Let the madness begin- Omloop het Nieuwsblad 25.02.2017 (WT)

Hahahaha, no bardziej chyba w sprinty na torze :wink:
Za 3 tygodnie mi się dziecko rodzi więc nie ukrywam że rower zjechał na liscie priorytetów na dalszą pozycje stąd waga podskoczyła. Ale damy radę.
Wreszcie transmisja live, 87km do mety

No to Boonen i tym razem tu nie wygra. Ale za to rosną szanse innych chłopaków z QuickStepu.

Biedny Sagan :smiley:

Sagan narazie wydaje się na mocnego ale to byłoby zbyt proste.

A może tak będzie ciągnąć do końca i do końca nikt mu nie wyjdzie z koła?

Ależ ten Sagan to jest przefachman
Belgowie powinni mu szybko ogarnąć belgijski paszport to byłby Flandrien wszechczasów

Sagana nikt nie wspomaga, chyba się zjedzie.

Ciekawe czy Sagan załapie zadyszkę jak na E3, czy jednak to wygra bez problemów.

Będzie w tym sezonie klasków grubo. Piękny początek. :mrgreen:

Super wyścig! Akurat jak przysypiałem była kraksa i się obudziłem :wink: a potem już emocje do końca.
Myślałem że Sagan będzie pierwszy a Greg drugi ale z drugiej strony zdziwiony nie jestem. Odjechało trzech wielkich kolarzy, Mistrz Olimpijski przed Mistrzem Świata i Europy- czy może być lepsza promocja wyścigu. Sepowi należało się najniższe miejsce za ściemnianie na końcu. Czwarty Felline mała niespodzianka.
Ps. Wiśniowski jednak nie tym razem :wink:

Super otwarcie sezonu. Odjechała najmocniejsza trójka. Też uważam, że dobrze że Vanmarcke nie wygrał, za bardzo kombinował pod koniec.

Duża strata na szybkości w sprincie to chyba największa słabostka Sagana w klasykach. Dzisiaj pracował zdecydowanie najwięcej, rozkręcił towarzystwo, więc ma usprawiedliwienie, ale rok temu na E3 ładowali z Kwiatkowiskim po równo, a też nie dał rady.
Wyścig piękny, chociaż szkoda tego Eikenbergu, bo aż kuło w oczy.
Podoba mi się, że praktycznie odkąd interesuję się kolarstwem, rok w rok na Taaienbergu idzie jakaś akcja i jest grubo. Jak nie Boonen testuje nogi, to ktoś inny próbuje czmychnąć. Taki charakterystyczny obrazek. :wink:

To już wiemy, że w tym roku brukowane monumenty nie dla GvA :wink:

To samo miałem napisać. Jednego faworyta na Flandrię mniej :smiley:

A tak bardziej poważnie, to (nie)ciekawa sytuacja z jazdą po chodnikach i ścieżkach dla rowerów. Jak pamiętamy, od kilku sezonów decydenci starają się zrobić wszystko, żeby kolarze nie ułatwiali sobie zadania i nie ścigali się po biegnących obok bruku chodnikach. Były już jakieś zapewnienia w latach poprzednich, a nawet chyba i kary dla “cwaniaków”. Jednak przed Omloop UCI odbyło specjalne spotkanie z drużynami i podkreśliło, że nie będzie litości dla ułatwiających sobie ściganie. Tym czasem pierwsza trójka leciała po chodniku, gdy kolejne grupy w tym samym miejscu były z niego przeganiane przez komisarzy. Niby prosta rzecz, a UCI znowu dała ciała. Fragment o którym mowa, był podawany jako przykład na tych spotkaniach… Postawiliby tam ze 2 reklamy w poprzek i nikt by się nie skusił.

No i cóż zaskarżono, skargę oddalono. Czyli organizatorzy i UCI jak zwykle robią z siebie idiotów. Oraz z kolarzy i kibiców.

czesio stawia balony i nie jeżdżą po chodnikach

O widzisz! Co wizjoner, to wizjoner!
Jak tam typy na KBK? Powtórka z wczoraj? Co by nie mówić wczoraj przypadku nie było a dziś obsada podobna…

Dzisiaj sprinterzy. Ja stawiam na Kristoffa

Znowu Sagan show