licznik -- alternatywa dla CatEye Astrale (stary model)


#1

Wspmniany model (dość stara wersja) miał dwie drobne, acz miłe własności – pomiar kadencji i odczyt szybkości z tylnego koła. Cechy szczególnie miłe w trenażerze :slight_smile: Czy obecnie na rynku dostępny jest jakis licznik w rozsądnej cenie i o powyższych cechach? Po opisach nie mogę znaleźć, ale może ktos z własnych doświadczeń…?

Aha, zgodnie z opisem w katalogu nowy Astrale 8 też ma odczyt z tylnego koła. Przynajmniej w 2004 rok wiem, że też tak pisali w katalogu, a licznik czytał z przedniego koła, a AFAIK to ten sam licznik. Ma ktos może dostęp “fizycznie”, żeby sprawdzić jak jest obecnie?


#2

Prędkość w czasie treningu na trenażerze chyba do niczego nie jest potrzebna jeżeli mamy pomiar kadencji. Opór reguluje się zmianą przełożeń i zmianą obciążenia w trenażerze - trochę głupio gdy kręcimy jedną nogą a na liczniku 60km/h :wink: Pomiar kadencji + pulsometr i to wszystko co potrzebne na trenażerze.

W rozsądnej cenie licznik z pomiarem kadencji (aktualna, średnia, maksymalna) - Echowell F2. Około 90zł. Oba czujniki przewodowe. No ale odczyt prędkości z przedniego koła (może da się jakoś kabelek przedłużyć?).
Widziałem coś kiedyś z CatEye z bezprzewodowym pomiarem kadencji oraz prędkości z tylnego koła. No ale cena nie była rozsądna :slight_smile:

CatEye CC-CD300DW
“Bezprzewodowy licznik rowerowy wykorzystuje unikalną konstrukcję pojedynczego nadajnika, który w jednym sygnale wysyła dane pomiarowe zarówno prędkości jak i kadencji. Czujnik jest montowany na lewej, dolnej rurze tylnego widelca.”
Cena 619zł


#3

Obecnie w sprzedaży jest nowsza (z 2005) wersja licznika CatEye “Astrale” i nosi nazwę “Astrale 8” . Posiadam takowy z opcją pomiaru z tylnego koła i kadencji oczywiście. W zeszłym roku kosztował ok. 150 zł. Szkoda tylko , że nie ma pamięci kadencji maksymalnej i średniej … no i magnes nie jest taki zgrabny jak w sigmie, ale za to można go mocować do całkiem płaskiej szprychy. Do maviców ksyrium SL (2005) lepiej stosować magnes dołączany w komplecie do kół - jest toporny ale działa.


#4

Pietro: dziękuję bardzo :slight_smile: zostane zatem przy Astrale (8)