i nie wiem co jest w pudełku dzisiejszych pedałów. :smiley:

Teraz mam dylemat pomiędzy Ultergrą 6620, a Look KeO Classic. Ze 105 raczej zrezygnuje. Ale poczekam co jeszcze napiszecie o Ultegrze i Lookach. :wink:

bloki shimano maja takie zolte (widoczne na zdj) / czerowne wypustki, dzieki ktorym blok sie nie niszczy.

dokładnie…mozna sobie spokojnie chodzic bez obaw o zniszczenie bloku :slight_smile:

progi looka z tymi białymi wzmocnieniami również sie nie niszcza

Witam!
Wspomnieliście o niszczeniu się bloków podczas chodzenia.
Interesuje mnie jedna sprawa - kupiłem sobie buty szosowe i mam zamiar zamontować do nich bloki takie jak ze zdjęcia z linku: BLOKI
Zastanawia mnie czy podczas chodzenia mogą się uszkodzić w jakikolwiek sposób do poziomu aż nie będą w stanie się wpiąć do pedała??
Wiadomo nic nie trwa wiecznie ale chodzi mi o to czy po 1 wycieczce będę miał jeszcze coś zbierać??
Większość czasu spędzam na szosie ale mają też służyć do wypadu w teren.
Chciałem sprzedać buty (NW revolution) za 170zł ale nikt chętny się nie znalazł tak więc muszę jeździć w tym co mam…

El nino pierwszy raz widzę takie bloki, i od razu widać że nie są przystosowane to spacerowania w terenie. Spytałeś czy po 1 wycieczce będzie co zbierać. Otóż na pewno wytrzymają kilka przechadzek, ale na dłuższą metę mogą mocno ulec zniszczeniu, a czy do tego stopnia że nie będziesz mógł ich wpiąć to nie wiem. :wink:

Powróćmy to tematu głównego. Podajcie mi proszę jeszcze jakieś argumenty/minusy i plusy danych pedałów. Które się bardziej opłaca? Które są trwalsze? Które pedały mam kupić? Shimano Ultegra 6620 czy Look KeO Classic?

[quote=“Schick7”]
El nino pierwszy raz widzę takie bloki, i od razu widać że nie są przystosowane to spacerowania w terenie… :wink:
Dziękuję za odpowiedź. Bloki kupiłem razem z pedałkami Wellgo M9. Buty przystosowane sa do tego typu bloków i pedałów. Kupiłem pedałki MTB ponieważ na pewno nie będę długo jeździł w tych butach szosowych a gdybym kupował inne buty to pedałki mam jak znalazł. Jeszcze raz dziękuję, konec OT z mojej strony.

To są bloki przeznaczone do MTB, metalowe, w porównaniu do bloków na szose (fotkę załańczam) nie do zajechania ;] Nachodzisz się z nich zanim będziesz musiał wymienić ;]
W lookach jak miałem defekt na treningu i musiałem pchać rower jakies 10 km do domu to już potem przy mocniejszym szarpnięciu się wypinały… W spd chodziłem kilka razy tyle i różnicy nie widzę w pracy… I zajechanie bloków prędzej odczujesz w sposób taki, że sie będą wypinac podczas jazdy, żeby dożyć poziomu nie wpinania się to trzeba byłoby katować je specjanie ;]


Hmm z prezentowanych trzech modeli wybrałbym Look Keo, chyba dlatego że wolę Looki od shimano :wink: słyszałem o Keo same superlatywy.

Malik a co powiesz o Time’ach RXE ? jak się sprawowały ? Warte swojej ceny ? Pytam bo chciałem się przerzucic na Time :smiley:

jesli komus nie przeszkadza zbyt duzy luz roboczy to goraco polecam.
mnie on zaczal cholernie draznic i dlatego wymienilem.

aaaaha ok dzieki :wink:

»Koledzy proszę napiszcie coś jeszcze na temat tych dwóch modeli pedałów, które lepsze, które polecacie :question: Ja osobiście w swoim krótkim jeszcze życiu miałem okazje używać tylko jednych pedałów i teraz mam wielki dylemat które kupić.

Hi :slight_smile:
Ja bym poleciał Look KeO Classic. Sam jezdze na LOOKo i są spox i dużo osob mowi ze są bardzo dobre. Niew iem jak wagowo ale ważne ject chyba że by były lekie.
Pozdrawaim

Jeżdżę na od tego sezonu na Lookach Keo Classic. Wczesniej śmigałem na Timeach RXE, ale zdecydowałem się na zmianę ze względu na wpianie (problematyczne zwłaszcza na światłach) oraz zbyt duży luz boczny. Obecnie jeździ mi się bardzo dobrze. Luz jest wystarczający, wpinanie, po poczatkowych problamch, nie sprawia mi obecnie kłopotów. O wagę sie nie martwię. Natomiast największy problem sprawiają bloki. A mianowicie bardzo się ścierają, przez co chodzi się z nimi jak po lodzie. Są niesamowicie śliskie. Chyba Look powinien w standardzie montować do nich takie nakładki, jakie ma Shimano. Ale w zasadzie to jedyne zastrzeżenie, jakie mam do tych pedałków.
Wybór należy do ciebie.

Jakby kogoś interesowało to mam na sprzedanie NOWE bloki (żółte) do pedałów shimano PD-R540 pasują też do ultegry i dura ace. cena 30zł plus wysyłka