Łańcuch do Shimano105 10s

Witam,
Ma ktoś może wiedzę jaki mozna zastosować łańcuch do 10 kasety(cs5600) 105 ze spinką?Podobno waipermann ma a ofercie taki łańcuch? Będę wdzięczny za INFO.
Pozdrawiam,
Dino

Każdy łańcuch który pasuje do napędu 10s - czyli szerokość ogniwka musi się mieścić w przedziale 6-6,2 milimetra - i tak jak chcesz by miał zapinkę. A jakiego będzie producenta, to już musisz się sam zdecydować. Podpowiem, że dla amatorskiego jeżdżenia wszystkie wyroby, w poszczególnych modelach, są na tym samym poziomie jakościowym i użytkowym.

Czy używa z was ktoś conex10s1 lub 10s0 i z jakimi kastetami (osprzetem) Jakie sa wasze wrażenia i oceny.
Pzdr,
Dino

To ja przewrotnie odpowiem odwrotnie :wink: . Ostatnio przerabiałem niemal cały napęd na nową 105. Kaseta miała byc Shimano, zastanawiałem się nad łańcuchem (w grę wchodziły Shimano i Wippermann, SRAM jeszcze nie miał - zresztą to chybanadal są plany - łańcucha do napędów 10’). Ostatecznie założyłem łańcuch 105 ze spinką SRAMa, było to dużo tańsze niż Wippermann, poza tym Wippermann “gryzie” sie z Shimano - przynajmniej w rowerze górskim (nie wiem, jaką chcesz kasetę) spinka jest za duża i na zębatce 11 łańcuch przeskakuje.

generalnie ja jadę na connexie dedykowanym do x10. Napęd mam jednak x9 i… I wszystko pracuje lepiej jak na oryginalnym dziewiątkowym łańcuchu campagnolo.
Do shimano x10 jeśłi chcesz wippermanna to polecam, ale nie np. 1008 tylko ten o 0,2 mm węższy (nzwy nie pamiętam). Mój w Campie ma szer 6,2 więc do Shimano ma mieć 6,0. Zajrzyj na strone producenta i tam masz wszzystko napisane. Sam byłem zaskoczony jakością pracy connexa tym bardziej ze przecież nie do pary ten łancuch

Witam,
Dzieki za uwagi. Zamówiłem connexa 10s0 (szerokosc 6,05) z info na stronie wippermana podobno kopmatybilne z shimano. Po weekendzie sierpniowym dam znać jak to się spisuje.
Pzdr

[size=75][ Dodano: Pią 11 Sie, 2006 09:13 ][/size]
Witam,
Zamontowałem connex10s0(ze spinką) do swojej 105 (10s) Niby wszystko jest ok. Mam natomiast taki przypadek że przy naciskaniu na pedały przy ruszaniu zgrzyta szczególnie na dużej tarczy. Jakby był zbyt mocno napięty. Długość jest dobra. Co to moze być kwestia regulacji, czy może łańcuch musi sie ułożyć do kasety. Kasteta ma przebieg 1500 km.
Będę wdzieczny za wzselkie uwagi i spostrzeżenia.
Pzdr

[size=75][ Dodano: Pią 18 Sie, 2006 16:25 ][/size]
Witam,
Przetestowałem łańcuch jak w tytule i powiem, że innego już nie kupię. To co pisza na stronie producenta to prawda wspłpracuje z 10 kasetami shimano w moim przypadku 105.
Wydaje mi sie ze naped jest twardzy pewniej wchodzą przełożenia i szybciej. Czuć że jest sztywniejszy. Do tej pory miałem oryginal shimano i prawda jest ze te łancuchy to “sznurki”
Jedyny maly mankament który jednak ustapił po kilku kilometrach to piszczenie kołek przerzutki spowodowane spinką. W tym egzemplarzu pewnie musiala sie ulozyć (wyrobić)
Polecam connexa10s0
Pzdr