Licencja

Witam

Mam pytanko: jezdze od jakiegos czasu amatorsko, ale mysle o wyrobieniu sobie licencji. Moze ktos mi przedstawic caly proces jaki trzeba przejsc, aby ja dostac ?? Z góry dzęki.
Pozdro.

pzkol.pl/komunikaty/article_1029.php

milej zabawy :wink:

Czytam przepisy i tak dalej… I nie wiem dalej jednej rzeczy:
Czy aby dostać licencję zawodniczą kat. Orlik trzeba być zrzeszonym w klubie? Nie jest nigdzie napisane, że trzeba, a z drugiej strony w przepisach dane klubu są wśród wymaganych danych na wniosku o przyznanie licencji.

Patrząc na wyniki czwartków kolarskich organizowanych w wawie to nie trzeba, jeden zawodnik w miejscu nazwa klubu ma napisane “niestowarzyszony otwock” więc z tego można wywnioskować że aby mieć licencje Orlik niewymagana jest przynależność klubowa

tylko czy trzeba miec licencje zeby startowac w tych czwartkach?

No jasne że należy posiadać odpowiednią licencję w zależności od kategorii i co do tego nie powinno być żadnych wątpliwości, skoro można startować bez drużyny w czwartkach to i w innych wyścigach, lecz nie mając drużyny niema co liczyć na jakiś spory wyścig typu Mazovia Tour gdyż do nich są zapraszane ekipy, jeśli się mylę to niech któryś orlik mnie poprawi.

Dobrze mówisz Pegos, na większe wyścigi należy meldować się ekipami, minimum 6 osób

To prawda, że w wyścigach typu regionalnego czy na szczeblu miejskim, można startować nie należąc do klubu, ale z licencją. Zawodnik taki jest nigdzie nie zrzeszony. Natomiast w wyścigach kalendarza PZKol lub UCI to startują wyłącznie zawodnicy zrzeszeni w klubach i na zaproszenia organizatora lub są wysoko sklasyfikowane w odpowiednich klasyfikacjach krajowych czy UCI. Po licencję należy zgłosić się do najbliższego Regionalnego Związku Kolarskiego, tam wszystkiego się dowiesz. Życzę sukcesów.

napisz moze skad jestes ile masz lat no i w jakich wyscigach chcialbys startowac ??