Łożyska sterów trek 1.1 2015

Hej, nie dawno nabyłem w/w wymienionego treka, mam jednak problem gdyż przednie koło prowadzi jak fala drgania, jeśli wiecie o czym mówię, rozebrałem stery i są tylko dwa łożyska dolne, górne plus pierścień który blokuje ster w górnym łożysku, podkładki i góry nypel, tak te modele mają czy czegoś brakuje?

Możesz podać producenta i model wkładki?

Zwykle stery to dwa zestawy łożysk, podkładki, etc. Poniżej masz moje NECO, które wymieniałem jakiś czas temu:

Bieżni:wink:, ale pewnie zostały w ramie. Na moje oko nic nie brakuje.
Zdjęcie, które wrzucił Naczelny to łożysko do gwintowanego widelca na łożysku kulkowym, do tego zewnętrzne. Większość rowerów ma obecnie łożyska maszynowe (skośne czy jakoś tak się nazywają) pod ahead (do gładkiej rury sterowej). Trek 1.1 ma stery na ahead zintegrowane (lub semi integrated).
Ten rower jest nowy czy używany? Bo jak używany, to w pierwszej kolejności obstawiałbym zatarte/zużyte łożyska.

u mnie są takie, https://www.amazon.de/FSA-TH-MR122-20-32-headset/dp/B00U8ANAYA te dokładnie a cały zestaw wygląda tak:https://forums.rowery.org/uploads/default/original/2X/7/79a704dbacc3b3895014bff32f8f183d3001ccd4.jpg
IMG_20180325_202619

IMG_20180325_202645

łożyska chodzą gładko, bez oporów, wyczyściłem, rower oczywiście używany i zastanawiam się czy czasami widelec nie jest krzywy.

Jak by brakowało jakiejś podkładki pod tym dolnym łożyskiem
IMG_20180325_204223

Ewentualnie może brakować podkładki na pierścień “centrujący” do górnego łożyska, ale jak go nie założyłem w jednym z łożysk, to nie dało się tego nawet zauważyć czy odczuć. Z dołu masz ten stożek nabity na widelcu.
Jeżeli to było w takim stanie jak na zdjęciach, to nadal obstawiam zużyte łożyska. Obrzydliwie to wygląda:wink: Strasznie zapaskudzone.
Łożyska chodzą gładko po wyczyszczeniu i skręceniu całości czy "na luźno? Bo może jest to za mocno skręcone po złożeniu?

Rower, który składałem jest starszy od mojego psa - więc i stery nie są najnowszą konstrukcją. Ale ilość części jakoś dramatycznie się nie zmieniła… :wink:

Po sprawdzeniu - rower jest z rocznika mojego czworonoga. Mój błąd!

Podkładki, tak na oko, brakuje - choć na podstawie zdjęcia i bez znajomości roweru/części pewności mieć nie będę. Jeśli po złożeniu chodzi gładko i nie ma luzów, to brak podkładki nie jest jeszcze tragedią. Ewentualnie może skutkować albo w szybszym łapaniu tych luzów, wyrabianiu się części oraz zabrudzeniom. Ale takie podkładki na Allegro dostaniesz za 1-2 zł jakby co.

Jeśli po przełożeniu, wyczyszczeniu i złożeniu nadal masz jakiś problem ze sterami, to wymień wkład - masz tam standard 1 i 1/8", czyli w cenie od 20 złotych w górę w najgorszym wypadku. Sprawdź także koło i centrowanie, tak na wszelki wypadek…