Let the madness begin- Omloop het Nieuwsblad 25.02.2017 (WT)

No to Panie i Panowie, jazda!!!
Wyścig który moim zdaniem zaczyna sezon kolarski.
Rozumiem że ściganie zaczyna się już w styczniu, że już wtedy są imprezy na poziomie WT, że są wyścigi na południu Europy, ale ściganie w Belgii to jednak inna para kaloszy.
Nie ukrywam też, że północne klasyki to moja ulubiona część sezonu a wyścigi wchodzące w ich skład to moje ścisłe best of the best, stąd pewnie moje bezkrytyczne podejście.
Omloop tradycyjnie brukowo-bergowy sezon, będąc jednym ze sprawdzianów przed Ronde i Roubaix.
Trasa obejmująca klasyczne podjazdy i odcinki brukowe we Flamandzkich Ardenach, czyli niewielkiej krainie na południowy zachód od Gandawy.
Trasa bez niespodzianek, faworyci też- GvA, Sagan, Vanmarcke, Boonen, Benoot, Debusschere, Boom i inne asy belgijskich dróżek. Ja ze swojej strony zastanawiam się jak wypadnie Ł. Wiśniowski.
Jak Wasze typy?

Wiadomo, Roelandts :smiley:

Ciekawe, jak wypadnie Gilbert, który w tym roku nastawia się na Flandrię. Quickstepy w tym sezonie bez Vandenbergha, więc może coś taktyka przestanie kuleć :wink:
Swoją drogą, jak ten sobie poradzi, będąc liderem ekipy?

Dla mnie klaski to również miodzio sezonu.
Tym razem mamy ciekawą sytuację bo wszyscy wielcy zdają się być w formie i walka będzie zażarta. W zeszłym roku Kristoff nie odpalił, Degenkolb się połamał a van Averamaet zaskoczył z formą nieco później. Tym razem wszyscy wydają się być zwarci i gotowi.
Ale może to będzie szansa dla drugiego szeregu, ruszyć podczas gdy faworyci będą się oglądać na siebie? Wiele zależy od taktyki drużyn. Mam nadzieję że nie będą wszystkiego opierać na swoich najbardziej eksponowanych asach.
Może jest więc szansa Wiśniowskiego.
Jeśli chodzi o mnie to liczę na Kwiatka i Mediolan San Remo. Pewnie znów spróbuje się urwać.

Mnie bardzo ciekawi jak Dege ze Stuyvenem przejmą w Treku pałeczkę na bruki. I jak wypadną poza Etixxem, jadąc na siebie- Vandenbergh i Van keirsbulck.

Pierwszy od lat sezon, który nie będzie rozważaniem Boonen czy Cancellara? :wink:

No, ten wyścig akurat nigdy nie był ulubionym Cancellary (wczesna pora, czasem nawet nie zapraszali jego zespołu), ale jeśli chodzi o wiosnę ogólnie to od tego 2010 co roku był takim odniesieniem.

Widzę, że Kapelmuur na trasie.
Podjazd ten - jak wiadomo - wraca też do Wyścigu Dookoła Flandrii.
Tak się składa, że kilka tygodni temu tam byłem i miałem objawienie odnośnie przyszłego króla tych wyścigów:


No, tego to zazdroszczę, jak się podchodziło za kapliczkę :slight_smile:? Miałeś czekany :wink:?
Myślę, że podzielę Twoje objawienie, Sagan powinien dać czadu.

Ale kto wygrywa w Omloop ten nie wygrywa w RvV i Roubaix :wink:

Myślicie, że Sagan jest aż takim kozakiem? :wink:

Okazało się, że wzdłuż podjazdu mieszczą się stacje drogi krzyżowej.


Wyścig mozna gdzieś zobaczyć w TV, oprócz chyba skrótu w Eurosporcie?

Na brytyjskim Eurosporcie 2 jest zaplanowana transmisja na żywo.
Za pewne stream na żywo będzie można obejrzeć tutaj:

batmanstream.com/other-live … deo-8.html

To jakie typy na dzisiaj ?
Ja stawiam na Sagana, jeżeli ktoś ma złamać klątwę Het Volk to tylko on.

Ja bym dzisiaj stawiaj na Benoota. Wszystkie tegoroczne starty kończył w czołówce: dwa 8 miejsca i jedno 3 na Majorce, 8 w klasyfikacji generalnej Algarve. To świadczy , że jest w gazie od początku sezonu i na dzień dzisiejszy może być w najlepszej dyspozycji.

Sagan, Stuyven, Benoot, Stybar, Boonen, Demare. Czarne konie: Moscon, Cort, Juul Jensen.

Rozum i poniekąd serce podpowiada Sagana z racji na doświadczenie ale mam przeczucie że wygra któryś z Belgów. Na Grega jakoś dziwnie nie stawiam, bardziej na Benoota. Myślę że wygra ktoś z “drugiego szeregu”, z tych raczej jedno- i dwugwiazdkowców :wink:
Choć jak Peter wszystkich pogodzi to zszkokowany nie będę :slight_smile:
Tak czy owak piwko Leffe zakupione, jeszcze godzinka, odpalam Sporzę i zaczynam się delektować (wyścigiem).

A jak odpalasz tą Sporzę?

Mieszkam w Holandii więc wystarczy że włączę swoją telewizję i tam jest belgijska Één (gdzie jest Sporza) w pakiecie :mrgreen:
No ale z tego co wiem na cyclingfans.com są streamy ze Sporzy.
Pozdrawiam

Sporzę można u nas łatwo odpalić jak masz w przeglądarce wtyczkę hola. Wtedy można oglądać stream w super jakości.


Zdrowie wszystkich forumowiczów! Za udany sezon!

Ciacho, widzę że z formą bardziej pod Roubaix celujesz. :smiley: (Też coś chlapnę.)

Poratuje ktoś dobrym streamem?