Kwiatkowski w sky - czyli...

Kwiatek w sky. Dobrze czy źle ?

• Świetny wybór !
  • Tak, zdecydowanie na plus.
  • Mogło byc gorzej.
  • Wielka szkoda.
  • Michale, nie idz ta droga…

0 głosujących

Dobrze czy źle ? Mam propozycje zeby każdy dopisał swoje jedno zdanie, najtrafniej oddające fakt przejścia Michała do grupy sky.

Źle, bo siła sky w postaci marginal gains to bzdura dla naiwnych kibiców.

Ja tam jestem na plus - skoro w Sky mają już specjalistów od jazdy w górach, to Michał może będzie mógł skupić się na wyścigach jednodniowych a nie na dalszych bezowocnych atakach na GC w TdF…

Źle, bo jest duże prawdopodobieństwo, że będą pracować nad jego jazdą w górach i robić z niego GT-owca.
Dobrze, bo w którą by stronę nie miał się rozwijać, to tam wiedzą jak to robić i jak trenować (nie mówiąc już o dobrym koksie, jak to niektórzy uparcie twierdzą :smiley: ).
Sumarycznie na plus :slight_smile:

Dobrze. Czasami trzeba zmienić miejsce pracy czy współlokatorów na mieszkaniu i poszukać nowych bodźców i motywacji. Taka zmiana otoczenia powinna wyjść tak uzdolnionemu kolarzowi tylko na dobre.

Nie oczekuję też jakichś rewolucji w planie startowym i w priorytetach, może tylko dojdzie troche tyrania na Krzyśka, aczkolwiek jako wtedy jeszcze aktualny mistrz świata mógł sobie wywalczyć jakiś immunitet w tej kwestii.

GT? Może za 5 lat, ale poprawić jazdę wysokich górach nie zaszkodzi już teraz i zrzucić ze dwa kilo.

Dobrze, bo w Sky wiedzą jak w krótkim czasie zrobić z klasykowca, czasowca czy nawet torowca bardzo dobrego górala (Wiggins, Froome, Porte, Thomas).

Źle, bo Kwiato będzie włączony od początku w pociąg Froome’a (pewnie nie na TdF, ale na takim Tirreno już raczej tak), a niektórym kolarzom ta rola nie posłużyła, patrz: Edvald Boasson-Hagen.

Ja liczę, że Kwiato w pierwszym sezonie dostanie liderowanie na którymś z brukowanych monumentów plus to co jechał w Etixxie bez tygodniówek, na które nastawia się pewnie Thomas.

Brukowane monumenty to raczej pole dla Thomasa, ale może być różnie.

To zależy co Michał chce osiągnąć! W sky praktycznie każdy poprawiał jazdę w górach, większość to też dobrzy czasowcy to plus, no ale kilka osób stało się takimi szaraczkami, zdolnymi tylko do pracy na wielkich liderów. Oby było dobrze!

Michał przecież mówił że chce się rozwijać stąd ta zmiana teamu. :slight_smile:

Sky = rozwój, przynajmniej taką mam nadzieje :wink:
Jeszcze rok temu twierdziłem że nie ma lepszej grupy dla Michała niż Omega, ale patrząc już na ten sezon odnosiłem wrażenie, że jest tam za długo i potrzebuje zmiany. Poza tym nie podobało mi się i pisałem o tym tutaj nie raz, że często był pomocnikiem, za często jak na taki talent, inna sprawa, że nie wiadomo jak będzie w Sky pod tym względem, ale coś mi się zdaje, że Michał wynegocjował wszystko jak trzeba :slight_smile:

Nie mogę się doczekać kalendarza startów. Podejrzewam że zbytnio się nie zmieni. Celem numer jeden powinny zostać Ardeny. Na TdF będzie pomagał Froomowi i być może dostanie wolną rękę na pagórkowatych etapach. Myślę że jedyne co się zmieni to że nie będzie liderem w kilku wyścigach na wiosnę. To jednak może mu wyjść na dobre. No i liczę na poprawę jazdy w górach. To się przyda nawet na Ardeny.

Pewnie dla Michała taka zmiana będzie na plus, ale mi osobiści ten nowy SKY za bardzo przypomina czasy US Postal i dla kolarstwa nie były to dobre czasy.

Tak, to nie były dobre czasy, ale za pełen profesjonalizm i dbanie o każdy szczegół głupio ich ganić :slight_smile: Całkiem możliwe, że dzięki dopieszczeniu każdego szczegółu Armstrong deklasował rywali bo koks był pewien dla wszystkich ten sam.

Kwiatkowskiemu do twarzy w skaju, ale wolałbym go w naturalnej skórze - taką opcję dodałbym do tej ankiety, gdybym sam ją utworzył.

Wyniki poniżej oczekiwań, ale raczej mało kto z topowych po zmianie teamu błyszczy w pierwszym sezonie

Jest już jeden temat o Kwiatkowskim i tam proszę dyskutować.

niestety takim tokiem myślenia twoi poprzedni. redakcyjni i widzę że ty zaciągacie ręczny hamulec temu forum.