kurtka

Chciałem się poradzić odnośnie jakiejś kurtki na rower. Przed wiatrem w sumie chroni każda kurtka dostepna na rynku, ale jeżeli chodzi o oddychanie takiego wdzianka to jest zdecydowanie gorzej. Czy za 200-250 złotych da się kupić coś sensownego? Patrzyłem, że tej cenie to chyba jedynie BCM i Accent ma jakieś kurtki. Czy ktoś może jeździ w nich na co dzień i może podzielić się wrażeniami (zwłaszcza jak one oddychają)?

Biemme Fondo z WS-a, dałem 300 zł, ale może gdzieś wypatrzysz taniej.

Rogelli Merano. Cena 170 PLN. Ciepła, tania, nie krępuje ruchów, pod spód tylko dobra potówka (nie bawełniania, bo jak nasiąknie potem i się stanie to potem jest zimno). Kurtka nie jest idealnie obcisła jak chyba każda kurtka, więc nie odprowadza potu. Z windstoperu.

hey a jaki rozmiar tej kurtki rogelli uzywasz? ja wlasnie chce sobie ja kupic, tylko bede kupowal poprzez sklep internetowy i nie mam mozliwosci jej przymierzenia nigdzie u sibie w okolicy (brak sklepow) zastanawiam sie pomiedzy L a XL pewnie niejednokrotnie oprocz koszulki bedzie szla jeszcze pod spod jakas koszulka z dlugim rekawem. Moje wymiary to 178 wzrostu wiec moze jestes podobnych gabarytow i latwiej byloby mi dobrac rozmiar dla siebie, nie chce zeby byla za duza i zeby robil mi sie z niej straszny wiatrolap.
bede wdzieczny za info jakiego rozmiaru uzywasz i przy jakim wzroscie
pozdro

Witam

Kolego “łysy” ( i nie tylko oczywiście ) a może byłbyś zainteresowany taką kurtką. Niebawem miałem wystawić ją na Allegro, ale może zainteresowany znajdzie się w Naszym gronie.

Bluza NAKAMURA z membraną WINDTEX - XL

Bluza wykonana jest z polyestru ( 100 % ). Przód bluzy, rękawy, góra pleców i stójka wokół szyi wykonane są z materiału z naniesioną membraną WINDTEX ( odpowiednik WINDSTOPPER ) chroniącą przed przewiewaniem i przepuszczającą jednocześnie parę wodną (pot). Tył bluzy wykonany jest z materiału typu Super Roubaix ( delikatny polar, struktura łezki ). Czarne fragmenty przodu bluzy ( na wysokości pach ) również wykonane są z materiału typu Super Roubaix – bluza ma lepszą wentylację.

Kolor czerwony – membrana WINDTEX
Kolor czarny – materiału typu Super Roubaix

Więcej informacji, zdjęć i dokładne wymiary prześlę na mail. Pisz / piszcie w razie czego na PRV.




Mam 176 cm i używam L. Kurtka ma krotki tył, coś takiego jak na fotce wyżej kolegii. Jeśli mnie pamieć nie myli przymeirzałem w sklepie pobliskim (też zamawiałem z neta) i dużych różnic nie było, do tej się przyzwyczaiłem, ani nie jest lużna, ani nie obcisła, ale czy to mój rozmiar, czy poprostu tak lubie to nie wiem. Nie marne w niej i nie łapie wiatru bo jak sie jedzie, to jedynie zwisa materiał na kiere. Wadą jest krótki tył.

Naszukałem się i mi wychodzi, że najlepsze rzeczy są właśnie z windstoppera - tego oryginalnego. A juz raz się naciąłem na membranach typu zerowind czy coś podobnego. Fajnie jeździ się w tej Biemme Fondo (jest trwała, oddycha)? optowałbym za czymś takim właśnie. Wg tych oznaczeń, jest to rodzaj wiatrówki (jedna czerwona kreska), ale czy spokojnie coś takiego wystarczy na jesień, czy trzeba dużo oprócz tego jeszcze zakładać pod spód? Ewentualnie znalazłem Biemme Montgomery, ale ta może być na jesień aż za ciepła chyba, lecz z drugiej strony jej cena jakaś taka nawet przystępna by była.

Przy temperaturach rzędu 5 st. C wystarczają mi pod tę kurtkę dwie koszulki. Jak jest cieplej, to jedna i przeważnie się rozpinam, ale oddycha bardzo ładnie. Jest w niej ciepło, ale to ciepło się utrzymuje i nie nagrzewasz się z czasem jak piec ;P. Zakładając różne rzeczy pod spód można się dostosować do każdej temperatury. Bardzo dobra kurtka, co niestety idzie w parze z ceną.