Kwiatkowski w sky - czyli...


#1

Kwiatek w sky. Dobrze czy źle ?

  • Świetny wybór !
  • Tak, zdecydowanie na plus.
  • Mogło byc gorzej.
  • Wielka szkoda.
  • Michale, nie idz ta droga…

0 głosujących

Dobrze czy źle ? Mam propozycje zeby każdy dopisał swoje jedno zdanie, najtrafniej oddające fakt przejścia Michała do grupy sky.

Źle, bo siła sky w postaci marginal gains to bzdura dla naiwnych kibiców.


#2

Ja tam jestem na plus - skoro w Sky mają już specjalistów od jazdy w górach, to Michał może będzie mógł skupić się na wyścigach jednodniowych a nie na dalszych bezowocnych atakach na GC w TdF…


#3

Źle, bo jest duże prawdopodobieństwo, że będą pracować nad jego jazdą w górach i robić z niego GT-owca.
Dobrze, bo w którą by stronę nie miał się rozwijać, to tam wiedzą jak to robić i jak trenować (nie mówiąc już o dobrym koksie, jak to niektórzy uparcie twierdzą :smiley: ).
Sumarycznie na plus :slight_smile:


#4

Dobrze. Czasami trzeba zmienić miejsce pracy czy współlokatorów na mieszkaniu i poszukać nowych bodźców i motywacji. Taka zmiana otoczenia powinna wyjść tak uzdolnionemu kolarzowi tylko na dobre.

Nie oczekuję też jakichś rewolucji w planie startowym i w priorytetach, może tylko dojdzie troche tyrania na Krzyśka, aczkolwiek jako wtedy jeszcze aktualny mistrz świata mógł sobie wywalczyć jakiś immunitet w tej kwestii.

GT? Może za 5 lat, ale poprawić jazdę wysokich górach nie zaszkodzi już teraz i zrzucić ze dwa kilo.


#5

Dobrze, bo w Sky wiedzą jak w krótkim czasie zrobić z klasykowca, czasowca czy nawet torowca bardzo dobrego górala (Wiggins, Froome, Porte, Thomas).

Źle, bo Kwiato będzie włączony od początku w pociąg Froome’a (pewnie nie na TdF, ale na takim Tirreno już raczej tak), a niektórym kolarzom ta rola nie posłużyła, patrz: Edvald Boasson-Hagen.

Ja liczę, że Kwiato w pierwszym sezonie dostanie liderowanie na którymś z brukowanych monumentów plus to co jechał w Etixxie bez tygodniówek, na które nastawia się pewnie Thomas.


#6

Brukowane monumenty to raczej pole dla Thomasa, ale może być różnie.


#7

To zależy co Michał chce osiągnąć! W sky praktycznie każdy poprawiał jazdę w górach, większość to też dobrzy czasowcy to plus, no ale kilka osób stało się takimi szaraczkami, zdolnymi tylko do pracy na wielkich liderów. Oby było dobrze!


#8

Michał przecież mówił że chce się rozwijać stąd ta zmiana teamu. :slight_smile:


#9

Sky = rozwój, przynajmniej taką mam nadzieje :wink:
Jeszcze rok temu twierdziłem że nie ma lepszej grupy dla Michała niż Omega, ale patrząc już na ten sezon odnosiłem wrażenie, że jest tam za długo i potrzebuje zmiany. Poza tym nie podobało mi się i pisałem o tym tutaj nie raz, że często był pomocnikiem, za często jak na taki talent, inna sprawa, że nie wiadomo jak będzie w Sky pod tym względem, ale coś mi się zdaje, że Michał wynegocjował wszystko jak trzeba :slight_smile:


#10

Nie mogę się doczekać kalendarza startów. Podejrzewam że zbytnio się nie zmieni. Celem numer jeden powinny zostać Ardeny. Na TdF będzie pomagał Froomowi i być może dostanie wolną rękę na pagórkowatych etapach. Myślę że jedyne co się zmieni to że nie będzie liderem w kilku wyścigach na wiosnę. To jednak może mu wyjść na dobre. No i liczę na poprawę jazdy w górach. To się przyda nawet na Ardeny.


#11

Pewnie dla Michała taka zmiana będzie na plus, ale mi osobiści ten nowy SKY za bardzo przypomina czasy US Postal i dla kolarstwa nie były to dobre czasy.


#12

Tak, to nie były dobre czasy, ale za pełen profesjonalizm i dbanie o każdy szczegół głupio ich ganić :slight_smile: Całkiem możliwe, że dzięki dopieszczeniu każdego szczegółu Armstrong deklasował rywali bo koks był pewien dla wszystkich ten sam.


#13

Kwiatkowskiemu do twarzy w skaju, ale wolałbym go w naturalnej skórze - taką opcję dodałbym do tej ankiety, gdybym sam ją utworzył.


#14

Wyniki poniżej oczekiwań, ale raczej mało kto z topowych po zmianie teamu błyszczy w pierwszym sezonie


#15

Jest już jeden temat o Kwiatkowskim i tam proszę dyskutować.


#16

niestety takim tokiem myślenia twoi poprzedni. redakcyjni i widzę że ty zaciągacie ręczny hamulec temu forum.