Licznik

Licznik ten ma mi starczyc na parę lat , z gwarancją nie uzywane min na 2 lata bardzo by mi zalezało na GPS wbudowanym czekam na wasze propozycje najlepiej z doswiadczenia.

[size=75][ Dodano: Wto 05 Kwi, 2011 22:25 ][/size]
znalazłem cos takiego allegro.pl/nowy-gps-garmin-edge- … 29680.html

gadżeciarz z Ciebie dobry jest :slight_smile: widze że są 2 wersje edge 705. GARMIN EDGE 705 BUNDLE i GARMIN EDGE 705 HR, ta pierwsza jest z tętnem i kadencją a ta druga tylko z tętnem. Koleś niby opisuje, że jest czujnik kadencji ale w nazwie podaje model tylko z tętnem. Patrzę po hurtowniach i model z kadencją jest o 60 zł droższy niż koleś wystawił na aukcji. Wersję tylko z tętnem jestem Ci w stanie załatwić za 1240 zł + transport.

PS. jak już nabyjesz coś takiego to daj znać jak się spisuje. Sigma DTS 2006 MHR mi się spieprzyła (wczoraj na odcinku 70 km pokonałem 5700m przewyższeń w terenie równinnym - jak w alpach:D ) i musze coś nowego kupić.

Zobacz sobie jeszcze coś takiego:

bikekatalog.pl/2011/akcesori … Rider.50T/

Pan z którym rozmawiałem ze sklepu z ktorego juz zamowiłem licznik :mrgreen: :mrgreen: zapewnił mnie ze jest i kadencja i pulsometr tak jak jest opisane na allegro, jest nadzieja ze przed weekendem dostane licznik i w weekend przetestuje choc pogoda jest przeciwko mnie. i nie jestem gadżeciarzem grrr poprostu wyznaje zasade jak kupic to porzadny sprzet i na pare lat, kazdy ma na to inny poglad ja poprostu preferuje nowosci.

P.S

Naprawde przydałby sie nowy dział cos w stylu kupno/sprzedaz

w dzisiejszych czasach jakość elektroniki pozostawia wiele do życzenia (zazwyczaj brak kontroli jakości). Z doświadczenia wiem, że im więcej bajerów ma sprzęt tym więcej jest do popsucia:) Nie handluje zbytnio garminem więc nie wiem jak dużo nawigacji się psuje. W innych markach na szczęście zazwyczaj leci oprogramowanie (pewnie sami klienci majstrują) więc nowy firmware, mapy i nawigacja sprawna.

Jak już dostaniesz garmina, zamontujesz to zrób kilka fotek. Chcę zobaczyć jak to wygląda na rowerze. Jak będzie zgrabnie wygladało to może też się skusze.

Pozdrawiam

Sebuś, sam używam garniaka 705, bo podobnie jak Ty wyznaję zasadę, że lepiej jest kupić drożej, ale dłużej się tym cieszyć. Sprzęt jest super, zarówno do najzwyklejszej turystyki rowerowej, jak i bardziej zaawansowanych treningów. Do tego technologia ANT+, a więc czujniki (niekoniecznie garmina) kadencji, pulsu, mocy. Miodzio.:slight_smile:

sebka: sprzęt dotarł?

dotarł jakos na czasie zrobie fotki

Witam wszystkich.
Mam pytanie, jakiej firmy czujnik do kadencji jest kompatybilny z Garminem

Produkty Garmina i inne działające w technologii ANT+ powinny dać radę.

Odświeżam temat, ma ktoś doświadczenie z licznikami mierzącymi pomiar wysokościowy?
Jakieś konkretne propozycje, ceny modele itd…

Od dwóch miesięcy jeżdżę z Sigmą 8.1 (w promocji za niecałe 600), altimetr działa dość dobrze przy niezbyt dużym wietrze (2-3m różnicy na 50km), za to przy gorszej pogodzie różnica sięga do 10m na 20 km. Ale tak chyba będzie we wszystkich altimetrach ciśnieniowych.

A zgrywałeś może dane na komputer? Jest od razu konwersja do konkretnych wykresów, jeśli tak to możesz pokazać jakiś przykład?

ja jezdze na Garminie egde 705 i ma pomiar wysokosci i nachylenia, wiadomo ze w danym punkcie nie jest dokładne ale to sa naprawde szczegółowe róznice.

Hmm. no na pewno fajna sprawa, tylko, że szukam czegoś bardziej ekonomicznego tak jak tak sigma np. Kosztem nawigacji. Głównie mi zależy na wysokościowce.

O np. taki VDO llink

Nie mam stacji dokującej.
A jeszcze jedna uwaga, nachylenie jest podawane z opóźnieniem około 5s.

A szkoda, głównie mi chodzi o tworzenie profili po wycieczce.

Czy ktoś z forumowiczów używał bądź dalej ma do czynienia z licznikiem Sigma rox 6.0? Mój stary licznik (co prawda z kadencją, ale na kablach) strasznie szwankuje, czasem w ogóle nie działa… :unamused: I korzystając z jesienno-zimowej przerwy rozglądam się za czymś nowym (bądź używanym, lecz sprawnym i dobrym) bezprzewodowym z kadencją + pulsometrem no i fajnie gdyby była do tego funkcja podjazdu :slight_smile: Jeśli ktoś z Was jeździ z ww licznikiem lub jego konkurencyjnym odpowiednikiem w granicach cenowych ok 450PLN to proszę o info jak on się Wam sprawuje, polecacie/odradzacie? etc… Z góry dzięki :slight_smile:

Jam mam od 1,5 roku sigmę rox 8.1 i nie polecam tego licznika. Pulsometr jest podatny na zakłócenia (wystarczy chwila stania na światłach i głupieje), a altimetr źle mierzy nachylenia, do tego dochodzi beznadziejna instrukcja obrazkowa.

Jeśli Rox 8.1 szwankuje to watpię żeby 6.0 była pod tym względem lepsza :frowning: Ja mam podobnie z pulsometrem sigmy.Generalnie pokazuje dobre tętno, ale czasem ma przestoje lub przy spokojnym biegu sygnalizuje 250ud./min :smiley: A na Orlen Warsaw Maratonie czasami łapał mi tętno innych ludzi(nie miałem ze sobą paska) :smiley:
Niby niemiecki produkt a wykonanie jakby z ChRL :wink:
Dzięki liiio za info! :slight_smile:

Mi pulsometr potrafi się zaciąć i pokazywać przez parę minut stałą wartość - np. 120 przez cały podjazd, a 170 na kilkominutowych zjazdach wygląda super :mrgreen: