Kupno nowych części - czy będą kompatybilne? Pilne - POMOCY!

Witam,

nie wiedziałem jak nazwać temat i gdzie o tym napisać ale sprawa tyczy się głównie kół, więc napisałem tutaj.

Do rzeczy:

Mój rower to góral MTB Wheeler PRO 600, od 5 lat (maj, 2007r.) oprócz dętek z powodu przebicia nic nie było w nim wymieniane.

Mój problem polega na tym, że posiadam w nim opony 26x2.10, a jeżdżę głównie po asfalcie, ścieżkach rowerowych i chcę go przyspieszyć i zmienić opony na Slicki 26x1.50,
…a jak opony to i dętki…
…a jak już opony i dętki to i koła, zwłaszcza, że tylne jest powykrzywiane, co też zmniejsza prędkość.
…A jak koła to i wolnobieg, a jak wolnobieg to i łańcuch, który słyszałem, że lepiej wymieniać razem z wolnobiegiem, żeby zużywały się równomiernie.

Drugi problem to to, że rower nie osiąga już takiej prędkości jak kiedyś (przy dużej prędkości, na maksymalnej 21 przerzutce nie ma żadnego oporu przy pedałowaniu i nie da się jechać szybciej niż 20pare km/h) - czy ten problem wynika z rozciągnięcia się łańcucha i zużycia wolnobiegu?

Poszukałem trochę na allegro i znalazłem wszystkie części u jednego sprzedawcy (zależy mi, żeby było u jednego, co by przesyłka była jedna =taniej) i znalazłem takie oto części:

allegro.pl/kola-komplet-kol-26-j … 13395.html -99zł

allegro.pl/opony-opona-26x1-50-k … 23019.html -2x32=64zł

allegro.pl/lancuch-shimano-cn-ug … 25223.html -17zł

allegro.pl/wolnobieg-7rz-shimano … 22943.html -35zł

allegro.pl/detka-26-x-1-00-1-50- … 22981.html -2x15=30zł

Łącznie za wszystko wyjdzie 245zł.

Moje pytanie brzmi: CZY TE WSZYSTKIE CZĘŚCI BĘDĄ ZE SOBĄ KOMPATYBILNE (czy nie będzie tak, że z nowymi częściami przestanie działać coś starego w rowerze np. korba, przerzutka?), CZY ROZWIĄZUJĄ OPISANY PRZEZE MNIE WYŻEJ PROBLEM I CZY TO DOBRY WYBÓR POD WZGLĘDEM CENA/JAKOŚĆ? A nie mam na to więcej niż 300zł w chwili obecnej…

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam