Kwiatomania, czyli kolarstwo nowym sportem narodowym ?

Oglądałem tego Kubę Wojewódzkiego. Majka był na luzie i spokojnie ripostował Kubę. Wiadomo pytania o sikanie w trakcie wyścigu, golenie nóg i obcisłe spodenki musiały się pojawić, bo to zwykłych ludzi najbardziej interesuje w kolarstwie. :wink:

Na pewno kolarstwo trochę zaistniało przez to w mediach i dobudowało cegiełkę do swojej świadomości społecznej.

Apropos potencjalnej kolarzomanii.
Zdaje sie, ze po niedawnych sukcesach Polaków przynajmniej część mediów zaczęła się poważniej interesować tym pięknym sportem.
Oto w wiadomościach radia TOK FM wczoraj o 17.20 jedną z informacji sportowych był fakt, że Łukasz Wiśniowski przechodzi z Etixx do Omegi!
Przy okazji podano parę informacji o sukcesach Wiśniowskiego w wieku juniorskim (m.in Wyścig Pokoju).

[size=75][ Dodano: Pią 12 Wrz, 2014 16:34 ][/size]
a z kolei wczoraj w newsach sportowych TOK FM obok meczu siatkarzy i odpadniecia U. Radwanskiej w ciercwinale turnieju tenisowego podano, ze trzecie miejsce w Tour of China II zajmuje Kamil Gradek, ktory to wygral tydzien wczesniej Tour of China.

Nie wazne, ze czwartorzedny wyscig. nagle o kolarstwie zaczeli mowic

Ja kolarstwem interesuję się jako jedyny (no i może mój dziadek jeszcze trochę). Gdy oglądam to z rodzinką oni nie rozumieją gdy jedzie tzw. pociąg sprinterski, dlaczego niektórzy kolarze zjeżdżają z prowadzenia sprintu i dają wygrać komu innemu (tzn. głównemu sprinterowi). Te same pytania zadawane na każdym etapie mnie do białej gorączki doprowadzają więc ten sport oglądam raczej sam :sad:

Myślę, że tytuł tego tematu siłą rzeczy wysuwa się na czoło w świetle ostatnich wydarzeń :smiley:

Prawie wszystkie media “główego nurtu” trąbią o Kwiatku od rana do wieczora. Wywiady z rodzinką, gratulacje prezydenta itd. Po sukcesach Majki o kolarstwie znowu głośno :smiley:

Szurkowski powiedział, że celem dla Kwiatkowskiego powinny być klasyki przynajmniej do końca 2016 r. (MŚ 2015 i IO 2016). Potem można myśleć o Wielkich Tourach. Jak widać Lefevre myśli podobnie.

Ja również uważam, że nasz zawodnik powinien myśleć szczególnie o klasykach…on jest do tego stworzony (pokazał to wiosną 2013 i wiosną 2014). Pokazał na MŚ 2014…i pewnie pokaże w 2015 r. Ryzyko nagłej zmiany wagi może być zbyt duże, a ja bym nie chciał stracić takiego kolarza (w sensie z wielkiego zawodnika w przeciętniaka)!

A wiadomo już coś o trasie IO w Rio?
Ewentualny sukces tam,to chyba jeszcze większy bodziec dla Januszy niż mistrzostwo świata.

allez

Jest :slight_smile: Poszperaj w temacie “inne wyścigi”.

W końcu transmisja na TVP, tym bardziej że czasowo finisz będzie zapewne w późnych godzinach wieczornych czyli w telewizyjnym prime time - strefa czasowa bardzo dobra :wink:

Chyba najbradziej do tego tematu pasuje.

Ot taki artykul:
sport.pl/kolarstwo/1,64993,1 … oxSportTxt

Oczywiscie nie ma to, jak spora gafa (Kwiato wg dziennikarza mialby sie w srode pokazac w Lombardii).
Ale zaciekawilo mnie co tam mowiono o szkoleniu.
Nie rozchodzi sie o akademie Copernicus, tylko o szkoleniu Kwiatkowskiego i Majki.

padlo twierdzenie, ze sa to wychowankowie SMSow, ze to ministerstwo sportu owe SMSy sponsoruje i ze to dzieki SMSom osiagneli sukces.

Mnie sie Kwiato kojarzyl jako wychowanek Pacific Nestle Torun (czy kolejnych mutacji tej druzyny juniorskiej ).

I w zasadzie znalezieniu sie w tej kolarskiej kuzni talentow (obok torunskiego jeszcze tylko KTK Winiary Kalisz jako solidny klub juniorski kojarze) przypisywalem wczesne Kwiatka sukcesy.
Temu, oraz wczesnemu wyjazdowi za granice.

Czy mglby ktos dobrze zorientowany (lucjan?) rzucic troche swiatla na kwestie szkolenia mlodych i udzialu SMSow w tym szkoleniu?

Zaciekawil mnie temat, a musze sie tu przyznac do calkowitej ignorancji.

Nie można zapominać, że Kwiat jeździł w grupie MgK Vis pod włoskim kierownictwem Angelo Baldiniego. Za przygotowanie fizyczne kolarzy w tej grupie odpowiadał Leszek Szyszkowski.

