Który lepszy rower

Linka to czasem za mało:

main-qimg-4cacd4829d4c8b08ae83de99be2f5d27-c

Na zdjęciu - U-Lock wisi, linka pocięta :slight_smile:

Prawidłowo zapięty rower wygląda tak:

filled-u-lock
A u-lock z linką tak:
ULockandCable-570x380

A co do przewożenia zapięcia - każdemu według preferencji! Można i wersję de lux

1481159149_3bxt

I na koniec Wujek Dobra Rada powie:

Nie oszczędzajcie na zapięciach. Kupujesz je raz i - oby - na lata! Dobra, gruba linka do przedniego koła oraz U-Lock to najlepsze combo, jakie na dzień dzisiejszy może kupić.
A jak chcecie to WDR napisze na lotnisku duży artykuł o rodzajach zabezpieczeń, nowinkach na rynku (vide GPS powyżej), etc. W końcu na lotnisku i w samolocie nie mam za wiele do roboty… Więc zachęcajcie mnie!

A co sądzisz o dwóch ulockach, jeden na rame tylne koło do czegoś a drugi rama i przednie koło?

@Kosa
Czy Triban 100 ma może troche szersze oopony i kierownice niz klasyczne szosówki?

@Naczelny może poradkik jaki rower na szose do 2, 3, 4, 6, 10 tysięcy itp

Triban 100 ma opony nieco szersze (32) niż klasycznie w szosówkach i właśnie m.in. dzięki temu nieźle sobie radzi także po zjechaniu z asfaltu :slight_smile: Kierownica 420 mm, więc raczej przeciętna, typowa.

Przy okazji jeszcze odniosę się do dwóch ulocków. Wg mnie to trochę przesada, jeden poprawnie zapięty ulock wraz z linką na przednie koło jest w zupełności wystarczający w typowych, codziennych sytuacjach. Jeśli bardzo boisz się o przednie koło to… zawsze można je zdejmować i brać ze sobą :wink: Btw, można też myśleć tak: jeśli chciałbyś dwa ulocki to czemu nie trzy? Jeśli trzy to czemu nie cztery? Itd. :wink:

@Eder Poradniki według cen to nie ma sensu i jest ich cała masa…

Zasugerowałem płaski kokpit, bo takie rowery mniej więcej były w pierwszym poście. Ale, jeśli mam być szczery, na miasto taki kokpit mnie się sprawdza jednak lepiej - lepsza kontrola, łatwiej się prowadzi i nie ma problemu ze zmianą przełożeń czy hamowaniem – patrz poniżej…

Do Tribana 100 - powiedzmy, że to taki gravel bike, powinna wejść nawet oponka 35 lub 38. Ale można i założyć typowe szosowe, nie powinno być problemu.
Uwaga dla kupujących - Triban 100 z kierownicą szosową ma bardzo specyficzną zmianę biegów!

Ja nie lubię, wolę w klamkach…

A co do kilku u-locków - wieźć można tyle, ile się chce. Ale po co? Jeden plus dobra linka to optimum…

a tej linki nie przetną łatwo żeby ukraść koło?

@Eder, dałem zdjęcie powyżej - tak, jest taka opcja. Ale wożenie dwóch u-locków to trochę overkill. Po prostu kup dobrą linkę…

A tak poza tym nie da się zabezpieczyć roweru w 100%. Pogódź się z tym. Zmniejszaj ryzyko, dąż do zerowego ryzyka, ale nie da się całkowicie zabezpieczyć roweru…