Linki do artykułów

W tym temacie wklejamy TYLKO linki do artykułów z prasy, źródeł, w których pisze się o dopingu. To tak, żeby nie zginęło w toku dyskusji.

Śledztwo USADA przeciw US Postal: cyclinginvestigation.usada.org/

na stronie cały materiał dowodowy.

historia Millara - film dokumentalny: pedalierweb.es/antBuspre.asp … 2767&prt=1

Michael Barry o dopingu i kolarstwie: nytimes.com/2012/10/16/sport … =all&_r=1&

artykuł Vaughtersa o dopingu z 1999 roku: cyclesportmag.com/news-and-c … -the-line/

bbc.co.uk/iplayer/episode/b0 … rty_Truth/

dwugodzinne przybliżenie sprawy dopingu w BBC.

Inner Ring o dopingu i o tym, że gdy wszyscy biorą, to i tak wygrywa najlepszy: inrng.com/2012/10/level-playing- … ping-myth/

Ostatnimi czasy nazbierało się sporo wiadomości związanych z raportem USADA. Wyszukałem na portalu YouTube kilka wywiadów z zeznającymi w tej sprawie kolarzami. Jeśli interesują one, któregoś z użytkowników to zapraszam do oglądnięcia:

BBC HARDtalk - Tyler Hamilton
BBC HARDtalk - David Millar
ABC News - Tyler Hamilton

Filmy, które warto obejrzeć z perspektywy czasu…

Lance Armstrong - Road to Paris (dokument przedstawiający wydarzenie rozgrywające się podczas sezonu 2001 z perspektywy ekipy US Postal Service Pro Cycling Team).
Tyler Hamilton przed tym jak dowiedzieliśmy się, iż stosował środki dopingowe.

Znacie inne ciekawe materiały wideo poświęcone ostatnim wydarzeniom?

velonews.competitor.com/2012/10/ … ack_262073

to początek, w najbliższym czasie będzie coś więcej to dam na Główną, teraz tylko sygnalizuję, że coś takiego się dzieje.

Ludzie, którzy zbierali pieniądze na Livestrong chcą odzyskać pieniądze. Szkoda, bo na tym wszystkim może ucierpieć walka z rakiem. Niektóre rzeczy trzeba umieć rozdzielać.

Jakby dodatkowo potwierdziły się, informacje z artykułu umieszczonego przez Konrada odnośnie fundacji byłby to chyba jej koniec.

Cytat:
“A i sama fundacja wikłała się w dwuznaczne sytuacje. Podczas dopingowego śledztwa USADA LiveStrong wynajęła lobbystę, który miał namawiać kongresmenów, by rozważyli ograniczenie uprawnień agencji antydopingowej i obcięli jej fundusze.”

nytimes.com/2012/10/21/sport … =all&_r=2&

Przeczytajcie koniecznie - Jak upadła Omerta

Warto zwrócić uwagę na ten fragment, odnośnie Vaughtersa i Garminu. Dla co niektórych nie różni się on od Holczera. No cóż.

[i]As early as 2004, when Tyler Hamilton had tested positive at the Olympics, Vaughters started meeting with the antidoping agency, telling of ways to catch riders who were cheating while only hinting that he had firsthand knowledge of doping.

Vaughters continued working quietly with antidoping officials, waiting for an opportunity to come clean with several others so it would be difficult for Armstrong to dismiss their accusations.

“So I waited and waited,” Vaughters said. “It took a whole lot of patience and, frankly, it hurt me a lot over the years to hear people say I was weak for not speaking up. But I was waiting for an opening, and that opening was Floyd.” [/i]

czyli w skrócie, po wpadce Hamiltona na Igrzyskach w 2004 roku, Vaughters zaczął się spotykać z agentami USADA, dzielił się z nimi wiedzą o dopingu i o tym jak łapać dopingowiczów. Amerykanin mówi, że bolało go to, co mówiono - że nie ma odwagi, aby się przyznać. Tłumaczy, że czekał na jakiś początek, początkiem był Landis.

Wprost z 2006 roku:

wprost.pl/ar/94398/Wielkie-koksowanie/?pg=0

Mała refleksja. Teraz, w 2012 roku, po tzw. “sprawie Armstronga”, jak już złapaliśmy Czarnego Luda, będzie czysto, ładnie i przyjemnie.

Przypomina mi się trochę jak to było w polskich meblach z lat 70-tych: z zewnątrz na wysoki połysk, a w środku, zamiast prawdziwego drewna, zwykły paździerz…

Dodatkowo, okazało się, że Armstrong i właśnie Vaughters dzwonili do Landisa tuż po jego wpadce, z prośbą, żeby nie pogrążał byłych kolegów. I żeby przeciw nim nie zeznawał.

No to jak z tym czystym kolarstwem, choćby w wykonaniu Vaughtersa?

Daj mi link do tego, gdzie jest to napisane, mam możliwość to zapytam go wprost.

Z zeznań F.Landisa:

Shortly after it was reported that I tested positive, I received a call on my cell phone, from Armstrong, who instructed me, if I was ever asked whether I had ever used perforamnce enhancing drugs, to answer “absolutely not”.

czyli:

Wkrótce po tym, kiedy ogłoszono, że miałem pozytywny test, zadzwonił do mnie Armstrong, instruując mnie, abym zaprzeczył, gdyby mnie kiedykolwiek zapytano, czy używałem substancji wspomagających.

Przeciez to jeden z glownych dyrygentow dopingu teraz udajacy swietego. Powinien sam wycofac sie z kolarstwa jak nie chce zeby go ktos z hukiem wyrzucil

Pamiętam, że taki fakt miał miejsce z wynurzeń Landisa z 2010 roku.

cyclingnews.com/features/flo … confession

tu jest kalendarium sprawy, ale ani ono ani ja nie pamiętamy takiego faktu.

I na Vaughtersa przyjdzie czas.

Wczorajszego ranka na antenie TVN24 wypowiadał się Zenon Jaskuła. Wypowiedź dotyczyła głównie sprawy Armstronga oraz dopingu w kolarstwie. Zapis części relacji wraz z artykułem opisującym jej przebieg znajdziemy pot tym linkiem. Zenon Jaskuła, wspomniał między innymi o tym, iż sport zawodowy powinien być dla zdrowych (zdrowych w sensie nie korzystających ze środków uznawanych za dopingujące po wcześniejszym otrzymaniu zgody przez lekarza np. astma).

Lance Armtrong czeka na wyrok.

marektyniec.natemat.pl/36245,od-festiny-do-sky

bardzo dobry tekst Marka Tyńca. Nic dodać, nic ująć.

espn.go.com/espn/otl/story/_/id/ … -questions

cyclingnews.com/features/jor … lled-bella

tymczasem darek baranowski na fejsie wrzuca taki filmik youtube.com/watch?v=XPS-ygf … _embedded#!

Polecasz tekst o Jaksche, a przeczytałeś go uważnie? :wink: Przecież pod koniec pośrednio oskarża Team Sky (i kolarzy obecnego peletonu) o doping :wink: Rozumiem wielu, ale żebyś Ty pogrążał brytyjski zespół? Tego się nie spodziewałem :slight_smile:

sport.pl/kolarstwo/1,64993,1 … em_od.html