Nie wiem czy to dobre miejsce na taki temat, ale koszula wydaje się bliska ciału. Tym bardziej, że rzecz inspirowana jest ostatnimi wydarzeniami- Mistrzem Świata Michałem Kwiatkowski :slight_smile:

W dzisiejszym Przeglądzie Sportowym (albo jak niektórzy złośliwie nazywają go “Przeglądem Piłkarskim”. ciekawe dlaczego? :wink: ) Rafał Tymiński rozważa pomysł powstania polskiej grupy World Tourowej.

Pomysł był już przez nas wielokrotnie przerabiany we wszystkie strony. W PS padają liczby i porównania do piłki nożnej. A konkretnie porównanie budżetów polskich klubów (Legii i Lecha) do średniaków WT. Reasumując- marzenia o Lidze Mistrzów kosztują tyle samo co nomen omen- “kolarska Liga Mistrzów” :wink: W sumie jest to jakiś argument dla potencjalnych sponsorów. Jeden już poszedł po rozum do głowy, zrezygnował z marzeń i wybrał ciekawszą drogę promowania swojego produktu w “kolarskiej Lidze Europejskiej”.

Dziennikarz PS przytacza słowa Czesława Langa, który na przykładzie Tour de Pologne wylicza, iż każda złotówka zainwestowana w wyścig płodzi od 10 do 15zł.
Dyrektor TdP daje duże szanse powodzenia polskiej ekipie WT, pod warunkiem, że będą się w niej ścigali Majka i Kwiatkowski. W innym przypadku nie widzi sensu, aby ów projekt miał szanse realizacji.

CCC podobno dysponuje 5 mln złotych rocznie a dla porównania ekipy z WT: Sky 26,3mln euro, BMC 20mln euro, Katiusza 20 mln euro, Belkin 15 mln euro, OPQS 15 mln euro, Movistar 12 mln euro, AG2R 11 mln euro, FDJ 10,5 mln euro (wg PS)

Tak oglądając filmik zamieszczony na fejsbukowym profilu naszosie.pl przypomniał mi się 2010 rok kiedy usłyszałem o Kwiatku po raz pierwszy. Wszystko za sprawą tego forum, wyścigu dokoła Kastylii i Leon oraz zwycięstwie Antona nad Contadorem :smiley:

Pamiętam, że ktoś nabijał się tu, że Kwiato z tymi udami atakuje pod górę :mrgreen:
youtube.com/watch?v=YlQRpmoWwC0

W TVP kolarstwo niczym piłka nożna - dwa dni przed wyścigiem zapowiedź startu Kwiato w Lombardii - co prawda teraz bardzo rzadko oglądam TV, a jeśli już to kanały sportowe ale chyba jest to niecodzienna sprawa. Oczywiście piłka zawsze w pierwszej kolejności, ale o to pretensji nie mam - sport numer jeden na świecie i każdy kibice się z tym zgodzi. Pytanie czy w nowym sezonie starczy im chęci :wink:

Na onecie na stronie głównej też była dzisiaj zapowiedź Lombardii.

Akurat na Onecie brak takiej informacji to byłby samobój. Oni mają transmisje i muszą odbijać widownie sukcesu z Polsatu :wink:

Na głównej do tej pory nawet wyniku wyścigów typu Lombardia nie było, a co dopiero zapowiedzi.
Główna strona onetu z eurosportem nic wspólnego nie ma, tylko serwis sportowy robią razem.

Polecam artykuł naszej forumowej koleżanki :slight_smile:

polskatimes.pl/artykul/35960 … ,id,t.html

Arla1,
znakomicie jak zawsze :slight_smile:

Jest tylko małe ‘ale’. Nie zgodzę się, że Contador ma najlepszy sezon w karierze. Może ma najwięcej wygranych w mniejszych wyścigach, może wygra ranking WT, ale to nie jest Alberto latający jak w latach 08-09. Po za tym, co to za najlepszy sezon bez wygrania TdF :wink: ?

Zgadzam się, ciężko mówić o najlepszym sezonie jeśli nie zrealizowało się głównego celu.

ale pokonało się swojego głównego rywala w bezpośredniej walce.

Nibali i TdF to jedno, a rewanż za ubiegłoroczny Tour to drugie. pewnie, że musiał być rozczarowany tym jak zakończył jazdę we Francji, ale poziom jaki zaprezentował na Vuelcie na pewno mocno go podbudował.

w ogóle w przypadku Contadora trudno mówić o jednym najlepszym sezonie.
2008? może, ale przecież nie wygrał TdF
2009? pewnie już prędzej, wygrał wszystko co chciał, nawet Cancellarę potrafił na czas pokonać
2011? za samo Giro tak, na Tourze się nie udało, mimo pięknej walki.

nie wszystkie sezony miał równe, a te, które się wybijają ciężko porównać. ja bym postawił na 2009, a potem 2014 biorąc pod uwagę nie tylko styl i moc, ale tez rywali których pokonywał.

w ogóle 2015 powinien być bardzo ciekawy, bo np. Nibali nigdy w bezpośredniej walce nie pokonał na GT Froome’a, ani Contadora. z kolei Hiszpanowi wśród liczących się grandtourowców został do pokonania tylko Quintana .

no ale to temat o Kwiatku, a nie o Contadorze…