Które sporty najbardziej lubicie oglądać w telewizji? Ankieta

Zawsze mnie ciekawiło jakie sporty wśród fanów kolarstwa cieszą się największym zainteresowaniem, głównie poprzez śledzenie ich w telewizji. Dlatego stworzyłem ankietę, jeżeli twojego ulubionego sportu nie ma wśród opcji, to napisz w odpowiedzi i dodaj 2-3 zdania, co jest w nim najbardziej przyciągającego. Reszta też może dodać krótki komentarz.

  • Piłka Nożna
  • Piłka Ręczna
  • Siatkówka
  • Koszykówka
  • Rugby
  • Futbol Amerykański
  • Tenis ziemny
  • Lekkoatletyka(możesz w odpowiedzi wyszczególnić)
  • Sport zimowy(możesz w odpowiedzi wyszczególnić)
  • Snooker
  • Wyścigi motocyklowe
  • Wyścigi samochodowe
  • Żużel
  • Formuła 1
  • Sporty walki(możesz w odpowiedzi wyszczególnić)
  • Pływanie
  • Tenis stołowy
  • Gimnastyka
  • Sporty wodne(możesz w odpowiedzi wyszczególnić)
  • Badminton

0 głosujących

@BlackCruzer - brakuje mi baseballu!

Racja, ja go lubisz, to napisz kilka jego podstawowych zalet do oglądania, bo jestem strasznym laikiem w temacie baseballu

@BlackCruzer - matematyka, statystyka i całkowity piknik przy oglądaniu na żywo…

Cieszę się że jest wielu entuzjastów snookera, dla kolarzosnookerzystów jest teraz święto za świętem- MŚ w snookerze, a jutro Giro.

Mi najbardziej brakuje tu hokeja na lodzie, a już jutro mistrzostwa świata ruszają.
Po za tym rugby, kombinacja norweska, biathlon, konkurencję techniczne w LA oraz snooker. A i jeszcze curling.

Hokeja czy skoków nie wyszczególniałem, dałem je jako sport zimowy, może troche nie fair względem nich postąpiłem. Dlatego dodam rozwinięcie tego punktu w komentarzu.
Dla osób które wybrały podpunkt sport zimowy proszę o wybranie jednej lub kilku ulubionych dyscyplin:

  • skoki narciarskie
  • Biathlon
  • Biegi narciarskie
  • Kombinacja norweska
  • Hokej na lodzie
  • Łyżwiarstwo szybkie
  • short track
  • Narciarstwo alpejskie
  • Narciarstwo dowolne
  • Curling
  • snowboarding
  • saneczkarstwo
  • bobsleje
  • skeleton
  • łyżwiarstwo figurowe
  • Bojer(Ślizg lodowy)
  • skibob

0 głosujących

Będę wdzięczny za zaangażowanie.

Łyżwiarstwo figurowe w tym roku wygrało. Kiedyś myślałem, że to takie ‘tańcowanie dla babci’ przed TV, a okazało się, że chodzi o technikę i siłę. Drugie miejsce lekkoatletyka wszelaka.

A mnie z kolei kręcą wszystkie dyscypliny polegające na ściganiu się zawodników o to kto będzie pierwszy na mecie, każda bezpośrednia rywalizacja o pozycje na mecie.
Kolarstwo, wyścigi samochodowe, biegi na nartach i biegi w lekkiej atletyce(najczęsciej w Diamentowej Lidze). Do tego dochodzą skoki + okazyjnie, gdy są transmitowane to bule i dart w Eurosporcie.
Numerem jeden zdecydowanie dla mnie jest kombinacja norweska - największe emocje, przetasowania w trakcie biegu,znacznie więcej potencjalnych rozwiązań z powodu dysproporcji pomiędzy poziomem biegu zawodnika a jego różnicy czasowej na starcie, każde zawody wyglądają inaczej, zero monotonii jak w trakcie biegów narciarskich, gdzie scenariusz każdego biegu wygląda tak samo.
Co do wyścigów, ciekawi mnie dlaczego jest tak mało entuzjastów wyścigów samochodowych wśród fanów kolarstwa, czy to wynika z niechęci jaką te grupy darzą się na polskich drogach?

1 polubienie

Ja szczerze mówiąc oglądam tylko kolarstwo i skoki narciarskie.
Od wielkiego dzwonu obejrzę jakiś mecz piłkarski (lubię występy reprezentacyjne- Polskę staram się zawsze obejrzeć,czasem też mecze innych reprezentacji na MŚ lub ME, klubowe rozgrywki mnie jakoś nie kręcą) i lubię też podnoszenie ciężarów. To chyba wszystko, słaby ze mnie kibic :wink: